تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب

تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب

تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب

یکی از بهترین روش های نشت یابی، تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب می باشد. در گذشته برای پیدا کردن نشت و ترکیدگی لوله ها باید تمامی بخش های لوله تخریب میشد تا محل ترکیدگی لوله تشخیص داده شود. این روش نشت یابی هزینه های بسیاری را به دنبال داشت و زمان زیادی نیز می برد. ولی امروزه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و بدون تخریب صورت می گیرد و نه تنها به سرعت تشخیص داده می شود، بلکه هزینه کمتری را نیز برای کارفرما به دنبال دارد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگ لوله با دستگاه یکی از راه های آسان و مطمئن برای تشخیص دقیق محل نشت می باشد زیرا در صورتی که نشت و ترکیدگی لوله ها به موقع برطرف نشود ممکن است آسیب های جدی ای را به ساختمان شما وارد کند. ..... کلیه خدمات نشت و ترکیدگی لوله را به صورت سراسری و در تمامی نقاط تهران انجام می دهد. اغلب افراد گمان می کنند که نشت لوله های آب کاری ساده است در صورتی که تشخیص ترکیدگی لوله کاری تخصصی است و باید توسط استادکارانی مجرب و متخصص صورت گیرد. در صورتی که در هر ساعت از شبانه روز نیاز به تعمیرکار و نشت یاب داشتید تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

نحوه تشخیص ترکیدگی و نشت لوله فاضلاب

شما همواره باید علائم نشت و ترکیدگی لوله ها را شناسایی کرده و در صورتی که با یکی از این علائم مواجه شدید، به سرعت از یک متخصص کمک بگیرید. با توجه به این که لوله های فاضلاب دارای آبی آلوده است، در صورت ترکیدگی و یا نشت باید به سرعت رفع گردد. رفع ترکیدگی لوله با دستگاه باید توسط اساتیدی مجرب و متخصص صورت گیرد.

دلایل نشت و ترکیدگی لوله

خوردگی لوله های فلزی

خوردگی لوله های فلزی از جمله دلایلی اصلی نشت و ترکیدگی لوله ها به شمار می رود. در صورتی که خاک موجود در اطراف لوله ها مرطوب و یا آهکی باشد، به مرور خوردگی و پوسیدگی لوله ها را به دنبال خواهد داشت. در نتیجه در هنگام لوله کشی باید به نوع مواد به کار رفته در لوله ها و جنس آن توجه نمود.

ایجاد واکنش های شیمیاییلوله ها در کنار یکدیگر

لوله های ساختمان باید با فاصله از یکدیگر قرار گیرد تا دچار خوردگی نشود. زیرا قرارگیری لوله ها دقیقا در کنار یکدیگر، باعث ایجاد واکنش های شیمیایی در لوله ها می شود. به همین دلیل می توان گفت که اهمیت نقشه کشی ساختمان و مهندسی آن در افزایش عمر لوله کشی ساختمان اهمیت بسیاری دارد.

ورود فشار به لوله های آب

در صورتی که لوله کش ساختمان در هنگام بستن پیچ ها و واشرها به لوله ها فشار وارد کند، در طولانی مدت منجر به ترکیدگی لوله ها می شود. به همین دلیل لوله کش باید واشرهای لوله را در حد استاندارد سفت کند تا فشار کمتری به لوله ها وارد شود. همچنین جنس لوله ها نیز در این امر تاثیر بسیاری خواهد داشت.

انبساط و انقباض لوله های فلزی

از دیگر دلایلی که منجر به نشت لوله ها می شود، موضوع انبساط و انقباض لوله ها می باشد. در صورتی که لوله کشی آب سرد در کنار سیستم های حرراتی و یا بالعکس لوله کشی آب گرم در کنار سیستم های سرمایشی قرار گرفته باشد، ممکن است که لوله ها دچار انبساط و انقباض شده و لوله ها آسیب ببیند.

جنس نامناسب لوله ها

جنس لوله ها نیز اهمیت زیادی دارد و در هنگام لوله کشی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد. برخی از ساختمان سازان و یا لوله کش ها برای صرفه جویی در هزینه و پایین آمدن هزینه های لوله کشی، از لوله های نامناسب و بی کیفیت برای لوله کشی استفاده می کنند و همین امر موجب می شود که لوله ها پس از مدتی دچار آسیب دیدگی شود. در نتیجه باید به لوله کشی ساختمان و تاسیسات توجه زیادی شود.

چرا باید ترکیدگی لوله با دستگاه تشخیص داده شود؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی روش های یافتن محل نشت آسان تر شده است و متخصصین با بهره گیری از دستگاه های نشت یاب علاوه بر جلوگیری از ورود آسیب های جدی به ساختمان، هزینه های ناشی از آن را نیز کاهش داده است. همچنین با توجه به این که امرزه مصالح به کار رفته در ساختمان هزینه بسیاری دارد، تخریب بخش کوچکی از آن نیز بسیار هزینه بر می باشد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب

این روش نشت یابی یکی از کم هزینه ترین روش های نشت یابی دستگاه محسوب می شود. در این روش از دستگاه های نشت یاب استفاده شده و کیفیت کار افزایش می یابد. هزینه این روش تشخیص ترکیدگی لوله در مقایسه با سایر روش ها پایین تر بوده و نمای ساختمان را نیز کاهش نخواهد داد.

نحوه کار دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یاب به سه دسته دستگاه نشت یاب حرارتی، دستگاه نشت یاب فراصوت و دستگاه نشت یاب مادون قرمز تقسیم بندی می شود. نحوه کار این دستگاه ها بدین صورت است که امواجی را به سمت لوله ها ارسال می کند و دریافت نتیجه آن به شما نشان می دهد که کدام بخش از لوله ها دچار نشت و ترکیدگی شده است. بر روی این دستگاه ها مانیتورهایی طراحی شده و نتایج ارسال و بازخورد امواج بر روی آن نمایش داده می شود.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.