تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

امروزه روش های سنتی برای تشخیص ترکیدگی لوله نه تنها کار سخت و وقت گیری است، بلکه هزینه های بسیاری را نیز به دنبال دارد. به همین دلیل روش های سنتی جایگزین روش های نوین تشخیص ترکیدگی لوله شده است. در سال های اخیر تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه رواج بسیاری پیدا کرده و یافتن محل دقیق نشت و ترکیدگی بسیار راحت تر و کم هزینه تر شده است. نشت و ترکیدگی لوله ها ممکن است آسیب هایی جدی به ساختمان شما وارد کند که یکی از رایج ترین آن ها ایجاد نم و رطوبت در ساختمان است.

پیشگیری از نشت و ترکیدگی لوله

بهتر است پیش از بروز نشت و ترکیدگی لوله از بروز آن جلوگیری کرد. برای پیشگیری از این مشکل روش های بسیاری وجود دارد که از جمله این روش ها عبارت است از:

فشار بر بدنه لوله

یکی از عواملی که می تواند منجر به نشت و ترکیدگی لوله ها شود، وارد شدن فشار بر بدنه لوله ها می باشد. هنگامی که لوله های آب بر اثر عوامل مختلفی همچون رسوب گرفتگی مسدود می شود، آب برای پیدا کردن راه خود بر بدنه لوله فشار زیادی وارد کرده و عدم تحمل لوله ها سبب ترکیدگی آن می گردد. در نتیجه بهتر است که به صورت مرتب لوله ها را رسوب زدایی کرده تا گرفتگی احتمالی آن از بین برود.

دستگاه تشخیص نشت و ترکیدگی لوله چیست؟

دستگاه نشت و ترکیدگی لوله با پیگیری صداهای موجود در جریان آب و محاسبه آن به راحتی می تواند محل دقیق نشت لوله را پیدا کند. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند که هر کدام به روش خود محل دقیق نشت را به شما نشان خواهند داد. این دستگاه ها به صورت تخصصی کار کرده و هیچ گونه تخریب و هزینه ای را برای کارفرما برآورد نمی کند.

مزایای تشخیص نشت و ترکیدگی لوله با دستگاه

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مزایای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه پیدا کردن محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله به صورت دقیق و بدون نیاز به تخریب است که منجر به کاهش هزینه های تعمیر می شود. استفاده از دستگاه های نشت یاب روند پیدا کردن محل ترکیدگی لوله را تسریع بخشیده و از این رو از تخریب بیشتر ساختمان جلوگیری می کند. هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با استفاده از دستگاه هار نشت یاب پایین تر است.

چه زمانی پی به ترکیدگی لوله می بریم؟

هنگامی که فشار آب ساختمان کاهش یابد

از سقف و دیوار آب چکه کند

ساختمان دچار نم و رطوبت شود

قبض آب بیشتر از ماه های قبل شود

صدای چکه کردن آب به گوش برسد

نحوه کار دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یاب در سه نوع دستگاه نشت یاب مادون قرمز، دستگاه نشت یاب آکوستیک و دستگاه نشت یاب تصویری موجود است. دستگاه های آکوستیک و یا همان دستگاه نشت یاب صوتی یکی از دستگاه های رایج برای پیدا کردن محل ترکیدگی لوله به شمار می رود. این دستگاه بر اساس موج صدا محل دقیق نشت را تشخیص داده و از کیفیت و دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد. با استفاده از این دستگاه صدای ناشی از نشت توسط دستگاه سنجیده شده و سپس با آلارم دستگاه متوجه نشت و ترکیدگی محل دقیق آن خواهید شد.

انواع دستگاه های نشت یاب

دستگاه نشت یاب حرارتی دستگاه نشت یاب حرارتی با استفاده از فیلترهای حرارتی تعبیه شده در خود به راحتی می توان محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله های آب، فاضلاب، سرویس بهداشتی و ... را از پشت دیوار و یا در اعماق زمین تشخیص داد. دستگاه نشت یاب مادون قرمز دستگاه های نشت یاب مادون قرمز بهترین گزینه برای تشخیص نم و رطوبت در اعماق زمین به شمار می رود. این دستگاه بدین صورت عمل می کند که امواجی را به اعماق زمین ارسال کرده و بازخورد این امواج حاوی اطلاعاتی از محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله بوده و دیگر نیازی به تخریب کل زمین نیست.

دستگاه نشت یاب آکوستیک یا فراصوت

نشت یاب های آکوستیک یکی از رایج ترین دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله به شمار می رود. در این دستگاه ها امواج های صوتی از پست دیوار به لوله ها ارسال شده و بازخورد این لوله ها نشان دهنده محل نشت می باشد. بدین صورت که این امواج در صورتی که با محل ترکیدگی بازخورد پیدا کند، بر روی مانیتور دستگاه، آلارمی اعلام کرده و شما را از محل دقیق ترکیدگی لوله مطلع خواهد کرد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران

با توجه به این که ترکیدگی لوله در زمان های مختلفی صورت می گیرد، شرکت ..... دارای خدمات شبانه روزی بوده و آماده است تا در هر ساعتی که این مشکل برای شما به وجود آمده به کمک شما بشتابد. این شرکت دارای دستگاه های فوق پیشرفته مدرنی بوده و تمامی اپراتورهای آن کاملا آموزش دیده هستند و تسلط کاملی بر روی نحوه کار با دستگاه را دارند. در نتیجه شما با خیالی آسوده می توانید تمامی خدمات نشت و ترکیدگی لوله را به شرکت ... بسپارید.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله به عوامل زیادی بستگی دارد. در هنگام تشخیص ترکیدگی لوله باید ابتدا میزان ترکیدگی را سنجیده و سپس قیمت آن را برآورد کرد. هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بدون تخریب بوده و از این رو هزینه کمتری را شامل می شود. در صورتی که اپراتور دستگاه نشت یاب تسلط کافی به دستگاه نشت یاب داشته باشد به آسانی و بدون ورود آسیب به ساختمان می تواند جلوی نشت لوله ها را بگیرد به همین دلیل هزینه آن پایین تر است. از جمله هزینه های تشخیص ترکیدگی لوله می توان به متراژ لوله ها، جنس لوله، محل نشت و ... اشاره کرد.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.