نحوه تشخیص ترکیدگی لوله آب

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله آب

امروزه نشت یا ترکیدگی لوله های آب منازل بدترین مشکل برای صاحبان میباشد که باید با آن روبرو شوند. برای تشخیص نشتی لوله های آب، یک دستگاه تشخیص نشتی آب هوشمند وجود دارد که از اهمیت و ضرورت بیشتری برخوردار است و این دستگاه شاید بدلیل داشتن آژیر بد صدا باعث سردرد و هزینه های زیادی شود اما برای زمانی که در منزل نیستید یک راه حل خوب میباشد.

آسیب رسیدن به خانه بوسیله آب بدترین کابوس صاحب خانه ها در کنار آتش سوزی در خانه یا یک بلایای طبیعی است. شما باید بلافاصله علت نشتی را پیدا کنید و آنرا کشف و ترمیم کنید، کمی نشتی آب مسئله مهمی نیست، اما یک سو عملکرد در این کار می تواند زیر صفر ثانیه زیرزمین خشک شما را به اقیانوس آرام تبدیل کند. با این حال، با وجود سنسورهای نشتی آب ، شما حداقل فرصتی برای کاهش سطح فاجعه خواهید داشت.

چرا موضوع نشتی آب اینقدر مهم است؟

در حالی که به راحتی می توانید ترکیدگی لوله آب را تشخیص دهید و در سریع ترین زمان ممکن منبع آب را ببندید، اما برای مدت زمانی خاصی که لوله آب دچار نشتی شود قابل توجه نباشد برای شما مشکل ساز میشود. و تا زمانی که سرانجام متوجه این مشکل شوید، ممکن است خسارت زیادی بر خانه شما وارد شده باشد.

وضعیت می تواند حتی بدتر باشد، به عنوان مثال هنگامی که از خانه دور هستید مثلا در مسافرت هستید ، در صورت ترکیدن لوله فاجعه بدی برای شما رخ میدهد شما باید این نکته را بدانید که فشار لوله های آب شهری به داخل خانه ها حدود 20 گالن در دقیقه است . برای اینکه تصور واضح تری از میزان نشت آب در چنین حادثه ای داشته باشید، شبکه ای از لوله های شستشو می تواند در مدت زمان 15 ثانیه یکی از آن سطلهای پلاستیکی خانگی را پر کند.

به محض این که صدمه به خانه شما وارد شود، به لطف رشد کپک، فقط بدتر می شود تا زمانی که شروع به ترمیم آن کنید. و هنگامی که فرایند تمیز کردن آغاز کنید، تقریباً همه چیز را باید جایگزین سایر وسائل خانه کنید از جمله فرش ها و تخته خواب ها و عایق بندی و مبلمان. تلاش برای خشک کردن همه چیز به بهترین شکل ممکن می تواند مفید باشد، اما گاهی اوقات آسیب بسیار زیاد است و خیلی دیر است و شما نمیتوانید آنها را جبران کنید.

این مسئله را هم یادآوری کنیم که شرکت های بیمه دوست ندارند خانه هایی را که خسارات زیادی به آنها وارد شده است را بیمه کنند.

اکنون ما نمی گوییم که دستگاه های سنسور نشتی آب بهترین راه حل برای جلوگیری از صدمه ناشی از ترکیدگی لوله های آب منزل شما است. در نهایت از نشت آب یا ترکیدن لوله ها جلوگیری نمی کند. با این حال، به شما اجازه می دهد که سریعا محل نشت را تعمیر کنید تا از فاجعه بدتری جلوگیری کنید و همچنین به شما امکان می دهد تا وضعیت را کنترل کنید تا آسیب های بعدی را کاهش دهید.

استفاده از این دستگاه در هنگامی که از خانه دور هستید بسیار عالی است، زیرا در حالت عادی تصور ترکیدگی لوله آب را نخواهید داشت امیدواریم که هنگام تعطیلات عادت داشته باشید فلکه منبع اصلی آب محل کار و خانه را ببندید، چند ساعت جریان آب می تواند آسیب زیادی به خانه شما وارد کند.

نحوه نصب سنسورهای نشت آب

بسیاری از دستگاهای هوشمند نشتی آب موجود در بازار سنسور هوشمندی را دارند. و هرکدام از آنها میتوانند هر گونه نشت یا ترکیدگی لوله های آب منزل را برای شما ارسال کنند برای نصب دستگاه های هوشمند تشخیص نشتی آب یک هاب را در منطل خود نصب کنید. اگر یکی از آنها را ندارید، می توانید سنسورهایی اینترنتی که از طریق مودم Wi-Fi کار میکنند را نصب کنید که مستقیماً به Wi-Fi خانه شما متصل می شوند. صادقانه بگویم، شما همچنین می توانید سنسورهای تشخیص نشتی سبک آب یا به عبارت دیگر گنگ دریافت کنید، همان کاری که این سنسور انجام می دهد ایجاد یک زنگ هشدار قابل شنیدن هنگام تشخیص نشتی آب در منزل شما است، که وقتی شما از خانه دور نیستید به هیچ وجه برای شما مفید نیست. با این حال، معمولاً از نمونه های هوشمند ارزان تری که در بازار موجود است و از هیچ چیزی بهتر است استفاده کنید.

سنسورهای تشخیص نشتی آب چگونه کار می کنند؟

سنسورهای آب بسیار ساده هستند و با داشتن دو نقطه اتصال جداگانه کار می کنند. وقتی یک تماس بین هر دو نقطه با آب ایجاد می شود (زیرا آب رسانا است)، مدار را کامل کرده و زنگ هشدار را فعال می کند (و اگر یک سنسور هوشمند باشد هشدار را به تلفن شما می فرستد )

پس از تنظیم سنسور و اتصال آن به هاب، مهم است که سنسور آب را به درستی نصب کنید. با استفاده از برخی سنسورها (مانند سنسور آب SmartThings ) که دو سیم تماس (یا دو نقطه تماس) در پایین سنسور قرار دارند بسیار آسان است، بنابراین می توانید آن را روی یک سطح صاف قرار دهید.

از این رو باید تأکید کنیم: این نکته مهم است که سیم ها یا هر دو انتهای اتصال را به صورت افقی روی سطح زمین قرار دهید، زیر آنها ا نباید چند میلی متر از زمین فاصله داشته باشند. چون با فاصله داشتن سیم از زمین قبل از تماس آب با سنسور، یک استخر نسبتاً بزرگ در خانه شما ایجاد شده است که فاجعه به بار میآورد. شما باید عمودهای دو نقطه اتصال را به سمت پایین آویزان کنید، به طوری که هر دو انتهای آن سطح زمین را لمس کنید. به این ترتیب هر نوع آبی حسگر را تحریک می کند.

از آنجا با استفاده از میخ یا نوار چسبیده می توان بدنه اصلی حسگر را در جایی بالاتر نصب کرد (بدنه اصلی ضد آب نیست). در صورت لزوم می توان همان دو نقطه اتصال را با نوار نیز متصل کرد.

سپس ، هنگامی که سنسور با آب تماس می گیرد، می توانید یک برنامه سازگار Smarthome Hub دریافت کنید که هشدار را از طریق تلفن برای شما ارسال می کند . یا اگر زنگ هشدار یا زنگ اخطار دارید، می توانید آن را به برق وصل کنید تا در صورت تشخیص نشت آب ، زنگ خطر به صدا درآید.

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد. اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.