تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

یک دستگاه تشخیص نشت یا ترکیدگی لوله آب می تواند از مشکلات نشتی ایجاد شده برای منزل شما جلوگیری کند. ترکیدگی لوله ها، جاری شدن مقدار فراوانی آب در منزل و یا نشت آنها، می تواند یکی از جدی ترین تهدیداتی باشد که در فصول سرد سال با آنها مواجه می شویم.

چنین اتفاقی می تواند موجب آسیب عمده به منازل شود. اگر یک دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بر عملکرد لوله ها نظارت داشته باشد و بتواند آنها را کنترل کند، قطعا می توان از نشت آب در منزل جلوگیری کرد. نصب دستگاه های تشخیص نشت لوله در منزل همچنین می تواند به صاحبان خانه ها در صرفه جویی هزینه های لوله کشی نیز کمک کند.

یکی از برترین دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله که اصطلاحا با عنوان قهرمان آب شناخته می شود، دستگاهی است که به راحتی قابل نصب و استفاده است و حتی نیازی به نصب توسط افراد متخصص و یا لوله کش ندارد.

این دستگاه بی سیم، از دو سیستم سنسور دار تشکیل شده است و این قابلیت را دارد که از طریق یک برنامه همراه و یا با استفاده از مرورگرهای وب، بتوان به آن دسترسی پیدا کرد. سنسورهای موجود در این دستگاه، مقدار جریان و حجم آب موجود در لوله ها را تشخیص داده و آنها را کنترل می کند. با استفاده از این دستگاه، تمامی نشت های موجود، اعم از نشت های کوچک و یا عمیق را می توان شناسایی کرد.

دستگاه های تشخیص نشت لوله، افراد را از طریق هشدار صوتی و یا قطع ناگهانی جریان آب در لوله ها، از وقوع ترکیدگی در لوله آگاه می کنند. چنین دستگاه هایی بیشتر برای منازل قدیمی که سابقه ترکیدگی و یا نشت در لوله ها را دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه های تشخیص نشت با بررسی میزان استفاده روزانه، هفتگی و ماهانه آب در منزل و همچنین بررسی مقدار استفاده تمام وسایل منزل از آب، این توانایی را دارند که به تجزیه و تحلیل مقدار آب هدر رفته از طریق ترکیدگی لوله و مقدار آب مصرف شده توسط افراد بپردازند. دستگاه ها معمولاً به کاربرانی که آن را نصب کرده اند این اجازه را می‌دهند تا از طریق تلفن هوشمند و یا کنترل از راه دور بتوانند به سیستم دسترسی داشته باشند.

وقوع نشت یا ترکیدگی لوله در منزل یا محل کار شما می تواند آثار بسیار مخربی به همراه داشته باشد. تعمیر و یا رفع آسیب از لوله های منزل، دیوار ها و ... به تنهایی و بدون استفاده از لوازم مورد نیاز، می تواند بسیار هزینه بر باشد؛ در نتیجه بهترین روش مقابله با چنین وضعیتی، استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته رفع نشت است.

متخصصان و تکنسین های ماهر، معمولاً با استفاده از دستگاه های مادون‌قرمز، تجهیزات الکترونیکی و تجهیزات صوتی به ترکیدگی لوله های آب پی می‌برند. استفاده از ابزار حرارتی تشخیص نشت آب، نسبت به سایر دستگاه ها در اولویت قرار دارد. استفاده از این دستگاه ها بیشتر در مواردی است که در محیط داخل منزل با ترکیدگی لوله و نشت مواجه شده باشیم. چنانچه ابزارهای حرارتی نتوانند به رفع مشکل بپردازند، می‌توان به استفاده از دستگاه های صوتی و شنیداری روی آورد.

چنین دستگاه هایی با حساسیت و دقت فراوان، این قدرت را دارند که صدای خروج آب از لوله و یا نشت آب را تشخیص دهند. متخصصان هنگامی‌که مشکل ترکیدگی لوله ها را پیدا می کنند، به ارائه خدمات و تعمیرات لازم می‌پردازند. اگر مشکل ترکیدگی در داخل منزل باشد، بعد از رفع آن، به جهت جلوگیری از آسیب بیشتر به منزل، به خشک کردن لوله ها و تمام سطوح منزل از رطوبت می‌پردازند.

تشخیص نشت

متخصصان آموزش دیده همواره برای یافتن نشتی از تجهیزات پیشرفته ای از جمله دوربین حرارتی تصویری، دستگاه الکترونیکی و...استفاده می کنند تا بدون آسیب زدن به خانه یا محل کار، بتوانند به رفع عیب بپردازند.

دستگاه های شنیداری صوتی

این دستگاه ها که برای مشخص کردن نشت آب و شناسایی ترکیدگی لوله استفاده می شوند، از دقت کافی برخوردارند. میکروفون های صوتی نصب شده در این دستگاه ها که برای شناسایی صدای آب در لوله وپیدا کردن محل دقیق نشت به کار می روند، به بهترین شکل طراحی شده اند.

تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دوربین مادون قرمز

دوربین های مادون قرمز کمک می کنند تا افراد بتوانند به راحتی به میزان آسیب نشت آب در لوله ها، پشت دیوار و ... پی ببرند. به طور معمول، با استفاده از این دستگاه، لوله هایی که در پشت دیوارها و یا سقف منزل تعبیه شده اندرا نیز می توان عیب یابی کرد. این دستگاه مادون قرمز می تواند بدون برجا گذاشتن آثار مخرب و یا آسیب بسیار، به شناسایی مناطق نشت شده بپردازد.

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مثبت مالکیت در منازل، کاهش احتمال نشت آب و ترکیدگی لوله ها در فضای منزل می‌باشد. لوله های ترک خورده، لوازم فرسوده و ... می‌توانند موجب آسیب عمده به منزل شوند. با نصب آشکارسازهای آب و یا همان دستگاه های نشت یاب، می‌توانید به‌موقع میزان خسارات ناشی از نشت آب را کاهش داده و از هدر رفتن فراوان آب جلوگیری کنید. دستگاه های نشت یاب پیشرفته، این قابلیت را دارند که با ارسال هشدارهای تلفنی از طریق تلفن همراه، درحالی‌که افراد دور از منزل به سر می‌برند، آن‌ها را از ترک خوردگی، ترکیدگی و نشت لوله ها آگاه کنند. با وجود این امکانات، افراد همواره یک قدم جلوتر از مسئله نشت آب قرار می‌گیرند.

نصب دستگاه نشت یاب:

نصب یک نشت‌یاب برای مخازن آب موجود در منزل ولوله‌ها می‌تواند با ارائه هشدارها و اخطارهای به‌موقع، شما را از وجود نشت در منزل و آسیب‌دیدگی مخازن و لوله ها با خبر کند. عملکرد دستگاه های نشت یاب به این‌گونه است که هنگامی‌که سطح آب موجود در مخازن لوله یا به‌عنوان‌مثال چاه ها بالاتر بیاید، دستگاه با به صدا درآوردن زنگ به شما هشدار می‌دهد.

- زیرزمین و اتاق زیر شیروانی:

نصب یک نشت یاب پیشرفته به شکل و شیوه صحیح، در مناطقی از منزل مانند زیرزمین‌ها، دودکش، پنجره‌ها یا سقف که مستعد نشت و ترک خوردگی لوله هستند، می‌تواند در شناسایی خطرات به شما کمک کند.

- اطراف ظرف‌شویی‌ها، کابینت‌ها و سرویس های بهداشتی:

فضاهای اطراف ظرف‌شویی آشپزخانه، کابینت‌ها و حتی سرویس‌های بهداشتی و حمام می‌توانند از مناطق مستعد نشت آب باشند. یک دستگاه نشت یاب آب می‌تواند با تشخیص ترکیدگی لوله‌ها، آرامش را برای افراد خانواده فراهم کند.

- نشت یاب ها می‌توانند لوله هایی را که در محیط بیرونی منزل قرار دارند را نیز پوشش دهند:

لوله هایی که در محیط بیرونی منزل و در فضای باز قرار دارند به این جهت که در معرض عوامل محیطی مانند یخ زدگی، تماس با اشیاء و... هستند، نسبت به لوله های داخلی در برابر نشت ها آسیب پذیرتر می‌باشند. شرایطی ازجمله یخ زدن لوله ها در خارج از منزل و یا در گاراژ می‌تواند مشکلاتی از قبیل ترکیدگی و نشت را برای لوله ها ایجاد کند. تشخیص نشت آب اولیه، آن‌هم به‌وسیله دستگاه های نشت یاب می‌تواند در جلوگیری از آسیب به فضای داخلی منزل کمک فراوانی کند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.