تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

راه های زیادی برای تشخیص نم و رطوبت ساختمان وجود دارد ولی بهترین راه، تشخیص نم و رطوبت با دستگاه می باشد. نم و رطوبت می تواند آسیب های زیادی به ساختممان شما وارد کند به همین دلیل باید با استفاده از دستگاه های نشت یاب هر چه سریع تر محل نشت را پیدا نمایید. 

دلایل بروز نم و رطوبت

نم و رطوبت به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که از جمله رایج ترین آن ها عبارت است از:

ترکیدگی لوله

از اصلی ترین دلایل نم و رطوبت در ساختمان، ترکیدگی لوله ها می باشد که می تواند آسیب های زیادی را به ساختمان شما وارد کند. دستگاه های نشت یاب قادرند محل دقیقی نشت و ترکیدگی لوله ها را در سریع ترین زمان مشخص کنند و از بروز آسیب های جدی به ساختمان شما جلوگیری نمایند.

شستن دیوارها

در صورتی که شما از آن دسته از افرادی هستید که دیوارهای خانه خود را با آب زیادی می شویید باید به شما بگوییم که این کار ممکن است باعث ایجاد نم و رطوبت بر روی دیوار شود به همین دلیل بهتر است برای شستشوی دیوارها از یک دستمال نم دار استفاده کنید.

گل ها و گیاهان

آب دادن زیادی گل و گیاهان و چسباندن آن ها به دیوارها می تواند باعث نم و رطوبت در ساختمان شود به همین دلیل باید بین دیوار و گلدان ها فاصله بیندازید.

از بین رفتن عایق بندی ها

در صورتی که عایق بندی سقف و دیوارهای ساختمان شما ضعیف شده و یا از بین رفته باشد می تواند باعث آسیب رساندن به ساختمان شما و نم و رطوبت شود. 

روش های از بین بردن نم و رطوبت

برای از بین بردن نم و رطوبت در ساختمان ابتدا باید دلیل بروز نم و رطوبت را تشخیص داده و سپس آن را از بین ببرید که از جمله این روش ها به شرح زیر می باشد:

استفاده از رطوبت گیر

رطوبت گیرها یکی از ابزارهایی است که باعث از بین رفتن نم و رطوبت ساختمان می شود. این دستگاه مصرف برق زیادی نداشته و تاثیر آن را می توانید در زمانی کوتاه مشاهده کنید.

استفاده از سیستم تهویه

سیستم های تهویه از دیگر ابزارهایی است که باعث کاهش نم و رطوبت ساختمان می شود و با نصب و راه اندازی آن در مکان های مرطوب می توانید نم و رطوبت را از بین ببرید.

سرویس کردن لوله ها

لوله های آب نیز مانند دیگر ابزار و لوازم به سرویس کردن نیاز دارد. برای جلوگیری از نم و رطوبت در ساختمان می بایست به صورت دوره ای اتصالات آب را بررسی کنید و با تعویض به موقع آن ها از ترکیدگی لوله ها و در نتیجه نم و رطوبت ساختمان جلوگیری کنید.

نحوه تشخیص نم و رطوبت 

تغییر رنگ و یا پوسته پوسته شدن دیوار و سقف

چکه کردن آب از سقف

بوی نم و رطوبت در ساختمان

کاهش فشار آب ساختمان

شنیده شدن صدای چکه کردن آب 

تشخیص نم و رطوبت با استفاده از دستگاه نشت یاب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های مدرن امروزی تشخیص ترکیدگی لوله ها بسیار راحت تر و سریع تر شده است. این دستگاه ها این قابلیت را دارند که ترکیدگی و نشت لوله ها را در در پشت دیوار و یا در اعماق زمین تشخیص دهند. نحوه تشخیص این دستگاه ها بدین صورت است که با ارسال و دریافت امواج محل دقیق نشت را تشخیص می دهند. با استفاده از این دستگاه ها می توان خسارات و آسیب ساختمان را کاهش داد. دستگاه های نشت یاب انواع مختلفی داشته که عبارت است از:

دستگاه نشت یاب مادون قرمز 

دستگاه های نشت یاب مادون قرمز مخصوص مکان های پرعمق می باشد که به راحتی و با ارسال و دریافت امواج می توانند محل دقیق نشت را به شما نشان دهند.

دستگاه نشت یاب حرارتی

دستگاه های نشت یاب حرارتی همان طور که از اسمشان مشخص است با استفاده از حرارت محل دقیق نشت را تشخیص می دهد. این دستگاه ها نیز امواج را دریافت و پس از دریافت آن ها محل نشت را به شما نشان خواهد داد.

دستگاه نشت یاب فراصوت

دستگاه های نشت یاب فراصوت و یا صوتی از جمله دستگاه های پرکاربرد در ایران می باشد. همان طور که می دانید ترکیدگی و نشت لوله ها با سر و صدا به همراه است که این صدا با استفاده از صدای چکه آب تشخیص داده می شود.

قیمت تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

نم و رطوبت در ساختمان به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه تشخیص نم و رطوبت با دستگاه می توان به متراژ لوله ها، جنس لوله، میزان نم و رطوبت و ... اشاره کرد.

مزایای تشخیص نم و رطوبت با دستگاه

از اصلی ترین و مهم ترین مزایای تشخیص نم و رطوبت با دستگاه، سرعت در تشخیص می باشد که بسیار مهم است. هر چه سریع تر نم و رطوبت ساختمان تشخیص داده شود، آسیب کمتری به ساختمان وارد می گردد.

از دیگر مزایای تشخیص نم و رطوبت با استفاده از دستگاه می توان به تشخیص محل دقیق نشت اشاره کرد. این دستگاه ها در کوتاه ترین زمان محل دقیق نشت را به شما نشان می دهند و مانع از ورود آسیب زیاد به ساختمان می شوند.

کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری نیز از دیگر مزیت های تشخیص نم و رطوبت با دستگاه محسوب می شود. با تشخیص صحیح و به موقع محل نشت دیگر نیازی به صرف هزینه های زیادی نبوده و تنها می بایست محل نشت را تعمیر کنید.

 

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.