تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی

تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی

تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی

وجود نشت و یا ترکیدگی یک لوله در زیر سرامیک و یا در سقف و دیوار می تواند خرابی های بسیاری را به وجود بیاورد. در نتیجه سرعت در تشخیص ترکیدگی لوله اهمیت بسیاری دارد. سرویس بهداشتی یکی از مکان هایی است که بیشتر در معرض ترکیدگی لوله قرار گرفته و با وجود این که دارای آلودگی بسیاری است، سرعت تشخیص نشت و ترکیدگی در آن اهمیت بسیاری دارد. برای این که سریع تر محل دقیق نشت را پیدا کنید می توانید از دستگاه های نشت یاب کمک بگیرید. در ادامه شما را با این مشکل و نحوه رفع آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی

راه های زیادی برای تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی وجود دارد که از جمله راحت ترین و رایج ترین آن ها به شرح ذیل می باشد:

زرد شدن رنگ دیوار

با توجه به این که لوله های سرویس بهداشتی اغلب دارای آب آلوده است شما می توانید لکه های زرد رنگی را بر روی دیوارها مشاهده کنید که همین امر نشان دهنده نشت و یا ترکیدگی لوله ها می باشد. شما با مشاهده این لکه هایزرد رنگ راحت تر می توانید حدود محل نشت را تشخیص دهید.

کاهش فشار آب

در صورتی که یکی از لوله های آب شما دچار مشکل شده باشد، فشار آب ساختمان کاهش می یابد. بنابراین هنگامی که متوجه تغییراتی در فشار آب ساختمان شدید بهتر است که دلیل آن را پیگیری کنید تا پیش از بروز مشکل از آن جلوگیری نمایید.

شنیدن صدای چکه آب

در هنگام سکوت ساختمان خصوصا شب ها ممکن است صدای چکه کردن آب به گوشتان برسد. بنابراین در صورتی که احتمال دادید که یکی از لوله های آب مشکلی دارد ابتدا به صدای چکه آب دقت کرده و در صورتی که صدایی به گوشتان رسید پیگیر آن شوید.

تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتیدر تهران

ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی یکی از مشکلاتی است که زمان بندی خاصی نداشته و در هر ساعتی از شبانه روز ممکن است رخ بدهد. به همین دلیل شما باید بتوانید در هر ساعتی که این مشکل به وجود آمد آن را رفع کنید. با توجه به این که تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی نیاز به مهارت و تخصص دارد و برای رفع آن باید از تجهیزات پیشرفته استفاده گردد، شرکت ... اقدام به ارائه خدمات شبانه روزی کرده و این تیم به دو شیفت تقسیم بندی می شود و شما می توانید در هر ساعت از شبانه روزی که لوله های شما دچار مشکل شد، با یک تماس از این تیم کمک بخواهید. در نتیجه شما ساکن هر کجای تهران غرب، شرق، شمال و یا جنوب هستید، تنها با یک تماس به کمک شما خواهیم شتافت.

ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی بدون تخریب

در گذشته برای رفع ترکیدگی لوله تمامی بخش های احتمالی تخریب میشد تا محل دقیق نشت تشخیص داده شود که این خود علاوه بر زمان، هزینه بالایی را نیز به دنبال داشت. امروزه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و با هزینه ای کمتر صورت می گیرد. برای تشخیص ترکیدگی لوله تنها کافیست از دستگاه های نشت یاب پیشرفته استفاده شود. در این روش تنها بخشی که لوله ها دچار مشکل شده تخریب خواهد شد. دستگاه های نشت یاب قادرند محل نشت را در زیر زمین و یا داخل دیوارها تشخیص دهند.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله سرویس بهداشتی

لوله های سرویس بهداشتی از جنس های مختلفی ساخته شده اند به همین دلیل نمی توان هزینه ثابتی را برای آن در نظر گرفت. برخی اوقات ترکیدگی لوله در بخش های مختلفی صورت می گیرد و تشخیص آن سخت تر است. در نتیجه شما هر چه سهت تر و در زمان بیشتری ترکیدگی لوله را تشخیص دهید، هزینه بیشتری را نیز به دنبال خواهد داشت. برآورد قیمت تشخیص ترکیدگی لوله به متراژ لوله ها و عوامل دیگری بستگی دارد.

انواع دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

دستگاه های پیشرفته امروزی تشخیص ترکیدگی لوله های سرویس بهداشتی را راحت تر و دقیق تر کرده است. در نتیجه به راحتی و در زمان کوتاهی می تواند محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله ها را به شما نشان دهد. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند که طریقه نشت یابی آن ها با دیگری تفاوت دارد. از جمله انواع دستگاه های نشت یاب عبارت است از:

دستگاه نشت یاب حرارتی

دستگاه های نشت یاب حرارتی امواجی را به سمت لوله ها ارسال می کند و این امواج با در نظر گرفتن تفاوت دمایی می تواند محل دقیق نشت را تخمین بزند. این دستگاه ها دارای دارای صفحه نمایشی بر روی خود بوده که مکان دقیق را به شما اعلام می کند.

دستگاه نشت یاب مادون قرمز

دستگاه نشت یاب مادون قرمز بیشتر در اعماق زمین کاربرد دارد. این دستگاه قادر است تا عمق 40 متری زمین محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله ها را تشخیص دهد.

دستگاه نشت یاب فراصوت

دستگاه های نشت یاب صوتی یکی از دستگاه هایی است که برای تشخیص ترکیدگی لوله مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه در ایران رواج بسیاری داشته و برای تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله این دستگاه را بر روی محل قرارگیری لوله ها گذاشته و امواجی را برای آن بخش ارسال می کنند و بازخورد این امواج محل دقیق نشت را بر روی مانیتور موجود بر روی دستگاه به نمایش می گذارد.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.