تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در تهران

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در تهران

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در تهران

ایجاد یک نشتی کوچک ممکن است به ترکیدگی لوله منجر شود بنابراین هنگامی که حتی کوچک ترین ردی از نم و رطوبت را در ساختمان خود مشاهده کرده اید باید به سرعت و پیش از بروز مشکل بزرگ تر پیگیر آن شوید. کلان شهر تهران با وجود ساختمان های بزرگ و مرتفع این مشکل را بسیار تجربه کرده است. گاهی این امکان وجود دارد که نشتی لوله ها هیچ آسیبی به ساختمان شما وارد نکند ولی آسیب های جدی ای را برای ساختمان های مجاور و یا زیرین متحمل گردد. به همین دلیل همواره باید مراقب باشیم تا آسیبی به لوله ها وارد نگردد. تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در تهران باید به وسیله پیشرفته ترین دستگاه های نشت یاب و متخصص ترین اپراتورها صورت گیرد.

دلایل نشت لوله در تهران

نشت لوله ممکن است آسیب های بسیاری را به ساختمان شما وارد کند در نتیجه باید دلایل نشت لوله ها را بررسی کرده و از بروز آن جلوگیری کنید.

خوردگی لوله های فلزی

هنگامی که لوله ها در خاکی نامناسب قرار گیرند خوردگی لوله ها را به دنبال خواهد داشت. قرار گرفتن لوله های فلزی در داخل خاک آهکی منجر به فرسایش لوله ها و در نهایت ترکیدگی آن ها می گردد. در نتیجه در هنگام لوله کشی مهندسین باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند. ایجاد واکنش شیمیایی لوله های فلزی باید با فاصله در کنار یکدیگر قرار گیرند. در صورتی که این لوله ها به یکدیگر چسبیده باشند واکنش های شیمیایی بین آن ها صورت گرفته و همین عامل در طی زمان واکنش های شیمیایی ایجاد کرده و از این رو موجب پوسیدگی لوله ها و نهایتا ترکیدگی آن ها می شود.

فشار به لوله ها

چنانچه لوله کش در هنگام بستن واشرها به لوله ها فشار بالایی وارد کند، لوله ها نشتی پیدا می کند و یا به قولی واشرها بریده می شود. لوله کش باید در هنگام بستن واشرها حد تعادل را رعایت کرده و واشرها را در حد استاندارد ببندد.

انبساط و انقباض

در صورتی که دو لوله فلزی که یکی آب گرم باشد و دیگری آب سرد، از کنار یکدیگر عبور کند دچار انبساط و انقباض شده و آسیب می بیند. در نتیجه برای جلوگیری از انبساط و انقباض لوله ها باید لوله های آب گرم و یا سرد را با فاصله از یکدیگر قرار داد.

جنس نامرغوب لوله ها

در هنگام لوله کشی باید از لوله های مرغوب استفاده شود. هنگامی که برخی اوقات لوله ها در مدت کوتاهی دچار نشت و یا ترکیدگی گردد یکی از دلایل آن می تواندجنس نامرغوب لوله ها باشد. در نتیجه در هنگام لوله کشی باید به جنس و کیفیت لوله ها بسیار توجه نمود.

چگونه متوجه نشت و ترکیدگی لوله ها شویم؟

گاهی لوله کشی های ساختمان ممکن است دچار مشکل شده و هنگامی شما متوجه شوید که آسیب زیادی به ساختمان وارد شده است. در نتیجه باید علائم نشت و ترکیدگی لوله ها را شناسایی کرده و در صورت مشاهده آن سریع تر نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

افزایش قبض آب

برای این که متوجه ترکیدگی لوله ها شوید ابتدا عدد روی کنتور را نگاه کرده و بدون این که هیچ آبی را باز کنید نیم ساعت بعد مجدد عدد را چک کنید. در صورتی که تغییری مشاهده کردید یکی از دلایل آن ترکیدگی لوله می باشد. همچنین چنانچه قبض آب نسبت به ماه قبل افزایش چشمگیری داشته باشد، یکی از اصلی ترین دلایل آن می تواند ترکیدگی لوله باشد.

تغییر رنگ دیوار

هنگامی که لوله ها خصوصا لوله های فاضلاب دچار نشت و یا ترکیدگی شود، رنگ دیوار تغییر کرده و به رنگ زرد در می آید. که البته این تغییر رنگ اغلب در خانه های گچی بیشتر مشاهده می شود.

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در تهران با دستگاه

یکی از بهترین و سریع ترین روش تشخیص ترکیدگی لوله ها استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد. دستگاه های نشت یاب انواع مختلفی دارند که هرکدام روش مخصوصی برای تشخیص در پیش می گیرند. از جمله معتبرترین دستگاه های نشت یاب می توان به دستگاه نشت یاب آکوستیک، نشت یاب حرارتی و نشت یاب مادون قرمز اشاره کرد. دستگاه نشت یاب آکوستیک یا همان دستگاه نشت یاب فراصوت یکی از رایج ترین دستگاه نشت یاب است که با استفاده از صدا محل دقیق نشت را به شما نشان خواهد داد.

هزینه تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در تهران

شهر تهران دارای مناطق مختلفی است که هر کدام هزینه های مختلفی برای نشت یابی دارد. به عنوان مثال هزینه تشخیص ترکیدگی لوله در شمال تهران با جنوب تهران متفاوت است. همچنین عواملی همچون متراژ لوله ها، محل نشت، هزینه تردد، دستمزد اپراتور و ... نیز بر روی قیمت تشخیص نشت و ترکیدگی لوله ها تاثیر می گذارد.

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله در تهران بدون تخریب

با توجه به این که امروزه برای ساخت و ساز از سنگ ها و سایر نماهای تزئینی استفاده می شود، تخریب بخشی از آن می تواند بسیار هزینه بر باشد. در نتیجه تشخیص محل دقیق نشت اهمیت بسیاری داشته و به صورت چشمگیری بر روی کاهش هزینه های شما تاثیرگذار است. استفاده از دستگاه های نشت یاب یکی از بهترین راه ها برای تشخیص نشت و ترکیدگی لوله بدون تخریب می باشد.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.