علائم خسارت آب در خانه

علائم خسارت آب در خانه

آیا نگران هستید که خانه شما از دچار خسارات ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله آب رنج شود؟ علائم مختلفی برای نشتی و ترکیدگی لوله آب وجود دارد که باید به این موارد توجه کرد. برخی از این علائم می توانند از لکه های تاریک بر روی سقف گرفته تا لکه های مرطوب تا صدای آب جاری باشند. اگر نگران این موضوعات هستید که ممکن است به خانه شما آسیب وارد کند، پس لطفا ادامه مقاله را بخوانید.

علائم خسارت ناشی از ترکیدگی و نشتی لوله های آب

علائم مختلفی از آسیب احتمالی لوله های آب در خانه وجود دارد. نکته خوب این است که اکثر این علائم بسیار قابل تشخیص هستند، بنابراین تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب نباید سخت باشد. در اینجا چند مورد از این علائم آورده شده است:

۱) لکه های تاریک یا مرطوب که بر روی دیواز یا سقف هستند

لکه های تیره یا مرطوب یکی از گویاترین علائم آسیب دیدگی ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب است. این لکه ها معمولاً به صورت تغییر رنگ - معمولاً قهوه ای، زرد یا مسی هستند که در سقف یا دیوارهای داخلی و خارجی منزل شما ایجاد می شوند. این علامت ها بسیار قابل توجه هستند و براحتی نمیتوان از آنها از آن غافل شد چون باعث رشد قالب در زیر سقف یا دیوار میشوند.

۲) ترک خوردن، پوسته پوسته شدن، یا حباب زدن دیوار یا سقف

اگر رنگ دیوارها یا سقف شما شروع به ترک خوردن، پوسته پوسته شدن یا حباب زدن کند، می توانید آسیب ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب باشد. این علائم، به خصوص یک دیوار خشک برآمده نیز کاملاً قابل توجه است و در مورد آسیب احتمالی ناشی نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب بسیار گویاست.

۳) افزایش قبض ماهانانه آب

شاید از خود بپرسید که چرا قبض های آب و برق شما در حال افزایش است. علت این امر می تواند این باشد که این افزایش ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب منزل شما است که این نشتی آب مخفی یا خرابی است که در حال شکل گیری است. از هرگونه افزایش غیرمعمول در قبض آب و برق خود در جریان باشید.

۴) تشخیص به موقع نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب

اگرچه ممکن است نتوانید آسیب ناشی از آب را ببینید، اما ممکن است آن را بشنوید. اگر صداهایی مانند قطره چکیدن، ایجاد شکاف در کف زمین خانه شما یا هجوم آوردن یا جاری شدن آب را می شنوی ، ممکن است اینها شاخص آسیب دیدگی ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب باشد.

با این حال، این صداها همچنین ممکن است نشانه ای از عملکرد نامناسب سیستم آبرسانی منزل شما باشد. به همین ترتیب، باید مراقب هر گونه تغییر در صدای آب در منزل خود باشید تا مشکلاتی را که ممکن است صدمه ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب باشد را به زودی تشخیص دهید.

۵) وجود چاله های کوچک پر آب در منزل

وجود چاله های پر آب را می توان به نشت یا قطره قطره ای مداوم ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب نسبت داد. اگر گودال پس از خالی کردن دوباره پر آب میشود، این می تواند نشانگر نشتی آب باشد.

۶) بوی رطوبت و کپک زده گی

بوی رطوبت، کپک زدگی یا بوی بد فاضلاب یکی دیگر از شاخص های مهم آسیب دیدگی ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب است. از بین بردن این بوها برای شما کاملاً دشوار است زیرا بوی بسیار متمایزی دارند و می توانند همراه با کپک باشند.

رفع خسارت ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب

اکنون می توانید علائم آسیب ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب را شناسایی کنید، اما در مرحله بعدی قرار است چه کار کنید؟ در زیر برخی از مراحل است که شما باید انجام دهید:

۱) بستن فلکه اصلی آب

هنگامی که توانستید منبع نشتی آب را به طور دقیق پیدا کنید، باید آن را متوقف کنید. اگر آب از طریق دستگاه پمپ ها وارد لوله های منزل شما میشود، از دستگاه استفاده نکنید. اگر قادر به انجام آن نیستید، آن را قطع کنید. اگر منبع نشتی لوله های آب است، منبع آب را ببندید تا لوله ترمیم شود. اگر آب از حمام نشت میکند، پس از جلوگیری از نفوذ آب به کف زمین، استفاده از دستشویی یا قرار دادن حوله در کف حمام از رفتن آب به کف خانه جلوگیری کنید. برای یک سقف دارای نشتی ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب به کمک یک نیرو حرفه ای برای تشخیص و رفع این نشتی آب نیاز خواهید داشت زیرا این مشکل نسبت به نشت های دیگر در خانه پیچیده تر است.

۲) نشتی را تعمیر کنید

ترمیم نشتی توسط خود شما انجام می شود، اما همیشه بهتر است یک سرویس کار حرفه ای تشخیص نشتی آب استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. این به این دلیل است که آنها مهارت و تجربه لازم برای مقابله ایمن با مشکلات و مشخص کردن مسئله را دارند.

۳) همه چیز را خشک کنید

در مرحله بعدی، شما باید از شر تمام آب جمع شده، همراه با هرگونه ماده آسیب دیده در این فرآیند خلاص شوید. خشک شدن آب از تشکیل کپک جلوگیری می کند. شما باید ناحیه را هرچه سریعتر خشک کنید زیرا تشکیل قالب فقط 24 ساعت طول می کشد. استفاده از فن های صنعتی می تواند در این مرحله به شما کمک کند. اطمینان حاصل کنید که همه چیز کاملا خشک است و پس از چند روز بررسی کنید که آیا آب دوباره جمع شده است یا خیر. اگر چنین شد، باید مرحله دوم را دوباره تکرار کنید.

خلاصه

چندین نشانه آشکار از آسیب دیدگی ناشی از نشتی و ترکیدگی لوله های آب یا فاضلاب در خانه وجود دارد .در حالی که می توانید علائم را خودتان تشخیص دهید، مهم است که با یک سرویس کار حرفه ای تماس بگیرید تا آنها بتوانند از تجربه و تخصص خود برای کمک به حل مشکل استفاده کنند.

وقتی صحبت از خدمات تشخیص نشت آب می شود ، باید سریعاً اقدام کنید. خبر خوب این است که تشخیص نشت آب سرویس رسان به موارد اضطراری رسیدگی می کند بنابراین در هر زمان که نیاز باشد می توانید با ما تماس بگیرید. خطوط لوله کشی خود را در فرم مناسب نگه دارید. هرچه زودتر آن نشت ها را پیدا کنید و در این کار در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد. اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.