هر آنچه باید درباره ترکیدگی لوله و راحل های آن بدانید

هر آنچه باید درباره ترکیدگی لوله و راحل های آن بدانید

ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب معمولا بسیار زیاد اتفاق می افتد و همچنین علت های گوناگونی دارد که جدا از علت های آن، اگر شما بتوانید که زودتر خرابی را تشخیص دهید می توانید سریع تر جلوی ترکیدگی لوله ها را بگیرید.

البته که ناگفته نماند که باید برای جلوگیری از ترکیدگی لوله اقداماتی را نیز انجام داد. اما در عین حال شما اگر نکات آموزشی تشخیص ترکیدگی لوله را بدانید می توانید در بروز مشکل اقدام به حل آن کنید. قصد ما نیز از این مقاله این بوده که شما را از نکات ترکیدگی لوله و راحل های آن آگاه سازیم.

بنابراین تا پایان این مقاله کاربردی با ما همراه باشید تا بتوانیم بهترین مطالب را برای تان شرح دهیم.

چرا باید ترکیدگی لوله ها را تشخصی دهیم؟

در صورتی که نتوانیم ترکیدگی لوله ها را تشخیص بدهیم، پس از مدت کوتاهی شاهد این خواهیم بود که تمام ساختمان مان نم می گیرد و دردسر ساز خواهد شد. پس بهتر است که شمااین مطلب را به دقت مطالعه کنید تا طی آن ما نحوه تشخیص ترکیدگی لوله و حل کردن آن ها را به شما بگوییم.

چطور ترکیدگی لوله های ساختمان را تشخیص دهیم؟

برای انجام این کار ما روش های بسیاری را داریم که می توانید هر کدام را که می خواهید را به کار گیرید اما اول بهتر است که ما یک یک آن ها را برایتان نام ببریم. اگر شما بتوانید این نکات را رعایت کنید می توانید از هزینه های سنگین و خسارت های احتمالی جلوگیری کنید. ترکیدگی لوله نشانه های خیلی زیادی دارد که هر کدام از این نشانه ها می تواند که احتمال ترکیدگی را افزایش دهد.

- به وجود آمدن سفیدک و یا شوره در دیوار

در برخی موارد مشاهده شده است که از نم و رطوبت زیاد، در دیوار ها و یا سغف ها، سفیدک هایی به وجود می آید که شما می توانید از این رو به این مسئله پی ببرید که لوله های ساختمان تان درحال ترکیدگی است و سعی کنید که سریعا آن را حل کنید. زیرا که ممکن است که در کوتاه ترین زمان لوله های ساختمانتان خراب شود.

- زنگ زدگی لوله‌های فلزی ساختمان

قطعا همه شما می دانید که تماس آب با وسیله های فلزی منجرب به زنگ زدن می شود، بنابراین اگر شما لوله هایی را در خانه مشاهده کردید که زنگ زده است قطعا باید متوجه شده شوید که لوله هایتان درحال ترکیدگی است. البته در مواقعی نیز پیش خواهد آمد که بدون آن که لوله های ساختمان با آب برخورد داشته باشد به دلیل آب و هوا نیز می توانید زنگ بزند؛ پس دقت داشته باشید.

در صورت مشاهده‌ی هر مشکل شما باید سریعا به یک سرویس کار فنی یا لوله کشی بروید و از آنها بخواهید که شما را در این زمینه کمک کنند، اگر ما بخواهیم یکی از بهترین سرویس فنی لوله کشی را به شما معرفی کنیم باید سایت خودمان یعنی سایت سرویس رسان را انتخاب کنیم. ما هر گونه مشکل را که در زمینه لوله کشی و خرابی لوله است را برطرف می نماییم. با سابقه کاری که داریم تقریبا تمامی کارهایی را که در زمینه لوله کشی و خرابی آنهاست را انجام می دهیم.

دلیل آن که ما روزانه بازدید از سایتمان بسیار زیاد تر از سایت های دیگر می شود؛ این بوده که ما قیمت های بسیار منصفانه ای برای کارهایمان داریم که همه از آن راضی هستند در هر صورت شما می توانید که برای اطلاع بیشتر از خدمات ما به همکاران ما زنگ بزنید تا شما را راهنمایی کنند.

-چرخش کنتور آب زمانی که شیر آب ها بسته است

یکی از ساده ترین روش ها و نشانه های تشخیص ترکیدگی لوله های ساختمان این بوده که شما از طریق کنتور آن را بفهمید یعنی آن که اگر آب شیر شما بسته باشد اما کنتور درحال چرخش باشد این گونه به معنی آن است که آب درحال خروج می باشد که به احتمال زیاد نشتی و خرابی را همراه خود دارد و این گونه بهتر است که سریعا آن را حل کنید.

- مبلغ زیاد قبض آب نسبت به گذشته

یکی دیگر از موضوعاتی که شما می توانید از طریق آن بفهمید که لوله های شما خراب است یا خیر، آن بوده که قبض آب قبل و بعد آن را مقایسه کنید یعنی چه؟ یعنی این که اگر ببینید که در یک ماه مبلغ بسیار زیادی برایتان هزینه آمده است باید به این موضوع شک کنید که قطعا یک ترکیدگی و نشتی بزرگ در ساختمان تان وجود دارد.

- تغییر رنگ دیوارها

این یکی از مهم ترین نشانه های واضح از نشتی آب بوده که این گونه وقتی که رنگ دیوار هایتان به رنگ زرد و کرمی در می آید این چنین دلیلی دارد که نم و یا رطوبتی در کار است. خب اگر که دیوار هایتان در معرض آب قرار ندارد حتما باید به این موضوع شک کنید که لوله های ساختمان باعث چنین مشکلی شده است که هر چه سریع تر آن را حل کنید بهتر خواهد بود.

- پوسته پوسته شدن گچ دیوار و یا باد کردن

وقتی آب دیوارها را نمناک می کند باعث می شود که رنگ دیوار تغیر کند پس از آن که رنگ دیوار تغیر کرد به مرور زمان گچ دیوار پوسته پوسته می شود و در برخی موارد نیز دیده شده است که دیوار باد می کند. در هر صورت از این دو موارد شما باید سریع تر به فکر این باشید که آن را حل کنید.

لوله کشی های زیادی این موضوع را حل می کنند اما سایت سرویس رسان به ساده ترین روش و کمترین هزینه، باعث می شود که دیوار هایتان مانند روز اول شود و نم را به طور کل از بین می برد.

- لقی موزائیک و سرامیک ها

اگر که آب به زیر سرامیک ها نفوذ پیدا کند در زمان های طولانی باعث می شود که مقاومت آنها از بین برود و لق شود به طوری که هربار روی آن پا بگذارید صدا بخورد. بنابراین اگر شما این چنین مشکلی را در خانه یا مکانی ببینید باید متوجه شوید که لوله های شما خراب بوده و باید به تعمیر آن بپردازید.

پیدا کردن محل ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله در مواردی می تواند به شما کمک کند به همین دلیل دانستن آن می تواند برای شما خیلی خوب باشد. در گذشته تشخیص علت نم و رطوبت خیلی سخت تر بود و برای مثال شما باید با گوش کردن می توانستید که بفهمید که نشتی وجود داره یا ن؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های بسیاری برای تشخیص نشتی و خرابی لوله ها وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

البته استفاده کردن آن برای هر کسی آسان نیست و باید افرادی که در این زمینه تخصص دارند از آن استفاده کنند. گروه ما نیز با استفاده از دستگاه های حرفه‌ای و عالی به راحتی متوجه خواهند شد که لوله های خانه هایتان مشکل دارند یا خیر و این گونه نیاز نیست که نگران باشید که از کجا می توانید دستگاه تشخیص خرابی لوله ها را بخرید و یا هزینه آن برایتان چطور می افتد؛ زیرا که ما برایتان بهترین وسیله ها را می آوریم که فوق العاده عمل می کنند و از نظر مالی نیز برایتان کمتر خواهد افتاد.

دستگاه هایی که همکاران گروه سرویس رسان همراه خود دارند دقت و حساست بالایی دارند که معمولا خطایی در کار آنها دیده نمی شود و به سرعت و دقیق نشتی آب ها را به شما نشان می دهند. دستگاهایی که ما داریم به راحتی پیدا نمی شوند و حتی برخی از آنها سفارشی ساخته شده اند و اگر شما بخواهید آن ها را تهیه کنید باید قیمت بسیاری زیاد بابت آنها پرداخت کنید.

چگونه از شکستن لوله ها جلوگیری کنیم

اثرات لوله ترکیده شده شاید که شما را بسیار ناراحت کند؛ حتی اگر که شکستگی لوله هایتان زیاد باشد هزینه های زیادی هم همراه خود خواهد داشت؛ بنابراین اگر که شما از اتفاق افتادن چنین موضوعات می خواهید جلوگیری کنید باید نکاتی که برایتان بیان می کنیم را با دقت انجام دهید.

بهترین راه که می تواند در همان اول کار شما را از تمامی خطرات احتمالی برای شکستن لوله ها و یا ترکیدگی آن ها نجات دهد این بوده که شما به یک استادکار ماهر کار خود را بسپارید به گروه یا سازمانی که سابقه‌ی کاری بسیاری داشته باشد و در کارنامه کاری خود خوش بدرخشد. این گونه شما مطمئن خواهید شد که هیچ گاه لوله هایتان به خاطر ندانم کاری های استادکار خراب نمی شود.

همچنین به یاد داشته باشید که از حلال ها و لوله بازکن ها کمتر در لوله کشی های خانه هایتان استفاده کنید. همچنین که شما می توانید هرچقدر که ممکن است مخازن آب سرد را عایق بندی کنید و بیشتر هم سعی کنید که لوله های آب و گرم را عایق بندی کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

سخن آخر

همانطور که متوجه شده اید باید که درباره هر مسئله ای دانست تا قبل از بروز اتفاق بشود از آن جلو گیری کرد. ما نیز در این مقاله تمام آنچه که باید درباره تشخیص ترکیدگی لوله ها و یا حتی جلوگیری از آن ها بدانید را برایتان مطرح کردیم و به شما گفتیم که می توانید که از سایت ما یعنی سایت سرویس رسان مشکلات خود را به راحتی حل کنید.

ما بهترین کار ها را با کمترین قیمت از شما میگیریم سایت ما از تمامی سایت هایی که در این زمینه کار می کنند فرق می کند؛ باید با ما کار کنید تا بتوانید که کار ما را درک کنید.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.