چه وقت نیاز به تعمیر لوله ها دارید؟

چه وقت نیاز به تعمیر لوله ها دارید؟

چه وقت نیاز به تعمیر لوله ها دارید؟

زندگی آپارتمان نشینی مشکلات متعددی را به دنبال دارد. گاهی ممکن است که متوجه چکه کردن آب از سقف خانه خود شوید و یا دیوارهای سرویس بهداشتی شما دچار نم زدگی گردد. گاهی ممکن است که خارج از خانه بودید و هنگامی که وارد خانه شدید متوجه خرابی و آسیب به ساختمان شوید. در آپارتمان ایجاد مشکل نم و رطوبت همیشه از سوی لوله کشی های ساختمان شما رخ نمی دهد. گاهی این امکان وجود دارد که نشت و یا ترکیدگی لوله های ساختمان های مجاور و یا ساختمان های بالایی باعث ایجاد نم و رطوبت در ساختمان شما شده و آسیب های جدی ای را به ساختمان شما وارد کند. در این مواقع سوالی که همواره مطرح می شود این است که چه وقت نیاز به تعمیر لوله ها دارید؟ ما در ادامه شما را با تمامی مراحل تعمیر لوله ها آشنا خواهیم کرد.

مهم ترین دلایل برای تعمیر لوله ها

از جمله اصلی ترین و مهم ترین عامل برای تعمیر لوله کشی های ساختمان می توان به پوسیدگی لوله ها، خوردگی، استهلاک، یخ زدگی، افزایش ناگهانی فشار آب، استفاده طولانی مدت از لوله ها، جنس نامرغوب لوله ها و ... اشاره کرد. ممکن است سیستم لوله کشی شما به دلایل عنوان شده اتفاق بیفتد و نشت و ترکیدگی لوله ها را به دنبال داشته باشد. در نتیجه در این زمان شما به یک تعمیرکار نیاز پیدا خواهید کرد.

روش های تعمیر لوله کشی ساختمان

بهترین روش تعمیر لوله های آب و فاضلاب ساختمان با استفاده از روش ها و ابزارهای جدید صورت می گیرد. در حال حاضر تعمیر لوله ها با استفاده از روش های گذشته منسوخ شده و تعمیر لوله کشی ساختمان با استفاده از دستگاه ها و شیوه های مدرن انجام می شود. از جمله روش های مختلف برای تعمیر لوله ها به شرح ذیل می باشد:

تعمیر لوله کشی آب و فاضلاب به صورت نقطه ای

در لوله کشی های آب و فاضلاب ساختمان اغلب مشکلات در لوله های آهنی یا گالوانیزه مشاهده می شود و معمولا دلیل آن قدیمی شدن لوله کشی های ساختمان های قدیمی بوده و لوله ها در این ساختمان ها دچار پوسیدگی و یا خوردگی می گردد. تعمیرات این گونه لوله کشی ها به صورت نقطه ای صورت می گیرد. در این روش تعمیر برای تعویض لوله ها باید قسمتی از ساختمان تخریب گردد که این خود هزینه زیادی را برای تعمیر به دنبال دارد.

تعمیر لوله کشی آب

و فاضلاب به صورت کلی و اساسی هنگامی که لوله کشی های ساختمان نیاز به تعمیر اساسی و کلی دارد باید بخش عمده ای از ساختمان تخریب شده و پس از تعمیر لوله ها مجدد ساختمان بازسازی شود. در این روش تعمیر لوله کشی علاوه بر زمان، هزینه بسیاری نیز برای کارفرما برآورد می گردد. امروزه این روش تعمیر کاملا منسوخ شده است.

تعمیر لوله کشی آب و فاضلاب با استفاده از نشت یاب

استفاده از دستگاه های نشت یاب یکی از بهترین و کارآمدترین روش تعمیر نشت و ترکیدگی لوله ها می باشد. امروزه استفاده از دستگاه های نشت یاب رواج بسیاری پیدا کرده و پیدا کردن محل دقیق ترکیدگی لوله ها با استفاده از این روش با سرعت بیشتری صورت می گیرد. دستگاه های نشت یاب انواع مختلفی دارد که از جمله آن عبارت است از:

دستگاه نشت یاب مادون قرمز

دستگاه نشت یاب مادون قرمز روشی حرفه ای برای نشت یابی لوله های ساختمان می باشد. این دستگاه قادر است محل دقیق ترکیدگی لوله را تا ارتفاع 40 متری نیز تشخیص دهد.

دستگاه نشت یاب حرارتی

نشت یاب های حرارتی از دیگر دستگاه های باکیفیت برای پیدا کردن محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله می باشد. این دستگاه ها امواج را به لوله ها ارسال کرده و نتیجه بازخورد آن را بر روی صفحه نمایش موجود بر روی دستگاه نشان می دهد.

دستگاه نشت یاب فراصوت

نشت یاب های صوتی یا همان آکوستیک از جمله دستگاه های نشت یاب رایج در ایران است که سرعت بالایی در نشت یابی دارد. این دستگاه ها کیفیتی فوق العاده بالا داشته و می تواند حتی از پشت دیوار نیز محل نشت لوله ها را به شما نشان دهد. نحوه کار این دستگاه ها با استفاده از ارسال و دریافت سیگنال ها صورت می گیرد.

تعمیر لوله ها در تهران

با توجه به زندگی شهر نشینی در تهران و افزایش زندگی آپارتمان نشینی نیاز به تعمیرکار در این شهر زیاد می باشد. تعمیر لوله ها در تهران با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام می شود و این روش تشخیص نشت و ترکیدگی لوله ها بدون تخریب بوده و هیچ آسیبی به ساختمان شما وارد نخواهد کرد. در صورتی که در هر کجای تهران هستید می توانید تنها با یک تماس خدمات تعمیر لوله ها را به تعمیرکاران حرفه ای و باتجربه ما بسپارید.

انواع روش های تعمیر نشت و ترکیدگی لوله ها

نشت لوله ها با استفاده از روش های مختافی صورت می گیرد که از جمله رایج ترین و بهترین روش ها عبارت است از:

رفع نشتی با برش لوله و یا قطعه

رفع نشتی لوله ها با چسب

رفع نشتی استفاده از خمیر درزگیر

استفاده از مواد نانو

رفع نشت لوله آب و فاضلاب توکار

برای رفع نشتی توکار نیاز است که شما به لوله ها دسترسی داشته باشید. با توجه به این که در روش نشت لوله آب و فاضلاب توکار امکان دسترسی لوله ها به صورت مستقیم وجود ندارد، رفع نشت و ترکیدگی لوله ها در مقایسه با سایر لوله ها خسارت بیشتری را به دنبال دارد. در نتیجه منطقی ترین برای ترمیم و بازسازی نشت و ترکیدگی لوله های فاضلاب تخریب لوله ها و بازسازی مجدد آن می باشد. در این شرایط شما باید از تعمیرکار متخصص و حرفه ای کمک بگیرید تا تخریب و بازسازی هزینه پایین تری را برای کارفرما به همراه داشته باشد.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.