لوله کشی ساختمان در تهران

لوله کشی ساختمان در تهران

لوله کشی ساختمان در تهران

لوله کشی ساختمان در تهران یکی از بخش های مهم یک ساختمان است که باید توجه بسیار زیادی به آن شود. ساختمان های تهران به دلیل تعداد طبقات و تعداد واحدها باید از شیب بندی مناسبی برخوردار بوده و به صورت اصولی نصب شود.

نکات مهم در اجرای لوله کشی ساختمان

مراقبت از لوله ها و سایر مصالح

لوله کشی های ساختمان همراه با ساخت اولیه ساختمان انجام می شود به همین دلیل باید از آن ها در برابر هر گونه آسیب جلوگیری کرد. برای این کار بهتر است که مسیر عبور لوله ها را سیمان کرده و آن ها را داخل پوشش های مخصوصی قرار دهند. همچنین باید عمق نصب لوله ها را بر اساس نوع لوله تعیین کرد.

محافظت از لوله ها در مقابل نور خورشید

در صورتی که لوله ها به مدتی طولانی در معرض نور خورشید قرار گیرند ممکن است پوسیده شده و آسیب ببینند به همین دلیل آن ها را درون فوم های مخصوص قرار می دهند تا از لوله ها مقابل نور خورشید جلوگیری کنند.

استفاده از اورینگ های اصلی

استفاده از اورینگ های اصلی باعث افزایش عمر لوله کشی ها می شود و در صورتی که از اورینگ های اصلی برای نصب لوله ها استفاده نشود ممکن است پس از گذشت مدتی از نصب لوله ها، به تعمیر نیاز پیدا کند.

محافظت از لوله ها در برابر سرما

سرما و یخ زدگی می تواند منجر به نشت و ترکیدگی لوله ها شود به همین دلیل باید از لوله ها در برابر سرما محافظت کرد. برای این کار باید از لایه های محافظتی بر روی لوله ها استفاده شود تا مقاومت لوله ها افزایش یابد.

انواع روش های نصب لوله

لوله کشی توکار

لوله کشی های توکار از جمله روش های مورد استفاده در هنگام لوله کشی می باشد که به دلیل قرارگیری لوله ها در زیر خاک و مخفی شدن آن ها باعث حفظ زیبایی و نمای ساختمان می گردد. نوع روش لوله کشی در هنگام نقشه کشی و پیش از اجرا مشخص می شود.

لوله کشی روکار

در روش لوله کشی روکار لوله ها و اجزای آن با فاصله های معین و در کنج دیوار قرار می گیرند. برای حفظ زیبایی و نمای ساختمان بعد از انجام لوله کشی بر روی آن داکت کشی صورت می گیرد. در این روش لوله کشی استفاده از لوله های پلیمری و پنج لایه رواج دارد. این روش لوله کشی باعث دسترسی راحت به لوله کشی های ساختمان شده و در صورت بروز نشت و یا هر گونه مشکلی در لوله کشی ها برای تعمیر به تخریب نیازی نخواهد داشت.

شیب بندی لوله کشی

لوله های افقی می بایست بدون این که قوز بردارند و یا شکم دهند در بالاترین ارتفاع ممکن نصب گردند. لوله های اصلی باید به سمت لوله های اصلی و به صورت قایم شیب داشته باشند.

انواع لوله ها

لوله های چدنی

لوله های چدنی همان طور که از نام آن ها پیداست از جنس چدن می باشد. از این لوله ها برای لوله کشی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله اصلی ترین مزیت های این لوله ها می توان به فرسودگی کم، مقاومت بالا و قیمت ارزان آن اشاره کرد.

لوله های پلی پروپیلن

لوله های پلیمری و یا همان لوله های پلاستیکی در مقایسه با لوله های سنتی مزایای زیادی دارد. قیمت ارزان، رسوب گیری کم، خوردگی پایین، اجرای سریع و وزن پایین از جمله مواردی است که باعث استفاده لوله های پلی پروپیلن در ساختمان ها می گردد.

لوله های پی وی سی

لوله های پی وی سی وزن سبکی داشته و از قطعات و اتصالات ساده ای برای نصب آن ها استفاده می شود. این لوله ها قطر بسیار کمی داشته و در مقابل مواد شیمیایی مقاوم می باشند. لوله های پی وی سی از جمله لوله های رایج در سیستم لوله کشی های ساختمان محسوب می شود.

لوله های چند لایه

لوله های چند لایه که به لوله های سوپرپایپ معروف است، با ترکیب جنس های گوناگون به شکل لایه لایه ساخته می شود. وجود لایه هایی از جنس های مختلف در ساخت این لوله ها باعث افزایش میزان مقاومت این محصول شده است. از جمله اصلی ترین مزایای لوله های چند لایه می توان به خوردگی کم، نصب سریع، رسوب پایین، انعطاف زیاد و مقاومت بالا اشاره کرد.

مزایای لوله کشی استاندارد ساختمان در تهران

مقاومت مکانیکی بالا

طول زیاد کلاف

شکل پذیری آسان

سرعت نصب بالا

صرفه جویی در هزینه

عمر مفید و طولانی

عدم اکسیده شدن تاسیسات

و ...

اهمیت خدمات لوله کشی ساختمان در تهران

تعمیر تاسیسات و لوله کشی های ساختمان بر روی عمر مفید لوله کشی ها تاثیر گذاشته و از بروز مشکل و بروز صدمه در آینده جلوگیری می نماید. لوله کشی ها باید به گونه ای انجام شود که تا مدت های طولانی برای شما ماندگاری داشته باشد. در صورت مشاهده هر گونه آثار نم و رطوبت در ساختمان باید پیش از ورود صدمه و آسیب به ساختمان از آن جلوگیری کرد برای این کار مناسب ترین راه استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد تا در سریع ترین زمان ممکن محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله را تشخیص داد.

مراحل لوله کشی ساختمان

رسم نقشه

در اولین مرحله باید نقشه اصلی ساختمان را رسم کرده و مطابق با تعداد طبقات لوله کشی ها را از پایین شروع کرده و تا طبقات بالا مراحل آن تکرار شود.

انجام صحیح لوله کشی لایزر

به لوله هایی که در راستای عمودی واقع شده اند رایزر می گویند. یکی از نکات مهم در انتخاب لایزرها، قطر مناسب آن می باشد. انتخاب نامناسب لایزرها باعث کمبود فشار آب در طبقات بالا خواهد شد.

انشعاب مصرف کننده

بعد از به پایان رسیدن لوله کشی های طبقه اول، با ارتفاع مناسب انشعابات را اجرا می نماییم. سرهای انتهایی لوله کشی ها می بایست توسط یک درپوش مناسب پوشانده شود.

کشیدن لوله

پس از انجام مهارکشی لوله ها، به همین ترتیب سایر طبقات را نیز لوله کشی می نماییم.

هواگیری

با شل نمودن تمامی درپوش ها سیستم های لوله کشی و انشعابات هواگیری می شود. پس از اطمینان از انجام صحیح مراحل هواگیری، درپوش ها را سفت می کنیم.

اتمام کار

پس از انجام هواگیری لوله ها، مرحله انتهایی کار تست استانداردهای لوله کشی می باشد که با ارسال آب به درون لوله کشی ها از عدم نشت در لوله ها اطمینان حاصل می شود.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.