مشکل گرفتگی لوله های آب را چگونه حل کنیم

مشکل گرفتگی لوله های آب را چگونه حل کنیم

روند گرفتگی لوله های آب یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند، زیرا دلایل مختلفی دارد که باعث گرفتگی لوله های آب میشود. مشکل گرفتگی لوله های آب را نیز با بهترین دستگاه های پیشرفته و با برخی از وسائل ساده میتوان برطرف کرد. دستورالعمل هایی که می توانید برای حل مشکل گرفتگی دنبال کنید.

روش های زیادی برای حل مشکل گرفتگی لوله های آب وجود دارد، از جمله روش های دستی و روش های مدرن. با پیشرفت فن آوری، مواد شیمیایی سوزاننده ای وجود دارد که رسوبات و چیزهایی را که در لوله ها گیر کرده اند به مواد مایع تبدیل می کنند که همین باعث تمیز شدن لوله ها از گرفتگی میشود.

دلایل گرفتگی لوله های آب

گرفتگی لوله های آب دلایل مختلفی دارد از جمله:

• غذای مانده، کرم ها و شامپوها می توانند لوله های آب شما را مسدود کنند.

• نوسانات هوا و وقوع باد و باران منجر به مسدود شدن لوله های آب به دلیل تشکیل گرد و غبار و پلانکتون در داخل آنها می شود.

• تشکیل میکروب ، باکتری و حشرات در لوله ها منجر به مسدود شدن آنها در طول زمان می شود.

راه های پاک سازی لوله ها از زنگ زدگی چیست؟

این روش ها به شما کمک می کند تا لوله ها را از زنگ زدگی پاک کنید و از بروز مجدد این مشکل برای شما جلوگیری می کند، اما شما باید تمام مراحل را به صورت مادام العمر رعایت کنید، داشتن لوله های آب تمیز برای حفظ سلامت شما مهم هستند:

• آب گاز دار : یکی از راه های موثر برای تمیز کردن لوله ها از پلانکتون، زنگ زدگی و میکروب ها، آب پراکسید هیدروژن است . این نوع آب در تمام فروشگاه های مواد شوینده فروخته می شود و می توانید آن را بخرید و در لوله ها بریزید، باعث تجزیه چربی های داخل آن می شود.

• اسید سولفوریک: یک اسید موثر در تمیز کردن لوله ها ی گرفته شده است. شما می توانید این دستور را ماهی یک بار استفاده کنید، بنابراین باید اسید سولفوریک را با آب گرم مخلوط کنید و آنرا داخل لوله بریزید و بگذارید 30 دقیقه بماند و باعث از بین رفتن آلودگی می شود.

• لیمو و سرکه: یکی از دستورالعمل های موثر خانگی و ارزان قیمت برای تمیز کردن لوله ها سرکه است، می توانید این مخلوط را داخل لوله قرار داده و برای مدتی بگذارید و از شر مشکل زنگ زدگی خلاص شوید.

نحوه تمیز کردن لوله های پلاستیکی از رسوبات

یکی از متداول ترین لوله های مورد استفاده برای لوله کشی منازل لوله های پلاستیکی هستند. که برای تمیز کردن آن به روشهای خاصی نیاز دارید تا منجر به ترک خوردگی آن نشود. زیرا لوله های پلاستیکی یکی از بهترین با دوام ترین و موثرترین لوله ها در بین سایر لوله ها است که در تغییرات ناگهانی آب و هوا بسیار محکم هستند. اما برخی مواقع این لوله ها دچار گرفتگی میشوند برای جلوگیری از نشت آب و تمیز کردن آن از رسوبات مجبور به خرید مواد تمیز کننده خاصی هستید تا منجر به خوردگی و سوراخ شدن آن نشوند. شما میتوانید برای تمیز کردن رسوبات و پلانکتونهای داخل لوله های پلاستیکی از سیخ هایی استفاده کنید که به شما در تمیز کردن آنها کمک زیادی می کند. همچنین یک را دیگر برای تمیز کردن لوله های پلاستیکی دستگاهی برای مکش وجود دارد که یکی از ابزارهای خوب و قدرتمند برای تمیز کردن لوله های پلاستیکی است که آنر روی دهانه لوله ها قرار میدهند و تمام رسوبات را میکشد. این روش برای مکش آب حاوی رسوبات و گرد و غبار بسیار مفید است.

روشهای رسوب زدایی لوله های آب

مشکل از بین بردن آهک و رسوب یک مشکل بزرگی است که زنان خانه دار با آن روبرو میشوند، زیرا منجر به آلودگی آب و رسوب در اطراف زهکش ها می شود و همیشه در کنار وان، پایه حمام و میکسر آب وجود دارد اما راه حل چیست به مشکل آهک و رسوب:

سرکه: یکی از بهترین موادی است که باعث از بین رفتن آلودگی، رسوبات و آهک می شود و محل را ضد عفونی می کند، می توانید آن را بر روی محلی که آهک قرار دارد بریزید.

جوش شیرین و آب گرم: از جمله دستوراتی که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید و آن را در لوله هایی که توسط آهک و رسوبات گرفته شده اند جوش شیرین و آب گرم است . بدین صورت جوش شیرین و آب گرم را به مدت 60 دقیقه داخل لوله های آب بگذارید، سپس آن را با آب بشویید. بعد از این کار لوله های آب کاملا تمیز میشود.

استفاده از تکنسین ها ماهر برای حل مشکلات لوله های آب

شما باید از اهمیت یک تکنسین در حل مشکلات لوله کشی آب منزل خود آگاه باشید، زیرا او تجربه کافی را در برخورد با انواع گرفتگی لوله ها را دارد و همچنین تجربه تمیز کردن لوله ها را دارد. بنابراین در صورت بروز مشکل باید یک تکنسینی را انتخاب کنید با استفاده از روشهای بروز مشکل لوله های آب منزل شما را برطرف کند.

شرکت سرویس رسان

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت هایی با تجربه و با سابقه درخشانی است که کلیه کارهای مربوط به تمیز کردن فاضلاب، لوله ها، فاضلاب و از بین بردن آلودگی و بوی قالب و حشرات را انجام می دهد:

• چند سال گارانتی از انجام کار

• اعتبار و صداقت در کار

• ارزانترین قیمت

• داشتن جدیدترین تجهیزات و ابزارآلات در لوله کشی و تعمیرات

• داشتن تیمی از لوله کش ها و تکنسین های حرفه ای و آموزش دیده

• ارائه خدمات تشخیص نشتی آب

• نصب، جداسازی، تغییر و نگهداری لوازم بهداشتی

• نصب لوله های آب و اتصالات داخلی و خارجی آب

• داشتن وسائل بروز برای تشخیص نشتی آب در لوله های زیرزمینی که قابل روئیت نیستند

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.