مشخصات لوله کشی خوب در ساختمان

مشخصات لوله کشی خوب در ساختمان

مشخصات لوله کشی خوب در ساختمان

لوله کشی های ساختمان یکی از بخش های ساخت و ساز ساختمان است که بسیار حساس و مهم است. امروزه لوله کشی های زیادی در سطح شهر در حال فعالیت هستند و تصمیم گیری را برای انتخاب یک لوله کش خوب و قابل اعتماد سخت می کنند. ما در این مقاله قصد داریم که مشخصات لوله کشی خوب در ساختمان را برای شما بازگوکنیم که به شرح زیر می باشد:

پشتیبانی ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته

تضمین کیفیت و حسن انجام کار

ارایه خدمت در کوتاه ترین زمان ممکن

بازدید رایگان و برآورد هزینه ها

دارا بودن نیروهای متخصص و باتجربه

داشتن تمام تجهیزات لازم برای لوله کشی

انتخاب شرکت خدماتی لوله کشی

امروزه به راحتی و از طریق اینترنت می توان در کوتاه ترین زمان شماره های تماس و سایر مشخصات شرکت های خدماتی لوله کشی را بدست آورد. یکی از بهترین و قدیمی ترین شرکت های خدماتی لوله کشی شرکت سرویس رسان می باشد. این شرکت دارای افرادی متخصص و باتجربه هستند و سابقه ای طولانی در زمینه حسن انجام مراحل لوله کشی دارد.

دلایل بازسازی لوله کشی ساختمان

بهبود کیفیت آب مصرفی

از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی کیفیت آب مصرفی جنس لوله های ساختمانی می باشد. زنگ زدگی و فرسودگی باعث رسوب املاح آب در لوله ها شده و رنگ و طعم آب را تغییر می دهد. همچنین برخی از املاح می توانند به سلامتی انسان آسیب وارد نمایند از این رو بهتر است لوله های مورد استفاده در ساختمان از جنس مرغوب بوده و فاقد هر گونه زنگ زدگی و فرسودگی باشد.

صرفه جویی در مصرف آب

ترکیدگی، نشت، چکه کردن آب از لوله ها و ... از جمله عواملی است که باعث هدر رفتن آب مصرفی می شود. لوله کشی صحیح و استاندارد می تواند مانع از هدر رفتن آب گردد. برای جلوگیری از این مشکل به محض مشاهده هر گونه نم و رطوبت در ساختمان بهتر است که با یک متخصص تماس گرفته تا مشکل لوله کشی شما را حل کند.

رفع مشکل سیستم لوله کشی

معمولا مشکلاتی مانند افت فشار آب ساختمان، گرفتگی لوله های فاضلاب، سرد و گرم شدن آب و ... به دلیل مشکل در لوله کشی ساختمان می باشد. برای رفع این مشکلات باید لوله کشی ساختمان را بازسازی کرد.

مراحل لوله کشی

اولین مرحله برای لوله کشی ساختمان تهیه نقشه می باشد. پس از تهیه نقشه و مشخص کردن مسیرها عبور لوله، اجرای لوله کشی شروع می شود. اجرای مراحل لوله کشی باید به صورت صحیح و اصولی صورت گیرد تا در آینده نتیجه ای مثبت داشته باشد. در مرحله بعدی باید نوع لوله به کار رفته در ساختمان انتخاب شود. این انتخاب باید بر اساس نوع ساختمان، جنس خاک، شرایط آب و هوایی، نوع کاربری ساختمان و ... صورت گیرد. انتخاب نوع لوله نیاز به تجربه و تخصص داشته تا انتخابی مناسب و صحیح انجام شود. لوله کشی های ساختمان از ساختمان های پایینی آغاز شده و تا بالا ادامه پیدا می کند. پس از پایان یک واحد ابتدا لوله های اصلی را با استفاده از درپوش های مخصوص پوشانده و سپس به همین ترتیب لوله کشی واحدهای بعدی را شروع می کنند. در مرحله های آخرین، تست صحت لوله کشی انجام می شود. برای این کار آب را وارد لوله ها کرده و در صورتی که مشکلی در فشار آب وجود نداشته و یا لوله ها نشت نداشته باشد، مراحل لوله کشی به پایان رسیده است.

مزایای لوله کشی اصولی و صحیح ساختمان

لوله کشی های ساختمان به طور معمول متناسب با شرایط جوی هر منطقه در نظر گرفته می شود زیرا لوله ها انواع مشخصی داشته و هر کدام از متریال های مختلفی ساخته شده اند. در صورتی که لوله کشی های ساختمان به درستی و به صورت اصولی انجام شود حرکت آب در لوله ها کنترل گشته و نشت و ترکیدگی در لوله ها رخ نخواهد داد. مسیر حرکت لوله ها باید به گونه ای باشد تا در سریع ترین زمان آب به ساختمان برسد. این امکان وجود دارد که انتخاب یک مسیر نادرست تعداد ابزار و لوازم مورد نیاز برای لوله کشی را افزایش دهد به همین دلیل باید مسیری درست را برای لوله کشی انتخاب کرد تا در مصرف هزینه ها صرفه جویی شود. انتخاب یک لوله کش متخصص باعث می شود که در مصرف هزینه ها صرفه جویی شود. انجام صحیح کارها مانع از انجام مجدد لوله کشی شده و عمر و دوام لوله کشی ساختمان را افزایش می دهد.

اصول لوله کشی ساختمان

هنگام نصب لوله ها باید به این نکته توجه کرد که عمق لوله کشی ها به درستی و طبق استانداردهای لازم صورت گیرد و لوله ها نه در اعماق زمین قرار گیرد و نه به صورت سطحی در زمین نصب شود. زیرا نصب لوله ها در اعماق زیاد باعث می شود که به لوله ها فشار وارد شده و در آینده مشکل ساز شود. در هنگام انجام لوله کشی باید لوله ای مناسب خریداری شود تا آبرسانی به درستی انجام شده و طعم و مزه آب تغییری نکند. به همین دلیل انتخاب لوله ای مناسب باعث افزایش کیفیت آبرسانی در ساختمان می گردد. لوله ها باید در مکانی مناسب و به دور از سرمازدگی و انجماد قرار گیرند تا عمری طولانی داشته باشند زیرا انجماد و یخ زدگی می تواند باعث ترکیدگی و نشت لوله ها شود. برای داشتن آبی با فشار در ساختمان های مسکونی و تجاری باید از پمپ آب استفاده شود تا فشار آب ساختمان متناسب با نیاز اهالی آن تامین گردد. اطراف لوله های ساختمان باید تمیز وعاری از هر گونه آلودگی باشد تا امکان ورود آلودگی ها به داخل آب وجود نداشته باشد و آب مصرفی موجود در ساختمان تمیز و کاملا بهداشتی باشد. شیب بندی لوله ها باید به صورت استاندارد بوده تا امکان برگشت آب های آلوده فاضلاب به داخل آب مصرفی وجود نداشته باشد.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.