انواع لوله کشی

انواع لوله کشی

انواع لوله کشی

پیدا کردن یک لوله کش مجرب و متخصص همواره یکی از دغدغه های افراد به حساب می آید. شرکت لوله کشی ... برای رفع این مشکل و رفاه حال شما مشتریان عزیز اقدام به ارائه خدمات لوله کشی کرده است. لوله کشی نیاز به تخصص داشته و برای انجام صحیح آن باید متخصص با انواع لوله کشی آشنا باشد. لوله کشی ها انواع مختلفی داشته که از جمله مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

لوله کشی آب لوله

کشی آب یکی از مهم ترین اقداماتی است که در هنگام ساخت اولیه ساختمان انجام می شود. در صورتی که این مرحله به درستی و مطابق با استاندارد انجام نشود می تواند مشکلات زیادی را برای ساختمان به وجود آورده و عمر لوله کشی ها را کاهش دهد.

لوله کشی آب سرد و گرم

لوله کشی های ساختمان به دو نوع آب سرد و آب گرم تقسیم می شود که معنای آن در شیرهای آب سرد و گرم حمام به خوبی قابل درک است. این لوله کشی ها با توجه به شرایط و نقشه ساختمان به صورت توکار و یا روکار نصب می گردد.

لوله کشی شوفاژ

شوفاژها از جمله وسایل گرمایشی در ساختمان می باشد که باید لوله کشی های آن به درستی انجام شود. لوله های مورد استفاده در شوفاژها باید به گونه ای انتخاب گردد که توانایی تحمل آب با دماهای بالا را داشته باشد.

لوله کشی فاضلاب

لوله های فاضلاب به دلیل حمل آب های آلوده باید در هنگام نصب به آن بسیار توجه نمود. این لوله ها باید دارای شیب مناسبی بوده تا آب های آلوده به دیگر لوله ها منتقل نشود.

لوله کشی روکار

لوله کشی های روکار همان طور که از نام آن ها مشخص است بر روی کار نصب می شود. این لوله کشی برای مکان هایی مانند انباری که دید کافی نداشته باشد مورد استفاد قرار می گیرد.

لوله کشی توکار

لوله کشی های توکار یکی از دیگر انواع لوله کشی ها بوده که در زیر خاک نصب می شود. این نوع لوله کشی تاثیری بر روی نمای ساختمان شما نگذاشته و زیبایی و کیفیت آن ها را کاهش نخواهد داد. لوله کشی های توکار بسیار پرطرفدار بوده و بخش هایی که قرار است لوله کشی به صورت توکار انجام شود از پیش بر روی نقشه تعیین می گردد.

لوله کشی ساختمان از پایین به بالا

این روش لوله کشی از نوع بالا رونده می باشد. در این روش لوله کشی پس از انشعاب گرفتن از کنتور اصلی، رایزر در طبقه همکف ساختمان قرار گرفته و در هر طبقه مطابق با تعداد بخش های مصرف آب انشعاب های گوناگون از رایزر اصلی گرفته می شود. لوله کشی ساختمان از بالا به پایین لوله کشی ساختمان از بالا به پایین روشی جدید در لوله کشی ساختمان می باشد. در این نوع لوله کشی پس از متصل شدن رایزر به کنتور به شکل مستقیم و بدون انشعاب به سمت پشت بام هدایت می شود. پس از رسیدن رایزر به پشت بام، با کمک اتصالات یو شکل لوله به سوی پایین بازگردانده می شود و برعکس شیوه لوله کشی از پایین به بالا، لوله اصلی از بالا به پایین در طبقات ساختمان به تعداد مورد نیاز تقسیم بندی می شود. ر

وش های مختلف لوله کشی

لوله کشی سنتی

لوله کشی های سنتی به لوله کشی هایی گفته می شود که در گذشته برای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گرفت. لوله های مورد استفاده در این روش اغلب لوله های فلزی بوده و به دلایلی مانند نصب سخت و زمان بر، زنگ زدگی و پوسیدگی لوله ها و ... منسوخ شده است.

لوله کشی انشعابی

در روش لوله کشی انشعابی تمامی لوله های آب ساختمان از رایزر سرچشمه می گیرد و در لوله کشی های آب سرد و گرم تفاوتی وجود ندارد. در این روش لوله های اصلی پس از وارد شدن به ساختمان و نصب کنتور در ساختمان به کار برده می شود.

لوله کشی کلکتوری

در لوله کشی به روش کلکتوری به دلیل استفاده از قطعه ای به نام کلکتور به این اسم نامگذاری شده است. این روش لوله کشی مدرن و بسیار پیشرفته بوده و از روش لوله کشی انشعابی پیروی نمی کند.

قیمت انواع لوله کشی

لوله کشی در ساختمان شامل بخش های مختلفی است که هر کدام در هنگام لوله کشی روش های مختلفی دارد. نوع روش لوله کشی و نوع لوله های به کار رفته در آن بر روی قیمت لوله کشی های ساختمان تاثیرگذار می باشد.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.