تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت آب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب از جمله خدماتی است که هر صاحب خانه ای می تواند روزی به آن نیاز پیدا کند. یکی از مشکلاتی که برای اکثر ما اتفاق می‌افتد ترکیدگی لوله های آب است. نشت لوله های آب هزینه و دردسرهای زیادی به همراه دارد.

ترکیدگی لوله و نشت آب در اکثر ساختمان‌ها اتفاق می‌افتد. همین امر سبب شد که دانش فنی در این حوزه روزبه‌روز گسترش یابد. در گذشته برای پیدا کردن محل نشت آب یا ترکیدگی لوله مالک ساختمان متحمل صرف هزینه و وقت زیادی بود اما امروزه با پیشرفت علم و فنّاوری و ساخت دستگاه های تشخیص ترکیدگی، برای نشت یاب ها این امکان شده است تا مشکل را در سریع‌ترین زمان پیدا و رفع کنند.

نشت آب از لوله‌ها و سایر بخش های سیستم لوله‌کشی، منبع مهم آب هدر رفته برای بسیاری از خانواده‌ها هستند. بدون تشخیص زودهنگام نشتی و تعمیر نشتی، نشت آب جاری می‌تواند باعث آسیب جدی آب شود. از جمله این آسیب‌ها می‌توان به بروز نم و رطوبت در دیوار، سقف، سرویس بهداشتی و حمام اشاره کرد. اگر این مشکل به موقع بررسی و تعمیر نشود می‌تواند باعث افزایش بهای قبوض آب، تخریب دیوار و سقف، انتشار بوی نامطبوع نم و رطوبت و هدر رفتن آب شود. و در موارد هاد ترکیدگی در شاه لوله‌های آب باعث فرو نشست زمین از جمله در پارکینگ‌ها و حیاط خانه‌های شما می‌شود. تکنسین‌های سرویس رسان در تشخیص ترکیدگی لوله و نشت آب تجربه دارند. گروه ما با استفاده از دستگاه‌های تشخیص نشت آب و تجهیزات تعمیر نشت آمادگی لازم برای انجام تشخیص نشتی به موقع را دارد. ما می‌توانیم منبع نشت آب را پیدا کرده و تشخیص دهیم و به صاحبان خانه در مورد انواع گزینه‌های تعمیر نشت مشاوره دهیم.

راه‌های تشخیص ترکیدگی لوله

همان‌طور که قبلاً گفتم در گذشته به دلیل نبودن دستگاه‌های تشخیص ترکیدگی (نشت یاب) متخصصین این امر باید از روش آزمون‌وخطا استفاده می‌کردند. (تمام محل‌هایی که مرطوب شده بود را برای تشخیص ترکیدگی لوله می‌کندند).

امروزه با پیشرفت علم و فنّاوری و اختراع دستگاه‌های تشخیص ترکیدگی لوله و نشت‌یاب آب این امر به سهولت امکان‌پذیر است. درنتیجه هزینه‌های تشخیص ترکیدگی لوله و تعمیر آن به‌صورت قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافته است و از همه مهم‌تر در وقت بسیار صرفه‌جویی شده است. برای مطالعه بیشتر به صفحه راه‌های تشخیص ترکیدگی لوله مراجعه کنید.

روش کار دستگاه‌های تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله یا (نشت یاب) همان‌طور که از اسمشان پیداست وسایلی هستند که با کمک آن‌ها تکنسین تشخیص ترکیدگی لوله می‌تواند محل نشت یا ترکیدگی لوله را پیدا و تعمیر کند. اغلب مؤسسات و شرکت‌های فنی از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله مادون‌قرمز استفاده می‌کنند. برای آشنایی با دستگاه مختلف تشخیص ترکیدگی به مطلب تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب مراجعه کنید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

دستگاه نشت گیر بسیار حساس و پیشرفته است اما کار با آن بسیار راحت است چراکه درواقع خود دستگاه نشت گیر همه کارها را انجام می‌دهد. تنها کاری که تکنسین تشخیص ترکیدگی لوله باید انجام دهد این است که دستگاه نشت گیر را مقابل لوله یا دیوار (محل موردنظر) بگیرد تا متوجه شود که در آن محل ترکیدگی یا نشتی وجود دارد یا خیر.

درصورتی‌که لوله ها ترکیده باشند دستگاه مشکل را نشان می‌دهد بنابراین تکنسین تشخیص ترکیدگی لوله به‌راحتی و در اسرع وقت محل نشت را پیدا و نشت گیری می‌کند. ضمناً هزینه تشخیص ترکیدگی لوله و نشت گیری طبق تعرفه اتحادیه محاسبه می‌گردد.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی و نشت گیری با استفاده از دستگاه های به روز سبب می شود کار باکیفیت بالا و در زمان کم انجام شود. یکی از دلایلی که شرکت‌های تشخیص ترکیدگی لوله و لوله بازکنی، خدماتشان را به‌صورت شبانه روزی ارائه می‌دهند، سرعت عمل بالا و انجام نشت گیری در کمترین زمان است.

جالب است بدانید شرکت‌های خدمات فنی، تشخیص ترکیدگی لوله و لوله بازکنی به دو صورت (شرکت‌های مجاز و غیرمجاز وجود دارند). شرکت‌های مجاز زیر نظر اتحادیه و با مجوز کار می‌کنند که تعدادشان کم است و نیاز مردم را جواب نمی‌دهد و شرکت‌های غیرمجاز که بدون اخذ مجوز از اتحادیه مشغول به کار هستند. وجود شرکت‌های غیرمجاز ضروری است چراکه شرکت‌های مجاز تعدادشان کم است و جوابگوی تقاضای مردم نیست.

تشخیص نشتی و تعمیر به یک متخصص لوله‌کشی با تجربه و یک فرآیند دقیق و کامل با استفاده از ابزارهای پیشرفته مانند تجهیزات ردیابی نشت نیاز دارد. انجام سرویس تشخیص ترکیدگی لوله توسط متخصصان این امر باعث می‌شود که با کم‌ترین تخریب و خسارت به اموال شما محل ترکیدگی و نشت لوله پیدا شود.

انواع دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه دوربین های حرارتی تصویری

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه های شنودی اگوستیک

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نویز قرینه صوتی

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تزریق گاز برای نشتی های ریز

علت بروز نشتی و ترکیدگی لوله ها چیست و چه نشانه های دارد؟

یک نشتی در زمانی اتفاق می‌افتد که لوله‌ها در خطوط آب و فاضلاب در زیر سطح تحت فشار زیاد یا به دلیل فرسودگی دچار ترک یا انفجار شوند. نشتی در حقیقت در سنگ نیست، بلکه در لوله‌های زیر آن است. از آنجا که زیر سطحی است، منبع نشت با چشم غیر مسلح قابل‌رؤیت نیست. از علت های رایج ترکیدگی لوله ها و نشت آب می توان به موردی از جمله: آب بندی‌های ضعیف و خراب، لوله‌های به عمر بالا، فرسوده و آسیب‌دیده، نفوذ ریشه‌های درختان، اتصالات ضعیف و شل در لوله‌کشی‌ها و تغییر شدید و سریع دما اشاره کرد. در عوض، نشانه‌های رایج بسیاری وجود دارند که نشان می‌دهند شما یک نشتی در خانه خود دارید:

صدای جریان آب وقتی که تمام شیرهای خانه بسته است

یک کنتور آب در حال چرخش، با وجود اینکه هیچ آبی داخل یا خارج از منزلتان جریان ندارد

وجود ترک در دیوار یا کف خانه شما

رطوبت قابل‌توجه در زیر فرش‌ها یا کف‌پوش

بوی فاضلاب می‌تواند نشان‌دهنده شکستگی در لوله کشی فاضلاب باشد

هزینه‌های بالاتر از متوسط آب

سرویس رسان خدمات تشخیص ترکیدگی لوله و تعمیرات لوله کشی را ارائه می‌دهد. اگر حدس می‌زنید که در منزل شما نشتی وجود دارد، برای بازرسی کامل لوله‌کشی با ما تماس بگیرید و در مورد خدمات تعمیر نشت از ما سؤال کنید.

برای اطلاع از هزینه های لوله کشی سرد و گرم به این صفحه سری بزنید. کنتور آب

جلوگیری از نشت آب

وقتی نوبت به جلوگیری از آسیب آب می‌رسد، پیش‌گیری بهترین معیار است. نشت آب می تواند ساکت و بی سر و صدا باشد و می تواند بر روی صورتحساب ماهانه آب، خود را به عنوان یک هزینه بزرگ نشان دهد. اجرای منظم کارهای تشخیص نشتی آب اولین کار پیشگیرانه مالک خانه است.

ترکیدگی لوله

برای شناسایی هر گونه مشکل بالقوه در ابتدا، نکات تشخیص ترکیدگی لوله آب را دنبال کنید:

قبض آب خود را برای افزایش قابل‌توجه در طول یک دوره زمانی مشخص بررسی کنید.

حیاط خود را بررسی کنید. اگر منطقه‌ای وجود دارد که همیشه خشک بوده ولی آلان به طور پیوسته خیس است، شما ممکن است نشتی داشته باشد.

به صدای حرکت آب توجه کنید.

تمام شیرهای آب را چک کنید. واشرهای فرسوده، لوله‌ها وسایل معیوب را تعویض کنید.

اگر رنگ روی سقف یا دیوار خانه شما پوسته پوسته شده، قیرگونی یا ایزوگام سقف خانه خود را بررسی کنید.

برای آشنایی با راههای نفوذ نم به داخل خانه به این صفحه مراجعه کنید.

بسیاری از نشت آب خانگی بلافاصله مشهود و آشکار نیستند، به این معنی که آن‌ها به طور بالقوه می‌توانند برای سال‌ها پنهان باقی بمانند. به عنوان مثال، لوله کشی آب برای توالت‌ها، حمام‌ها، و ظرف شویی معمولاً پشت دیوارها و زیر زمین قرار دارند. نشت کند در محل‌های پنهان می‌تواند قبل از این که شما متوجه شوید که نشتی وجود دارد باعث آسیب زیادی شود. تشخیص نشتی به یک متخصص لوله‌کشی با تجهیزات ترکیدگی لوله نیاز دارد.

تجهیزات و دستگاه های متنوعی برای تشخیص ترکیدگی وجود دارد. سرویس رسان از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله فراصوت بهره مند است. که به تکنسین‌های خدمات ما اجازه می‌دهد تا محل نشتی را تعیین کنند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.