مشکلاتی که رطوبت برای خانه و سلامتی افراد به وجود میآورد

مشکلاتی که رطوبت برای خانه و سلامتی افراد به وجود میآورد

سطح رطوبت هوا در استانهای جنوبی و شمالی با فرارسیدن فصل زمستان و تابستان افزایش می یابد، که ممکن است بر روی دکورهای چوبی، سقف، گوشه اتاق ها و سایر مناطق در معرض رطوبت اثر بگذارد، بنابراین راه حل جلوگیری از بروز رطوبت و آسیب ندیدن وسائل خانه چیست؟

کپک یکی از انواع قارچ هایی است که احتمال انتشار آن در مکان های مرطوبی که به طور طبیعی تهویه کافی ندارند و به طور دوره ای در معرض نور خورشید نیستند افزایش میآبد. آسیب رطوبت بسته به میزان کپک باقیمانده در خانه متفاوت است، زیرا تجمع مقدار زیادی کپک ممکن است در طولانی مدت بر سلامت انسان تأثیر بگذارد، به ویژه برای کسانی که در سیستم تنفسی خود با مشکلاتی مواجه هستن. اما بزرگترین و گسترده ترین صدمات ناشی از قالب آسیب زدن به مبلمان، چوب و رنگ است.

چگونه می توان از کپک زدگی در خانه خلاص شد

از بین بردن رطوبت خانه با مراحل ساده ای انجام می شود که مهمترین آنها داشتن تهویه دائمی برای تمام اتاق های خانه و اطمینان از رسیدن اشعه خورشید به بیشترین تعداد اتاق ممکن و طولانی ترین زمان ممکن است، به عنوان مثال این دو عامل به از بین بردن هر نوع قالب و رطوبت کمک می کند. اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید از رطوبت در خانه خلاص شوید حتما با ادامه مقاله همراه باشید.

منبع اصلی رطوبت را پیدا کنید

هنگام انجام اقداماتی برای از بین بردن رطوبت موجود در دیوارهای خانه یا مبلمان و سقف ها، به جستجوی منبع اصلی بروز رطوبت بپردازید. بعد از پیدا کردن منبع رطوبت به

موادی که در برابر رطوبت مقاوم نیستند را در ساخت خانه بکار نبریم

ما توصیه می کنیم علاوه بر گچ از موادی که در برابر رطوبت و کپک زدگی مقاوم نیستند استفاده نکنید. علاوه بر گچ که دچار کپک زده گی میشود و آب را جذب می کند از پانل های دیواری، کاغذ دیواری و مواد عایق استفاده نکنید.

از بین بردن رطوبت و کپک بر روی پارچه های پرده ای و حوله ها ممکن است بسیار آسان باشد، برای این کار ابتدا آنها را برای مدت زمان کافی در معرض آفتاب قرار دهید، سپس آنها را با یک برس نرم تمیز کنید، سپس آنها را در ماشین لباسشویی بشویید حتما برخی مواد سفید کننده رقیق به ماشین لباسشویی برای تمیز کردن لباس ها استفاده کنید و بعد از شستن خوب آنها رو خشک کنید.

استفاده از مواد سفید کننده

توصیه میکنیم از مواد سفید کننده و تمیز کننده طبیعی روی پارچه ها و اثاثیه ای که در معرض کپک و رطوبت قرار گرفته اند استفاده کنید، زیرا یکی از موثرترین مواد در از بین بردن رطوبت از خانه، پارچه ها و مبلمان است . جایی که می توانید یک فنجان سفید کنند را با دو لیتر آب گرم مخلوط کنید، سپس قلم مو را به این محلول آغشته کنید، سپس بر روی قسمتهای کپک زده بمالید . همچنین می توانید محلول سفید کننده را درون اسپری و قوطی اسپری بریزید، میتوانید محلی که دارای لکه های قالب است را اسپری بزنید.

استفاده از دستگاه رطوبت گیر خانگی

در مواردی که سطح رطوبت خانه شما بسیار زیاد است، ما توصیه می کنیم برای از بین بردن رطوبت به دستگاه های رطوبت گیر اعتماد کنید، زیرا استفاده از دستگاه های رطوبت گیر در دیوارهای خانه یک راه حل عالی برای کم کردن رطوبت داخل خانه است، به ویژه برای خانه هایی که تهویه هوا ندارند، رطوبت به خودی خود تبخیر میکند.

حتما لوله های آب خانه رو بررسی کنید که آب نشت نمی کند

آب یکی از مهمترین عواملی است که باعث رطوبت و کپک زدن در خانه می شود و برای رفع این مشکل باید علاوه بر وان حمام باید لوله ها و سینک ها را بررسی کنید تا هیچ نشتی آب در خانه وجود نداشته باشد.

چرا رطوبت در خانه به وجود میآید؟

رطوبت یکی از مهمترین مشکلاتی است که بسیاری از ما را آزار می دهد، زیرا در بسیاری از موارد بر سلامتی و روحیه ما تأثیر می گذارد و این اثرات رطوبت بر ما بسیار مضر است. رطوبت در نتیجه جذب مقدار زیادی گرما از طریق دیواره موجود در زیست شناسی به نام خاصیت اسمزی صورت می گیرد و این خاصیت به گونه ای توصیف می شود که تمام دیوارهای جهان را در معرض رطوبت قرار دهد، اما تنها چیزی که متفاوت است تفاوت در میزان رطوبت از یک مکان به مکان دیگر است، اما همه رطوبت زیاد منجر به خستگی و مرگ یک فرد می شود و منجر به پوسیدگی درب دیوارهای خانه ها می شود، بنابراین ما در این مقاله روش های زیادی را برای توضیح میدهیم که از شر رطوبت خلاص شوید و ما می توانیم شما را از علل ظهور رطوبت مطلع کنیم تا از آنها جلوگیری کنید.

دلایل و عوامل خارجی زیادی وجوددارند که باعث بروز نم و رطوبت در خانه میشود برخی از این دلایل مانند: نشت آب لوله های ترکیده و نشت باران به داخل خانه. همچنین هنگامی که در یک منطقه ساحلی با رطوبت فراوان زندگی کنید باعث بروز رطوبت در داخل خانه میشود زیرا همجواری با دریا باعث می شود خانه در معرض نمک هایی باشد که باعث رطوبت می شوند و شن و ماسه استفاده شده در پی و ساختمان خانه ممکن است از ابتدا دارای نمک باشد که باعث می شود دیوارها باعث رطوبت شوند.

دلیل ظاهر شدن رطوبت در خانه

اولین دلیل غفلت از گذاشتن یک تهویه مناسب برای خانه خود است. نبود تهویه مناسب یکی از مواردی است که منجر به ظهور رطوبت بر روی دیوار و وسائل خانه می شود و این نوع رطوبت به طور قابل توجهی بر روی دیوارها تأثیر می گذارد. رطوبت باعث تغییر رنگ دیوارها به رنگ دیگری میشود. این نوع رطوبت آسیب های زیادی به وسائل و سلامتی اعضای خانه وارد می کند.

• نشت آب از لوله های لوله کشی داخل خانه.

• نقص در سرویس بهداشتی و بهداشت نامناسب در خانه.

• علت رطوبت ممکن است عدم وجود تهویه مناسب در خانه و عدم ورود نور خورشید به آن میباشد، که همین باعث ایجاد قالب بر روی دیوارها و ایجاد لکه های ناخوشایند قهوه ای می‌شود که اعضای خانواده را در مقابل میهمانان شرمنده می کند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.