بهترین روشهای غیرتهاجمی برای تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب منازل

بهترین روشهای غیرتهاجمی برای تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب منازل

تشخیص نشتی و ترکیدگی در لوله های آب منازل می تواند یک کار چالش برانگیز برای شما یا هر صاحب خانه ای باشد، خصوصاً از آنجا که بیشتر لوله ها در زیر زمین قرار داشته باشند. با این حال، امروزه با پیشرفت فناوری و درست شدن دستگاهای پیشرفته راه های بهتری برای یافتن تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب وجود دارد.

یکی از نتایج این پیشرفت فناوری، روشهای غیرتهاجمی تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله های آب است . این روش ها غیرتهاجمی هستند زیرا شامل تخریب خانه شما و ایجاد خسارت ساختاری یا منظره دیگری برای شما نیست.اگر می خواهید درباره این روش های غیرتهاجمی بیشتر بدانید و اینکه کدام یک از آنها بهترین روش برای تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب است، در ادامه ادامه مقاله را بخوانید. نشت یابی غیرتهاجمی چیست؟ ابتدا باید بفهیم که نشت غیرتهاجمی چیست؟ نشت یابی غیرتهاجمی روشی برای کشف مشکلاتی مانند تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب بدون آسیب رساندن به خانه شما است. ابزارهای تشخیص نشت برای کمک به لوله کش ها در تعیین محل تعمیر نشت در حالی که کمترین آسیب ممکن را ایجاد می کن ، طراحی شده اند.

روش های غیرتهاجمی به ویژه برای مسائل مربوط به آب که بدیهی نیستند بسیار مفید است. با این حال، مهمتر اینکه، اگر نمی خواهید کف خانه خود را خراب کرده و دیوارهای خود را بشکنید، این روشها برای شما ایده آل هستند. با بکاربردن این روشها می تواند در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود.

انواع روشهای غیرتهاجمی تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب

انواع مختلف نشت یابی غیرتهاجمی وجود دارد و بهترین روش به ترجیحات و علاقه شما بستگی دارد. در اینجا چند نمونه از روشهای غیرتهاجمی تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب آورده شده است:

۱) تشخیص نشت اولتراسونیک

این روش که از طریق خود نام او مشخص است، یعنی تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب به وسیله دستگاه اولتراسونیک است. در این روش صدای اولتراسونیک نشت را تشخیص می دهد. این کار با استفاده از سنسور صوتی همراه با پردازش سیگنال پیشرفته انجام می شود. از این ابزارها برای ترجمه صدای اولتراسونیک نشت به فرکانس پایین که از طریق هدفون شنیده می شود، استفاده می شود.

هر چه به نشت نزدیکتر می شوید، صدا بلندتر می شود و یا LED سنج افزایش می یابد. با نزدیک شدن به نشت می توانید حساسیت را کاهش دهید تا بتوانید محل نشت را به راحتی مشخص کنید. تا زمانی که نشتی زیاد باشد، صدای کافی برای تشخیص فراصوت خواهد داشت. هرچه فشار بیشتری در پشت نشت وجود داشته باشد، تلاطم بیشتری ایجاد می کند و نشتی به راحتی قابل تشخیص است.

۲) تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب بوسیله فیلم آندوسکوپی

تشخیص نشت به روش فیلم آندوسکوپی یکی دیگر از روش های غیرتهاجمی است. آندوسکوپی می تواند بازرسی بصری از لوله های شما را تسهیل کند و بوسیله آن سخت ترین مکانها را بررسی کنید. در فیلم آندوسکوپی از یک دوربین کوچک، انعطاف پذیر و قابل ارتقا استفاده می شود که منبع نور مستقلی برای کمک به روشن شدن تاریکی زیرزمینی دارد. دوربین را می توان در فضاهای خالی مانند حفره دیواره ها، زیر کف ساختمان یا از طریق اتصالات نور سقف استفاده کرد. این روش به عنوان یک روش بسیار موثر در تشخیص نشت آب در لوله ها شناخته شده است.

۳) نشت یابی ترموگرافی

نشت یابی ترموگرافی از دوربین های اندازه گیری و تصویربرداری مادون قرمز برای اندازه گیری انرژی حرارتی ساطع شده از یک شی استفاده می کنند. در زمینه تشخیص نشت، نه تنها می تواند نشتی آب و منشا آنها را تشخیص دهد بلکه حتی رطوبت قابل دستیابی با رطوبت سنج ها را نیز می تواند تشخیص دهد.

دوربین های تصویربرداری حرارتی می توانند نور را به عنوان گرما ثبت کرده و این را به تصویر بکشند. انرژی مادون قرمز یا حرارتی نوری است که ما نمی توانیم آن را ببینیم اما می توانیم آن را به عنوان گرما احساس کنیم. به همین ترتیب، این دوربین ها می توانند اختلافات کمی را در دمای سطوح تشخیص دهند.

این یک روش موثر در تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب است زیرا می تواند سطوح گرمتر و سردتری را که ممکن است محل منبع نشت را مشخص کند برجسته کند. از همه مهمتر، می تواند نشتی آب را با حداقل اختلال در اموال شما تشخیص دهد.

خلاصه

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله های آب به روشهای غیرتهاجمی دستیابی به موفقیت در صنعت لوله کشی است. به جای روش های سنتی تشخیص نشت آب که شامل خاکبرداری اموال و ایجاد خسارت غیرضروری است، روش های جدیدی برای یافتن نشتی بدون خسارت وارد کردن به جایی وجود دارد. برخی از نمونه های روشهای غیرتهاجمی تشخیص نشتی آب شامل اولتراسونیک، آندوسکوپی و ترموگرافی است که همه اینها می توانند به تشخیص نشتی آب کمک کرده و اطلاعات دیگری مانند منبع نشت آب و رطوبت بیش از حد را فراهم کنند. با این وجود، بهترین نوع روش غیر تهاجمی به مشاوره خدمات لوله کشی و بودجه ای مورد نظر شما بستگی دارد.

وقتی صحبت از خدمات تشخیص نشت آب می شود، باید سریعاً اقدام کنید. خبر خوب این است که تشخیص نشت آب سرویس رسان تهران به موارد اضطراری رسیدگی می کند بنابراین در هر زمان که نیاز باشد می توانید با ما تماس بگیرید.خطوط لوله کشی خود را در شکل مناسب نگه دارید و هرچه زودتر این نشت ها را پیدا کنید تا بتوانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

شرکت سرویس رسان یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد. اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.