تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

ترکیدگی لوله ها و در پی آن نشت آب در منزل، یک فاجعه طبیعی است که می تواند خسارت زیادی به همراه داشته باشد. در اغلب موارد، نشت آب می تواند باعث ایجاد آسیب های جسمی از جمله مشکلات تنفسی، عطسه، آلرژی و سایر بیماری های تنفسی شود. خوشبختانه، به کمک ابزارهای تشخیص ترکیدگی لوله ، صاحب خانه ها می توانند مانع از بروز خسارت های یاد شده شوند.

استفاده از یک سنسور آب، روشی عالی برای مقابله با نشت ناشی از ترکیدگی لوله است. سنسورهای آب این قابلیت را دارند که به سرورها و کامپیوترهای شخصی متصل شوند. هرگاه مشکلی (مانند نشت) در سیستم آب منزل تشخیص داده شود، سنسور هشداری به تلفن همراه شما ارسال می کند؛ بنابراین می توانید به سرعت اقدام کرده و از بروز آسیب های دیگر جلوگیری کنید.

برخی از این سنسورهای آب حتی می توانند برنامه ریزی شوند تا در صورت تشخیص نشت، منبع آب خانه را خاموش کنند. تشخیص ترکیدگی لوله و دریافت این اعلان های فوری به ویژه در صورتی که در محل کار یا تعطیلات می باشید، بسیار مفید و موثر است.

سیستم های تشخیص ترکیدگی لوله

با وجود اینکه سنسورهای آب در سراسر دنیا بیش از هر چیزی برای جلوگیری از نشت آب در منزل به کار می روند، از آنها به عنوان سیستم های تشخیص نشت و ترکیدگی لوله آب در ساختمان های اداری، مراکز هوشمند و.. نیز یاد می شود. سیستم هایی که نشت آب را در مقیاس بسیار وسیع تشخیص می دهند، به اندازه کافی هوشمند و قوی هستند تا بتوانند در تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله دچار خطا نشوند. با گذشت سالها، با وجود اینکه اغلب این سیستم ها در اندازه های کوچکتری تولید می شوند، اما همچنان از کارایی و حساسیت بیشتر برخوردارند.

3 نوع سیستم تشخیص ترکیدگی لوله آب

1) سیستم های اصلی تشخیص ترکیدگی لوله

در صورت تشخیص نشت، این نوع از دستگاه های تشخیص ترکیدگی، زنگ خطر و آژیر هشدار را به صدا در می آورند. در صورت وقوع ترکیدگی لوله و نشت آب، اگر در خانه باشید، می توانید بر اساس هشدار پخش شده از دستگاه، منبع اصلی آب را قطع کنید و از جریان یافتن آب در لوله جلوگیری کنید. البته ناگفته نماند که اگر در بیرون از منزل و یا در محیط کار باشید، این سیستم نمی تواند پاسخگوی نیاز شما باشد؛ در این صورت سیستم های زیادی وجود دارند که عملکرد قوی تری دارند و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

2) سیستم های متصل به مانیتور خانگی

برخی از سنسورهای تشخیص نشت آب این قابلیت را دارند که به سیستم های امنیتی منزل متصل شده و توسط یک شرکت خدماتی کنترل شوند. بعد از فعال شدن سنسورهای تشخیص ترکیدگی، شرکت مورد نظر به شما اطلاع می دهد که مشکلی در لوله کشی منزل وجود دارد که باید آن را برطرف کنید. بسیاری از شرکت های هشدار دهنده برای راحتی مشتریان خود از برنامه های هوشمند و مناسبی استفاده می کنند و اخطارهای ناشی از ترکیدگی لوله را اغلب از طریق همین برنامه ها به تلفن هوشمند شما اطلاع می دهند. این سیستم ها به شما این امکان را می دهد تا به سرعت به خانه بروید و قبل از اینکه خسارت قابل توجهی ایجاد شود به حل مشکل بپردازید.

نکته مثبت استفاده از این گونه برنامه ها و دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله این است که شما می توانید به افراد دیگر نیز اجازه دهید تا هشدارها را دریافت و از نشت لوله ها جلوگیری کنند. چنانچه قادر نیستید به منظور قطع کردن منبع آب، خود را در زمانی سریع به منزل برسانید، می توانید به همسایه ها، اعضای خانواده یا دوستان نزدیک خود اجازه دهید این اعلان ها را دریافت کنند و در سریع ترین زمان خود را به محل برسانند. اگر آنها به سیستم نشت خانه شما دسترسی داشته باشند، می توانند داخل خانه شوند، جریان آب را قطع کنند و آسیب های بعدی را کاهش دهند.

3) سیستم های تشخیص نشت با قطع جریان

برخی از سیستم ها و دستگاه های ترکیدگی و نشت لوله های آب، از ویژگی منحصر به فردی به نام "قطع جریان" آب برخوردار هستند. کارایی سیستم به این شکل است که نه تنها هنگام ترکیدگی لوله، بلکه در زمان شروع ترکیدگی و تشخیص مشکل نشت، به شما هشدار می دهد. هنگامی كه مشكلی تشخیص داده شود، جریان برق می تواند آب را مهار كند و از رسیدن آن به لوله ها جلوگیری كند. اگر سیستم تشخیص نشت متوجه شود که جریان آب بیشتر از حد معمول آب از سیستم عبور می کند، می تواند جریان آب را به داخل خانه قطع کند.

منبع
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.