نم و رطوبت دیوار

نم و رطوبت دیوار

نم و رطوبت دیوار

نم و رطوبت دیوار یکی از مشکلات نگران کننده می باشد که دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود. در این مقاله قصد داریم روش هایی را برای شما بازگو کنیم تا در صورت بروز این مشکل بتوانید آن را برطرف نمایید.

پیشگیری از نم و رطوبت دیوار

همواره پیشگیری بهتر از درمان است و به همین دلیل باید پیش از بروز نم و رطوبت در دیواز از آن جلوگیری کرد.

عدم شستشو دیوارها

برخی از خانم ها وسواس زیادی داشته و به صورت مداوم در حال شستشوی دیوارها هستند و برای شستن دیوارها از مقدار زیادی آب استفاده می کنند که این خود می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت شود. بنابراین باید برای شستن دیوارها از یک دستمال مرطوب استفاده نمایید.

ممانعت از حمام ها طولانی

حمام های طولانی مدت می تواند باعث بروز نم و رطوبت در دیوارها شود به همین دلیل بهتر است که حمام های خود را کوتاه کرده و تا جای ممکن از آب خنک استفاده کنید.

نقص در لوله کشی

در صورتی که لوله کشی های ساختمان دچار نشت و یا ترکیدگی شود می تواند خسارات زیادی را به ساختمان شما وارد کند به همین دلیل باید پیش از بروز این مشکل بهتر است اتصالات ساختمان خود را به صورت مرتب چک نمایید و در صورت پوسیدگی آن را تعویض کنید.

فاصله دادن گلدان ها و دیگر لوازم از دیوار

چسباندن گلدان ها و سایر لازم خانه به دیوار بستر ایجاد نم و رطوبت در دیوارها را فراهم می کند به همین دلیل باید لوازم را از دیوار فاصله دهید.

خشک کردن لباس ها در خارج از خانه 

برخی از افراد برای خشک کردن لباس ها آن ها را بر روی دیوار آویزان می کنند و این خود باعث ایجاد نم و رطوبت دیوار می شود و به همین دلیل باید برای جلوگیری از نم و رطوبت دیوار لباس ها را خارج از خانه آویزان کرد.

نحوه از بین بردن نم و رطوبت دیوار

تهویه مناسب

برای جلوگیری از نم و رطوبت دیوارها باید در مکان هایی که در معرض نم و رطوبت است مانند حمام، از سسیستم تهویه مناسب استفاده کرد.

رطوبت گیر

رطوبت گیرها یکی از سیستم هایی است که می تواند نم و رطوبت را به سرعت از بین برد و به همین دلیل یکی از روش های از بین بردن نم و رطوبت دیوارها استفاده از رطوبت گیر می باشد.

نمک 

نمک نم و رطوب را به خود جذب می نماید و برخی از افراد برای از بین بردن نم و رطوبت دیوارها یک کاسه نمک را در کنار دیوار نم زده قرار می دهند.

استفاده از نشت یاب ها

یکی از دلایل رایج ایجاد نم و رطوبت دیوار، ترکیدگی و یا نشت لوله ها می باشد. در صورتی که دیوار به رنگ زرد دربیاید می توان به این نتیجه رسید که مشکل از لوله های فاضلاب می باشد. ترکیدگی لوله ها می تواند به سرعت باعث بروز مشکل در ساختمان شود و به همین دلیل با استفاده از دستگاه های نشت یاب می توان در کوتاه ترین زمان ممکن محل نشت را به صورت دقیق تشخیص داد.

روش های تشخیص نم و رطوبت دیوار

ترک و یا پوسته پوسته شدن دیوار 

تغییر رنگ دیوار

استشمام بوی نم 

تجمع آفات و حشرات

کپک روی دیوار

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.