چگونه میتوان تشخیص دهیم که لوله آب دچار شکستگی و نشتی میباشد؟

چگونه میتوان تشخیص دهیم که لوله آب دچار شکستگی و نشتی میباشد؟

شکستگی لوله های آب منزل می تواند منجر به آسیب جدی به خانه شما شود. بیشتر نشانه های شکستگی لوله آب می تواند کاملاً واضح باشد. با این حال، شکستگی لوله های آب منزل ممکن است همیشه به خصوص در یک خانه قدیمی اتفاق بیفتد. بدین ترتیب، بسیار مهم است که قبل از مواجه شدن با مشکلات جدی، از علائم شکستگی یا ترکیدگی لوله آب آگاه باشید. اگر می خواهید درباره چگونگی تشخیص نشت و شکستگی لوله های آب منزل خود بیشتر بدانید در ادامه مقاله در مورد آن توضیحات کاملی را برای شما بیان خواهیم کرد

. یک لوله آب شکسته شده چه نشانه هایی دارد

همانطور که قبلاً ذکر شد، نشانه هایی از شکستگی لوله آب وجود دارد که برای شما واضح است و میتوان با چشم غیر مسلح آنها رو دید و برخی علائم که مشخص نیست و نمیتوان آنرا با چشم غیر مسلح ببینیم. با این حال، مهم است که مراقب همه علائم باشید. در اینجا فقط چند نکته وجود دارد که باید بخاطر داشته باشید که آیا در منزل خود لوله آب شکسته ای دارید یا خیر:

۱) وجود لکه هایی بر روی دیوار

تغییر رنگ و لکه های روی دیوار شما یکی از گویاترین علائم شکستگی لوله آب است. یک لکه مرطوب روی سقف یا دیوارهای شما نشان دهنده وجود آب در مکان هایی است که نباید وجود داشته باشد. اگر در سقف خود لکه ای تغییر رنگ یافته اید، این می تواند به معنی نشت در سرویس بهداشتی طبقه بالا باشد. در همین حال ، لکه های روی دیوار شما می تواند نشان دهنده نشت یا ترکیدگی لوله در حمام یا لوله کشی دیگری باشد که از طریق دیوارها عبور می کند.

۲) فشار کم یا عدم جریان آب از لوله ها

یکی دیگر از علائم بارز شکستگی لوله عدم فشار آب است . حتی اگر کمبود آب مثلاً در هنگام دوش گرفتن به دلیل ترکیدگی لوله آب نباشد، که این نکته میتواند یک مشکل جدی لوله کشی است. افت ناگهانی فشار آب ، قطره قطرهای آب یا عدم وجود آب جاری به معنی ترکیدگی لوله در خانه یا نزدیک آن است. اگر با این مشکل روبرو شدید، تمام شیرهای آب، وان، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و سایر وسایل لوله کشی را کاملا ببندید.

۳) وجود بوی بد از لوله ها

اگر بوی عجیبی پیدا کنید که از لوله ها یا از آب بیرون می آید، این می تواند نشانه ترکیدگی لوله آب باشد. به طور دقیق تر، اگر متوجه شوید که بوهای بدی در خانه شما وجود دارد، ترکیدگی لوله می تواند به دلیل گرفتگی باشد. پشتیبان گیری در لوله ها به احتمال زیاد باعث بوی بدی می شود که از طریق لوله خارج می شود و به داخل آشپزخانه یا حمام می رود. بوی عجیب، حباب و حتی صدای سوت می تواند نشانگر گرفتگی لوله باشد. در حوادثی از این دست، یک لوله کش باید لوله مسدود شده را پاک کرده و لوله های شکسته را تعویض کند.

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد. اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند.

۴) تغییر کردن رنگ آب

اگر آب شیرهای آشامیدنی منزل شما به رنگ قهوه ای به نظر می رسد، این می تواند نشان دهنده زنگ زدگی در لوله های شما باشد. این بدان معناست که لوله های شما خورده شده اند و به محض اینکه خورده شوند، می توانند بسیار شکننده باشند، در صورت شکستن آنها جلوگیری از فاجعه اجتناب ناپذیر است. پس از زنگ زدگی لوله های آب، آب را ننوشید و از آن برای تمیز کردن یا پخت و پز استفاده نکنید. بلافاصله با لوله کش تماس بگیرید.

۵) افزایش صورتحساب ماهانه آب

ممکن است فوراً متوجه ترکیدگی لوله نشوید. با این حال، می توانید بر اساس یک صورتحساب غیرمعمول زیاد آب، به ترکیدگی لوله شک کنید. اگر قبض آب شما بسیار بیشتر از حد معمول است، با یک لوله کش تماس بگیرید تا آنها بتوانند سیستم شما را برای آسیب احتمالی بررسی کنند. نشت یا شکستگی لوله می تواند مقصر قبوض آب گران قیمت شما باشد.

۶) وجود گودال های پر آب در زیر سینک

شما اگر فهمیدید که در زیر سینک شما گودهایی وجود دارد که حتی بعد از تلاش برای مسدود کردن آنها همچنان ظاهر می شوند، این می تواند نشانه ترکیدگی لوله باشد. اطمینان حاصل کنید که دیوار فوق را بازرسی کرده و به دنبال لکه های مرطوب باشید. ممکن است نشتی از این نقاط وجود داشته باشد و در پایین تجمع یابد.

خلاصه

اگر شک دارید که در واقع لوله های آب منزل شما دچار شکستگی یا ترکیدگی است،دانستن همه این علائم که نشانه شکسته شدن لوله آب است برای شما مهم است. بسیار مهم است که این علائم را به موقع تشخیص دهید و بلافاصله با لوله کش تماس بگیرید، به خصوص از آنجا که شکستگی لوله آب منجر به آسیب های اساسی و هزینه بری به خانه شما می شود. خطوط لوله کشی خود را در فرم مناسب نگه دارید. هرچه زودتر نشتی ها را پیدا کنید و در این کار در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد. اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.