چگونه لوله کش ها نشتی و ترکیدگی لوله های آب زیرزمینی را تشخیص میدهند؟

چگونه لوله کش ها نشتی و ترکیدگی لوله های آب زیرزمینی را تشخیص میدهند؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه لوله کش ها نشتی یا ترکیدگی لوله های آب را در زیر زمین پیدا می کنند؟ به طور سنتی، فرد باید روشهای مخرب تشخیص نشت را با حفر زمین یا روشهای دیگری که مستعد ایجاد آسیب ساختاری هستند، انجام دهد.

با این حال امروزه، روش های امن تر و سازگار با محیط زیست وجود دارد که لوله کش ها می توانند نشت های زیرزمینی را پیدا کنند. امروزه روشهای زیادی برای تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله های آب در زیر زمین وجود دارد که بیشتر آنها باعث آسیب و خسارت زیادی به خانه شما میشوند اما با بکاربردن روشهای جدید میتوانید باعث جلوگیری از خسارت های غیر ضروری و آسیب شوید.

اگر می خواهید در مورد چگونگی تعیین محل نشت های زیرزمینی توسط لوله کش ها بیشتر بیاموزید، لطفاً ادامه مقاله را بخوانید زیرا این موضوع را با جزئیات بیشتر در زیر برای شما بررسی می کنیم

مکان یابی نشت های زیرزمینی

مکان یابی حرفه ای نشتی های لوله های آب زیرزمینی به مهارت فنی و تجهیزات زیادی نیاز دارد. بیشتر تجهیزات تشخیص نشت با افزایش سر و صدای نشت آب کار می کنند تا لوله کش بتواند محل آن را مشخص کند.

برای تعیین محل نشت های زیرزمینی، لوله کش ها از مواردی که به عنوان مکان یاب نشت استفاده می شود استفاده می کنند. دستگاه های نشت یاب دارای سنسورهایی هستند که بطور خاص طراحی شده اند که صدای غوطه ور شدن آب یا جاری شدن آب لوله زیرزمینی ترک خورده را تشخیص می دهند.

نشت یاب ها بسته به سطح انواع مختلفی از سنسورها را دارند. به عنوان مثال، یک سنسور زمینی برای تعیین مکان صدا از طریق سطوح سخت مانند بتن، کاشی و آسفالت استفاده می شود. در همین حال، یک سنسور کاوشگر از طریق سطوح نرم مانند فرش یا چمن نشت را پیدا می کند.

حتی ممکن است از سنسورهای کاوشگر به عنوان یک پروب تماس برای لوله های زیر زمینی یا هیدرانت استفاده شود. با این وجود، سنسورهای زمینی و سنسورهای پروب باید در برابر ضربه مقاوم باشند تا از این طریق سر و صدای ناخواسته دیگری را بعنوان نشت آب تشخیص ندهد.

مکان یاب های نشتی و ترکیدگی لوله های زیر زمینی آب نیز به یک کلید ایمنی مجهز هستند. کلید ایمنی صدا را بی صدا می کند تا گوش شما در برابر سر و صدا و صداهای ناگهانی محافظت کند. نکته مهم این است که مکان یاب های نشت به گونه ای طراحی شده اند که نه تنها صداهای ناشی از نشت های زیرزمینی را تشخیص می دهند بلکه صدای بیهوده یا ناخواسته را تشخیص نمیدهند و قطع میکنند.

از طریق موبایل میتوانید نشتی و ترکیدگی لوله های آب را پیدا کنید

شاید تعجب کنید اگر بدانید که نشت های زیرزمینی باعث ایجاد صدا می شوند. با این حال، در واقع چه عواملی باعث ایجاد صدا می شود؟ در واقع سه روش اصلی وجود دارد که می توان صداهای نشتی و ترکیدگی لوله های آب در زیر زمین را تشخیص داد.

آسانترین و بلندترین صدا برای تشخیص نشتی آب لرزش لوله در هنگام سوراخ شدن یا ترکیدگی است. این امر هنگامی ایجاد می شود که آب از طریق ترک لوله خارج میشود. این سر و صدا معمولاً شبیه صدای خش خش یا صدای جریان آب شیرهای خراب شده است، به همین دلیل تشخیص آن بسیار آسان است.

دلیل دیگری که میتوان صدای نشت و ترکیدگی لوله های آب زیرزمینی را تشخیص داد این است که هنگامی که آبی از طریق ترک یا سوراخ دیواری به خاک اطراف خود برخورد کند. در این سناریو، نوع مواد اطراف لوله بر صدا تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر مواد از سنگ یا سنگ ریزه باشد، ممکن است صدای چکش یا کوبیدن را بشنوید. از طرف دیگر، اگر خاک سست لوله را احاطه کند، تشخیص صدا ممکن است برای شما چالش برانگیزتر باشد.

در آخر اینکه، جریان آب از حفره خاک می تواند دلیل دیگر صداهای نشتی زیرزمینی باشد. شما ممکن است این را تشخیص دهید وقتی صدای غرغره ای می شنوید انگار که به یک جویبار یا جویبار کوچک گوش می دهید. همانطور که قبلاً ذکر شد، یافتن نویزهای داخل خاک سست یا ماسه ای همراه با مناطق باتلاقی یا اشباع ممکن است کمی دشوارتر باشد.

با این حال، به عنوان یک قاعده کلی، میزان صدا و فرکانس نشت می تواند تحت تأثیر فشار آب، مواد لوله، تراکم خاک و نوع سطح (بتن ، کاشی و غیره) و عمق لوله قرار گیرد. هرچه فشار بیشتر باشد، صداهای نشتی بلندتر می شوند.

تشخیص غیرتهاجمی نشتی آب

نشت یابی غیر تهاجمی آب روشی است که توسط لوله کش برای بررسی لوله های زیرزمینی استفاده می شود. این روش همچنین روشی است که لوله کش ها می توانند نشت های زیرزمینی را پیدا کنند.در مقایسه با روشهای معمول بررسی لوله های زیرزمینی، روش های تشخیص غیرتهاجمی از فناوری هوشمند مانند تصویربرداری حرارتی استفاده می کنند.

به همین ترتیب، نشت یاب هایی که صدای نشتی ها را تشخیص می دهند تنها گزینه لوله کش ها برای یافتن نشت های زیرزمینی نیستند. اشکال مختلفی وجود دارد که لوله کش ها از فناوری های هوشمند بسته به شرایط لوله یا شرایط آن دارد که می توانند از آنها استفاده کنند.

نمونه های دیگر تشخیص غیرتهاجمی نشتی یا ترکیدگی لوله های آب شامل تشخیص نشت صوتی است که از میکروفون های بسیار حساس برای صداهای نشت استفاده می کند. تصویربرداری حرارتی، که می تواند درجه حرارت سطح را کنترل کند. و همبستگی های نشتی، که از یک پالس الکترونیکی برای تعیین محل نشت های زیرزمینی استفاده می کنند.

خلاصه

روش های مختلفی وجود دارد که توسط آنها لوله کش ها می توانند نشت های زیرزمینی را پیدا کنند . آنها می توانند از مکان یاب های نشتی استفاده کنند که با تشخیص صدای نشت و جلوگیری از سر و صدای غیر ضروری دیگر کار می کند. با این حال، لوله کش ها فقط به استفاده از مکان یاب های نشت صوتی محدود نمی شوند. آنها همچنین می توانند از اشکال دیگر روشهای تشخیص غیرتهاجمی برای یافتن نشتهای زیرزمینی استفاده کنند.

وقتی صحبت از خدمات تشخیص نشت آب می شود ، باید سریعاً اقدام کنید. خبر خوب این است که تشخیص نشت آب سرویس رسان به موارد اضطراری رسیدگی می کند بنابراین در هر زمان که نیاز باشد می توانید با ما تماس بگیرید.خطوط لوله کشی خود را در فرم مناسب نگه دارید. هرچه زودتر آن نشت ها را پیدا کنید و در این کار در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد. اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.