روش های تشخیص نم و رطوبت در خانه

روش های تشخیص نم و رطوبت در خانه

روش های تشخیص نم و رطوبت

در خانه نم و رطوبت یکی از مشکلات مهمی است که برخی از افراد با آن درگیر هستند. این مشکل باید به سرعت و در کوتاه ترین زمان برطرف گردد. نم و رطوبت خانه به روش های مختلفی خود را نشان می دهد که در ادامه شما را با تمامی علائم آن آشنا خواهیم کرد. امروزه تشخیص و از بین بردن نم و رطوبت در خانه اهمیت بسیاری داشته و این نم می تواند آسیب های بسیاری را برای ساختمان شما متحمل شود. روش های تشخیص نم و رطوبت در خانه متعدد بوده و ما قصد داریم بهترین روش تشخیص نم و رطوبت را برای شما عنوان کنیم.

عوارض بروز نم و رطوبت در خانه

تجمع مگس ها

خرابی دیوارها و کف ساختمان

بوی بد رطوبت

کپک زدن دیوار

تکثیر قارچ ها و باکتری ها در دیوار

نحوه تشخیص نم و رطوبت در خانه

مشاهده لکه آب بر روی سقف و دیوار

یکی از نشانه های نم و رطوبت در ساختمان مشاهده لکه آب بر روی سقف و دیوارها می باشد. شما با مشاهده این نشانه ها باید به سرعت نسبت به رفع آن اقدام کنید تا از آسیب بیشتر به ساختمان جلوگیری نمایید.

نشت و ترگیدگی لوله

یکی از دلایل نم و رطوبت خانه که به سرعت علائم خود را نشان می دهد، نشت و ترکیدگی لوله ها می باشد. ترکیدگی لوله به سرعت می تواند به خانه شما آسیب برساند به همین دلیل استفاده از دستگاه های نشت یاب به دلیل سرعت بالای تشخیص کاربردهای بسیاری دارد.

مشاهده لکه های زرد رنگ بر روی دیوار

مشاهده لکه های زرد رنگ بر روی دیوار به شما می گوید که لوله های فاضلاب شما دچار مشکل شده است. با توجه به آلوده بودن آب موجود در لوله های فاضلاب برای جلوگیری از آسیب هایی که به ساختمان و سلامتی افراد وارد می کند باید به سرعت رفع گردد.

مشاهده ترک بر روی دیوار و سقف

ترک های موجود بر روی دیوار و سقف یکی از مهم ترین دلایل نم و رطوبت در ساختمان محسوب می شود. با توجه به این که در این موارد سرعت نشت یابی اهمیت بسیاری دارد باید هر چه سریع تر لوله ها تعویض شود.

روش های از بین بردن نم و رطوبت در خانه

استفاده از نمک در مکان های مشاهده نم و رطوبت

خشک کردن لباس ها در خارج از منزل

فاصله دادن لوازم خانه همچون کمد از دیوار

فاصله دادن گیاهان با دیوار

ممانعت از شستشوی دیوارها با استفاده از آب زیاد

عایق بندی سقف و دیوار

برطرف کردن نشت و ترکیدگی لوله ها

تشخیص نم و رطوبت در خانه بدون تخریب

در گذشته تشخیص نم و رطوبت و رفع آن کار سختی بود و هزینه های بسیاری را به دنبال داشت ولی امروزه از بین بردن نم و رطوبت به راحتی و با استفاده از دستگاه های نشت یاب انجام می شود. با توجه به این که یکی از اصلی ترین دلیل وجود نم و رطوبت در خانه نشت و ترکیدگی لوله ها می باشد، دستگاه های نشت یاب با استفاده از ارسال و دریافت امواج می توانند بدون تخریب محل دقیق نشت را به شما نشان دهند. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای مکان های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش نشت یابی بدون تخریب بوده و امروزه طرفداران بسیاری دارد.

انواع دستگاه تشخیص نم و رطوبت در خانه

با توجه به این که اصلی ترین و مهم ترین روش تشخیص نم و رطوبت در خانه ترکیدگی لوله می باشد، تشخیص آن با دستگاه های نشت یاب بسیار رایج و کاربردی است. از جمله انواع دستگاه های نشت یاب به شرح ذیل می باشد:

دستگاه نشت یاب حرارتی

یکی از روش های تشخیص نم و رطوبت در خانه استفاده از دستگاه های نشت یاب حرارتی می باشد. این دستگاه ها با استفاده از تفائت دمایی حتی از پشت دیوار و در اعماق نیز می توانند نشت و ترکیدگی لوله ها را به شما نشان دهند.

دستگاه نشت یاب مادون قرمز

این دستگاه برای تشخیص ترکیدگی لوله در اعماق مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه امواج را به اعماق زمین ارسال کرده و با نمایش آن بر روی مانیتور می تواند محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله را تشخیص دهد.

دستگاه نشت یاب فراصوت

دستگاه نشت یاب فراصوت و یا دستگاه نشت یاب آکوستیک یکی از رایج ترین دستگاه های نشت یاب در ایران است که می تواند محل دقیق ترکیدگی لوله ها را حتی از پشت دیوار نیز تشخیص دهد. کیفیت این دستگاه ها بسیار بالا بوده و برای تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله به کار برده می شود. روش کار این دستگاه به صورت ارسال و دریافت امواج بوده و نتیجه آن با استفاده از مانیتور موجود بر روی صفحه نمایش دستگاه اعلام می گردد. این دستگاه با استفاده از صدای امواج می تواند متوجه شود که کدام قسمت از لوله ها دچار آسیب شده است.

هزینه تشخیص نم و رطوبت در خانه

نم و رطوبت در خانه به دلایل مختلفی رخ می دهد و تشخیص آن توسط افراد حرفه ای صورت می گیرد به همین دلیل قیمت تشخیص نم و رطوبت هزینه های متعددی را به دنبال دارد. برای برآورد قیمت تشخیص نم و رطوبت در خانه ابتدا متخصص باید به محل مورد نظر مراجعه کرده و پس از بررسی محل نم و رطوبت و دلیل آن قیمت را تعیین کند.

بهترین و منطقی ترین روش های تشخیص نم و رطوبت در خانه

استفاده از دستگاه های نشت یاب یکی از بهترین روش تشخیص نم و رطوبت در خانه می باشد. این روش تشخیص بدون تخریب صورت گرفته و پیش از ورود آسیب های جدی به ساختمان از بروز آن جلوگیری خواهد کرد.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.