چگونه می توان نشتی یا ترکیدگی لوله های آب در زیر بتن خانه خود را پیدا کنیم؟

چگونه می توان نشتی یا ترکیدگی لوله های آب در زیر بتن خانه خود را پیدا کنیم؟

ممکن است زمانی فرا برسد که لوله های آب منزل شما و خطوط فاضلاب شروع به فرسایش و نشت کنند. این اتفاق اغلب با ساییدگی و پارگی لوله های فاضلاب و آب رخ می دهد که اغلب در بسیاری از خانه ها رخ میدهد.

برخلاف تصور معمول، ترمیم یک لوله نشتی که در زیر دال بتونی قرار دارد کار چندان سختی نیست. مکان یابی و دستیابی به لوله معیوب می تواند برای شما چالش برانگیز باشد، اما تشخیص نشتی، برش ورق و ترمیم لوله نسبتاً ساده است. اگر می خواهید در مورد چگونگی تشخیص نشت لوله های آب در زیر بتن بیشتر بدانید، لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

علائم نشتی و ترکیدگی لوله های آب در زیر بتن

در مورد شناسایی علائم نشت و ترکیدگی لوله های آب در زیر بتن، سه شاخص اصلی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. این شاخص ها به شرح زیر است:

• روی زمین شما آب یا نقاط مرطوب وجود دارد :

اگر خطوط آب گرم نشت می کند، این امر ممکن است منجر به ایجاد لکه های گرم روی زمین شود. پیاده روی در اطراف خانه (اگر در داخل منزل باشد) با پای برهنه به شما امکان می دهد محل نشت را تشخیص دهید زیرا قادر خواهید بود گرما را از کف زمین احساس کنید.

• می توانید صدای فوران آب در زیر زمین خانه خود را بشنوید

. اگر متوجه شدید که صدای آب در زیر خانه شما در حال جریان است به احتمال زیاد علامت نشت و ترکیدگی لوله های آب منزل شما است.

•در صورتحساب ماهانه آب شما افزایش چشمگیری وجود دارد :

از آنجا که یک لوله شکسته آب به طور مداوم در حال جریان میباشد ، این می تواند منجر به افزایش بیشتر قبض آب شما شود. این نکته برای شما مهم است که بلافاصله این موضوع را توسط یک لوله کش بررسی شود.

در حالی که علائم فوق غالباً مربوط به شرایط داخل منزل است، روشهای دیگری نیز برای تشخیص نشتی خطوط فاضلاب وجود دارد. نشت خطوط فاضلاب ممکن است چالش برانگیزتر باشد و تا زمانی که علائم قابل مشاهده تری مانند بخش های گنبدی کف پوش وجود نداشته باشد، می تواند مورد توجه قرار نگیرد.

اگر مشکوک به داشتن نشتی از فاضلاب هستید توصیه می شود کف زیر زمین و خانه خود را از نظر مرطوب بودن بررسی کنید. زمانی که کف خانه شما به اندازه ای متورم می شود این نشانه نشتی در لوله های فاضلاب خانه شما میباشد.

با این حال، ممکن است با نشت های نامشخص تری روبرو شوید که نیاز به دستگاه ها، دوربین های مادون قرمز یا تجهیزات تشخیص هلیوم را خواهد داشت. هنگامی که تمام آب کاملاً بسته شد ، هوا به داخل خطوط پمپ می شود تا آب باقیمانده از آن خارج شود. این به لوله کش اجازه می دهد تا هوای خارج شده از لوله آسیب دیده را بشنود.

به طور کلی، هیچ روش قطعی یا جامعی برای تشخیص آب در زیر بتن وجود ندارد. دلیل این امر بستگی به ماهیت و امنیت نشتی دارد که مورد به مورد است. با این وجود، هنوز روش ها و تکنیک هایی وجود دارد که به وسیله آنها ممکن است نشتی آب در زیر بتن شناسایی شود.

رفع نشتی آب در زیر بتن

پس از شناسایی نشت و ترکیدگی لوله های آب این کار لوله کش است که وضعیت را ارزیابی کرده و محل نشت را تعیین می کند. راه حل ها ممکن است لوله کشی مجدد قسمت آسیب دیده یا نصب لوله کشی کاملاً جدید در سراسر منطقه باشد. وقتی لوله کش قادر به یافتن نشتی باشد، با قرار دادن سوراخ در کف، دسترسی به لوله حاصل می شود. برای قرار گرفتن در معرض بتن، کف اتاق مورد نظر باید برداشته شوند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که باز شدن بتن می تواند گرد و غبار زیادی ایجاد کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که وسایل با ارزش اطراف آن را بردارید.

پس از برداشتن بتن آلودگی از بین می رود و دسترسی به لوله نشتی بسیار راحت تر است. اگر لوله کش ناحیه آسیب دیده لوله را تشخیص دهد برای ترمیم لوله باید قسمت آسیب دیده را با اره برقی یا برش از لوله جدا کند. سپس لوله های جدید جایگزین لوله آسیب دیده کند. از اینجا، لوله دوباره دفن می شود، بتن تعویض می شود، کف اتاق یا منزل مث گذشته می شوند و همه چیز به حالت عادی برمیگردد.

ترمیم نشت خطوط فاضلاب کاری پیچیده ای است که باید توسط یک لوله کش ماهر و کاربلد انجام شود. دلیل این امر آنست که باید نوع لوله همراه با مسائل مربوط به سلامتی شامل زباله های انسانی در نظر گرفته شود. با این وجود، بسیار مهم است که این کار باید یک لوله کش این کار را برای شما انجام دهد زیرا آنها به مهارت، دانش، تخصص و ابزار لازم برای انجام کار به طور کامل ، صحیح و ایمن مجهز هستند.

خلاصه

یافتن نشتی آب در زیر بتن بسته به شدت نشت و محلی که نشت در آن قرار دارد می تواند آسان یا سخت باشد. مشارکت در خدمات لوله کش مورد اعتماد یکی از بهترین راه ها برای کمک به حل مسئله ای مانند نشت آب در زیر بتن است.

وقتی صحبت از خدمات تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب می شود ، باید سریعاً اقدام کنید. خبر خوب این است که شرکت تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب سرویس رسان به موارد اضطراری رسیدگی می کند بنابراین در هر زمان که نیاز باشد می توانید با ما تماس بگیرید. خطوط لوله کشی خود را در فرم مناسب نگه دارید. هرچه زودتر نشتی ها را پیدا کنید و در این کار در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد. اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.