تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

از مهم ترین عوامل نشتی آب ، ترکیدگی لوله آب و فاضلاب است که با بررسی و تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب می توانیم آن را کنترل کنیم.در این مقاله قصد داریم به علل نشتی لوله آب و فاضلاب و روش های کنترل آن بپردازیم،با ما همراه باشید.

علل نشتی لوله آب و فاضلاب چیست؟

به طور کلی نشتی آب در ساختمان های مسکونی و خانه های ویلایی ، مجتمع های بزرگ آپارتمانی ، باغ و رستوران و سایر مجتمع عای تفریحی و اداری با گذر زمان حتی در لوله کشی هایی که تازه انجام شده است ، مشاهده می شود، با تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب می توان از آسیب های جبران ناپذیر و خرابی های گسترده آن جلوگیری کرد.

لوله های آب و فاضلاب در بخش موتورخانه آپارتمان های مسکونی ،قسمت تاسیسات و شوفاژ قرار دارند که گاهی در اثر پوسیدگی یا خوردگی، فشار زیاد آب دچار ترکیدگی می شوند ، که در ادامه مقاله مهم ترین علل نشت و ترکیدگی آب و فاضلاب را بررسی می کنیم.

در صورتی که لوله های فلزی آب و فاضلاب توسط تکنسین های متخصص تاسیسات حدیده زیاد شوند،گاهی دچار ترکیدگی لوله در اثر فشار آب در لوله های ساختمان می شوند که نشتی آب در لوله را ایجاد می کنند.

استفاده نادرست از اتصالات مناسب در لوله های آب و عدم آب بندی صحیح اتصالات باعث می شود که نشتی و ترکیدگی در لوله های آب و فاضلاب ایجاد شود.فشار غیرعادی بر بدنه لوله آب و فاضلاب موجب ترکیدگی لوله های آب می شود.این فشار ممکن است به دلیل قرارگیری هر گونه جسم سخت در مسیر حرکت لوله آب یا فاضلاب باشد که به نوعی انسداد در مسیر حرکت آب ایجاد می کند و با گذشت زمان فشار آب بر بدنه لوله افزایش پیدا می کند .عدم توان تحمل در لوله های آب و فاضلاب باعث نشتی لوله می گردد.

تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب توسط تکنسین های متخصص در این زمینه با دستگاه انجام می شود و بدون خرابی می توان محل ترکیدگی لوله آب یا فاضلاب را در ساختمان تشخیص داد و نشتی آن را گرفت.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید و از راهنمایی این عزیزان بهره مند شوید.

از دلایل دیگر ترکیدگی لوله آب و فاضلاب می توان به فشار ناگهانی آب در شبانه روز اشاره کرد.گاهی اوقات در خطوط آب شهری به دلایل نامشخص یا مشخص ، فشار آب ناگهان افزایش پیدا می کند به ویژه در ساعات پایانی شب که میزان مصرف آب شهری کمتر است و افزایش فشار ناگهانی در لوله های آب و فاضلاب باعث ترکیدگی و نشتی آب در آن می شود.

استفاده از لوله های غیراستاندارد و کیفیت پایین که تحمل میزان فشار بالا را ندارند از دیگر عوامل مهم بروز نشتی و ترکیدگی در لوله های آب و فاضلاب می باشد.تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب توسز افراد کاربلد و با تجربه باعث می شود که میزان خرابی در ساختمان به شدت کاهش پیدا کند و همین موضوع در زمان و هزینه صرفه جویی خواهد کرد.

راهکارهای مهم پیشگیری ار ترکیدکی لوله آب

عایق کاری کامل و مناسب مخازن آب سرد

به کار بردن لوله های تایید شده و استاندارد در لوله کشی

انتخاب صحیح لوله و تاسیسات براساس قوانین موجود

کنترل و بررسی دوره ای لوله و اتصالات آب و فاضلاب

پوشاندن لوله های آب به منظور جلوگیری از یخ زدگی و تماس مستقیم با هوای سرد

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.