رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت

وجود نم و رطوبت موجود می تواند آسیب های جدی ای را به ساختمان شما وارد کند به همین دلیل باید هر چه سریع تر برای رفع نم و رطوبت ساختمان اقدام نمایید. برای رفع نم و رطوبت در ساختمان ابتدا باید با علائم و نشانه های آن آشنا شده و با توجه به این علائم دلیل بروز هر یک را مورد بررسی قرار دهید. برای رفع نم و رطوبت به صورت کامل با ما همراه باشید تا شما را با این علائم و نحوه از بین بردئن ان ها آشنا کنیم. دلایل نم و رطوبت نم و رطوبت موجود در خانه به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد که از جمله این عوامل عبارت است از:

خشک کردن لباس ها در خانه

خشک کردن لباس ها در خانه می تواند باعث بروز نم و رطوبت در ساختمان شود به همین دلیل باید برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت لباس ها را در بیرون از منزل خشک کنید. عدم عایق بندی صحیح از بین رفتن و یا عدم عایق کاری صحیح دیوار و سقف ساختمان می تواند باعث نفوذ آب به داخل ساختمان و در نتیجه ایجاد نم و رطوبت در ساختمان شود.

چسباندن گیاهان به دیوار

بین دیوار و گلدان های گل باید فاصله ای باشد زیرا با چسباندن گلدان ها به دیوار این امکان وجود دارد که رطوبت گلدان ها به دیوار منتقل شده و سبب ایجاد نم و رطوبت گردد.

ترکیدگی لوله ها

ترکیدگی لوله ها از جمله اصلی ترین دلایل نم و رطوبت ساختمان می باشد که ممکن است در زمانی کوتاه باعث آسیب رساندن به ساختمان و تخریب آن شود به همین دلیل باید هر چه سریع تر آن را تعمیر کرد. برای تعمیر سریع لوله ها بهتر است از دستگاه های نشت یاب استفاده کنید. این دستگاه ها در سه نوع دستگاه نشت یاب حرارتی، دستگاه نشت یاب مادون قرمز و دستگاه نشت یاب صوتی می باشد که هر کدام به طرق مختلف محل دقیق نشت را تشخیص می دهد. روش های از بین بردن نم و رطوبت استفاده از سیستم تهویه سیستم های تهویه یکی از ابزارهایی است که می تواند نم و رطوبت ساختمان را به راحتی از بین ببرد. به همین دلیل می توانید در مکان هایی که نم و رطوبت ایجاد شده، سیستم تهویه ای مناسب را نصب کنید.

استفاده از رطوبت گیر

رطوبت گیرها نیز دارای قابلیت هایی مانند سیستم تهویه می باشد که باعث از بین بردن نم و رطوبت می گردد. رطوبت گیرها مصرف برق پایینی داشته و کارایی آن بالا می باشد.

باز کردن پنجره ها

برای از بین بردن نم و رطوبت موجود در ساختمان به هوای تازه نیاز است به همین دلیل می توانید با باز کردن درب و پنجره های ساختمان باعث کاهش نم و رطوبت ساختمان شوید.

عایق کاری ساختمان

همان طور که در بالا عنوان کردیم، از بین رفتن عایق کاری ساختمان می تواند نم و رطوبت را به همراه داشته باشد به همین دلیل برای جلوگیری از نم و رطوبت، ساختمان را عایق کاری کنید. حمام های کوتاه حمام های بلند مدت می تواند باعث بروز نم و رطوبت شود به همین علت بهتر است که حمام های خود را کوتاه کرده و تا جای ممکن از آب خنک برای شستشو استفاده نمایید.

هزینه رفع نم و رطوبت

همان طور که در بالا عنوان کردیم، نم و رطوبت در ساختمان به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای این مشکل در نظر گرفت. برای تعیین هزینه نم و رطوبت ابتدا باید دلیل بروز نم و رطوبت و راه حل های برطرف کردن آن را مورد بررسی قرار داده و سپس قیمت آن را برآورد کرد.

رفع نم و رطوبت در تهران

برای رفع نم و رطوبت اولین قدم پیدا کردن دلیل نم و رطوبت می باشد. برای این که نم و رطوبت در ساختمان را به طور کلی از بین ببرید ابتدا باید علت آن را پیدا کنید و سپس نم و رطوبت را برطرف کنید تا از بروز مجدد نم و رطوبت جلوگیری نمایید. برای این کار بهتر است از افرادی ماهر و باتجربه کمک بگیرید تا به صورت اصولی نم و رطوبت را از ساختمان شما ریشه کن نمایند.

روش های تشخیص نم و رطوبت

در صورتی که تغییری در رنگ دیوار و یا سقف مشاهده کردید می توانید پی به وجود نم و رطوبت در خانه ببرید. از دیگر نشانه های نم و رطوبت در ساختمان، پوسته پوشته شدن دیوار و سقف می باشد. در صورتی که نم و رطوبت به دلیل ترکیدگی لوله ها باشد باعث افت فشار آب ساختمان می گردد. تجمع حشرات و آفات نیز می تواند از دیگر علائم نم و رطوبت باشد. ترک موجود بر روی سقف و دیوارها نیز یکی دیگر از نشانه های نم و رطوبت می باشد. شناسایی منابع نم و رطوبت برای این که نم و رطوبت موجود در ساختمان را به صورت کلی از بین ببرید باید ابتدا منابع نم و رطوبت را شناسایی کنید برای این کار توصیه می شود که از یک متخصص کمک بگیرید تا با تشخیص صحیح، باعث ریشه کن شدن نم و رطوبت در ساختمان شود.

عوارض نم و رطوبت نم

و رطوبت در ساختمان می تواند مشکلات زیادی از جمله ابتلا به بیماری های تنفسی را به دنبال داشته باشد. از جمله دیگر عوارض نم و رطوبت، تجمع مگس و حشرات می باشد. کاهش استحکام ساختمان نیز از دیگر عوارض نم و رطوبت ساختمان محسوب می شود. از جمله دیگر عوارض آن می توان به ایجاد بوی بد در ساختمان اشاره کرد.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.