اصولی که در لوله کشی ساختمان باید رعایت کرد

اصولی که در لوله کشی ساختمان باید رعایت کرد

اصولی که در لوله کشی ساختمان باید رعایت کرد

از آن جا که لوله کشی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است باید اصول و استاندارهای زیادی را در هنگام نصب آن در نظر گرفت به همین دلیل توصیه می شود که نصب و آماده سازی لوله های ساختمان را به افراد ماهر و باتجربه بسپارید. از جمله اصولی که در لوله کشی ساختمان باید رعایت کرد به شرح زیر می باشد:

مراقبت از لوله ها

با توجه به این که لوله کشی ساختمان باید همزمان با مراحل اولیه تاسیسات و ساخت و ساز ساختمان ها صورت گیرد، امکان ورود ضربه و آسیب به لوله ها وجود دارد. بنابراین بهتر است برای محافظت از لوله ها آن ها را درون پوششی محافظتی قرار داده و پس از آن مسیر لوله های ساختمان را با درپوش بپوشانید. همچنین لوله ها نباید در معرض نور خورشید قرار گیرند زیرا باعث پوسیدگی و از بین رفتن خواهند شد به همین دلیل باید آن ها را با عایقی مناسب پوشاند. فوم لوله یکی از ابزارهایی است که از لوله ها در برابر تابش خورشید جلوگیری می کند.

انتخاب مسیر لوله کشی مناسب در کف

در صورتی که لوله کشی به شکل توکار صورت گیرد می بایست مسیرهای افقی تنها در بخش های کف ساختمان انتخاب شده و در انتهای کار جهت رسیدن به شیرآلات از دیوار عبور نماید.

به کار بردن اورینگ اصلی

در هنگام لوله کشی های ساختمان باید از اورینگ اصلی استفاده شود زیرا در صورتی که برای اتصالات ساختمان اورینگ اصلی استفاده نشود پس از گذشت مدتی ممکن است لوله ها نشت پیدا کرده و هزینه و خسارات زیادی را به وجود بیاورد.

پوشش مناسب لوله

لوله های ساختمان اغلب در معرض هوای باز قرار دارد به همین دلیل باید از پوشش های مناسب استفاده کرده تا با تغییرات آب و هوا دچار مشکل نشود. یکی از عواملی که می تواند بر روی لوله ها اثر منفی بگذارد، سردی هوا می باشد. به همین دلیل باید برای محافظت از لوله ها در برابر سرما و یخ زدگی از لایه های پوششی مناسب استفاده کرد تا از یخ زدگی لوله ها جلوگیری نماید.

اصول صحیح لوله کشی

همان طور که می دانید هر کاری اصول و قوانین مخصوص به خود را دارد که لوله کشی ساختمان نیز از این امر مستثنی نمی باشد. یکی از اصولی که در هنگام لوله کشی ساختمان باید رعایت کرد، انتخاب جنس لوله ای مناسب بوده که برای این کار نیاز به رعایت موارد زیادی است. برای انتخاب نوع لوله ابتدا باید نوع کاربری آن در نظر گرفته شود. به عنوان مثال در ساختمان ها برای در دسترس داشتن آبی تمیز باید از لوله های بهداشتی استفاده نمود و یا حمام و سرویس بهداشتی باید از لوله های پرفشار استفاده کرد. بنابراین باید پیش از اقدام به لوله کشی ابتدا نوعی مناسب از لوله ها را در نظر گرفت.

رعایت ایمنی

اگر لوله های به کار برده شده با در نظر گرفتن استانداردها و به صورت صحیح صورت گیرد، حرکت زباله ها و اثرات سرعت آب در لوله ها کنترل می گردد. همچنین با رعایت ایمنی در هنگام لوله کشی های ساختمان، می توانید باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری لوله های ساختمان شده و از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کرد.

استفاده از افراد ماهر و باتجربه

لوله کشی های ساختمان در صورتی که به صورت اصولی و صحیح انجام نشود از نظر اقتصادی می تواند بسیار هزینه بر باشد. عدم لوله کشی صحیح علاوه بر خسارات اقتصادی، مشکل و دردسرهای زیادی را نیز به دنبال خواهد داشت به همین دلیل باید لوله کشی های ساختمان را به افراد ماهر و باتجربه بسپارید تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری شود. در صورتی که به دنبال افرادی ماهر و باتجربه برای ساختمان خود هستید، تنها کافیست که از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در هنگام لوله کشی پکیج

لوله های پکیج نیاز به دقت زیاادی دارد. با توجه به این که آب موجود در لوله های پکیج حرارت زیادی دارد باید در هنگام انتخاب جنس ای لوله ها دقت زیادی شود و لوله هایی استفاده گردد که تحمل حرارت های بسیار بالا را نیز داشته باشد.

انتخاب محل لوله کشی

در هنگام نصب لوله ها در زمین باید این نکته در نظر گرفته شود که لوله ها نباید در عمق زیاد و یا به صورت سطحی در زمین قرار گیرند و باید عمق لوله ها با توجه به استاندارهای لوله کشی تعیین گردد. قرارگیری لوله ها در عمق زیاد موجب می گردد که در اثر فشار خاک به لوله ها آسیب وارد گردد. برای این که مشکلی در سیستم آبرسانی بوجود نیاید و آب آشامیدنی تغییر رنگ و مزه ندهد باید از لوله ای مناسب و استاندارد استفاده شود. در صورتی که نصب لوله ها به درستی انجام نشده و یا در محل مناسبی قرار نگیرد، امکان نشت و نفوذ آلودگی ها به آب وجود خواهد داشت. لوله ها باید در محلی به دور از انجماد قرار گیرند زیرا انجماد لوله ها می تواند باعث نشت و ترکیدگی لوله ها شود. همچنین لوله ها باید در مکانی نصب شود که در صورت نیاز به تعمیر دسترسی به آن راحت باشد. این لوله ها باید در مکانی به دور از هر گونه سایش و خوردگی نصب شوند. لوله ها باید از شیب مناسبی برخوردار باشند تا در سیستم آبرسانی مشکلی ایجاد نشود. علاوه بر آن از بازگشت مجدد آب به درون لوله ها نیز جلوگیری شود.

انتخاب نوع روش لوله کشی

لوله کشی های ساختمان به دو روش روکار و توکار صورت می گیرد که اجرای آن مطابق با نقشه و به شکلی کاملا مهندسی شده انجام می شود. امروزه اغلب روش های لوله کشی به شکل توکار بوده و در مواقع لزوم لوله کشی ها به صورت روکار صورت می گیرد.

تعمیر و نگهداری لوله کشی ساختمان

لوله کشی های ساختمان نیز مانند هر چیز دیگری نیاز به تعمیر و نگهداری دارد به همین دلیل باید تعمیر و نگهداری آن را به افراد ماهر و باتجربه بسپارید. در صورتی که برای تعمیر ونگهداری لوله کشی های ساختمان خود به دنبال افرادی ماهر و باتجربه هستید می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل نمایید.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.