تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله 

ترکیدگی لوله یکی از مشکلات رایجی است که باعث ایجاد خسارات زیادی به ساختمان می شود و از این رو باید هر چه سریع تر تشخیص و رفع شود. برای تشخیص ترکیدگی لوله در کوتاه ترین زمان راه حل های زیادی وجود دارد که بهترین و سریع ترین راه، استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد. 

 

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله 

 

شنیدن صدای چکه کردن آب

صدای چک کردن آب یکی از روش هایی است و شما می توانید در زمان هایی در روز که ساختمان در سکوت است، با شنیدن صدای چکه کردن آب پی به ترکیدگی لوله ببرید.

 

استشمام بوی نم در آپارتمان

چنانچه بوی نم و رطوبت در خانه احساس کردید، یکی از اصلی ترین دلیل آن می تواند ترکیدگی لوله باشد و باید سریع نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

 

مشاهده تغییر رنگ دیوار و یا سقف

اگر بخشی از دیوار شما زرد شده است به احتمال زیاد لوله های فاضلاب ساختمان ترکیده و باید هر چه سریع تر محل ترکیدگی را تشخیص داده و برطرف نمایید.

 

مشاهده قطرات آب بر روی سقف و یا دیوار

مشاهده قطرات آب بر روی دیوار و یا سقف یکی از دلایل روشن ترکیدگی لوله می باشد. بنابراین در صورتی که بر روی سقف و یا دیوار خود قطرات آب مشاهده کردید، باید با یک متخصص مشورت کنید.

 

ترک و یا پوسته پوسته شدن سقف و دیوار

از دیگر نشانه های تشخیص ترکیدگی لوله ترک و یا پوسته پوسته شدن دیوار می باشد که در صورتی که این علایٔم را مشاهده کردید، باید از یک متخصص کمک بگیرید.

 

استفاده از دستگاه نشت یاب

استفاده از دستگاه های نشت یاب یکی از بهترین و موثرترین روش برای تشخیص ترکیدگی لوله ها می باشد. دستگاه های نشت یاب انواع مختلفی داشته که هر کدام به روش های مختلفی می تواند ترکیدگی لوله را تشخیص دهد. از جمله انواع دستگاه های نشت یاب می توان به دستگاه نشت یاب صوتی، دستگاه نشت یاب حرارتی و دستگاه نشت یاب مادون قرمز اشاره کرد. دستگاه نشت یاب صوتی از پرکاربردترین دستگاه های نشت یاب در ایران می باشد که استفاده از آن رواج زیادی دارد. 

 

قیمت تشخیص ترکیدگی لوله

عوامل متعددی وجود دارد که بر روی قیمت تشخیص ترکیدگی لوله تاثیر گذار است که از جمله این عوامل می توان به متراژ لوله، موقعیت قرارگیری لوله، دستمزد تکنسین و ... اشاره کرد. برای اطلاع از هزینه دقیق ترکیدگی لوله می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل نمایید.

 

مشکلات ترکیدگی لوله

ترکیدگی لوله های ساختمان مشکلات زیادی را ایجاد می کند که از جمله اصلی ترین آن ها عبارت است از:

کاهش استحکام ساختمان و تخریب آن

ایجاد نم و رطوبت در خانه

بروز خسارت به ساختمان 

افزایش قبض آب

 

دلیل ترکیدگی لوله

ترکیدگی لوله دلایل زیادی می تواند داشته باشد که در اصلی ترین دلایل آن به شرح زیر می باشد:

خوردگی لوله های فلزی

واکنش های شیمیای لوله های فلزی قرار گرفته در کنار یکدیگر

ورود فشار به لوله های آب

انبساط و انقباض لوله ها

تغییر فشار در لوله ها

جنس نامرغوب و یا نامناسب لوله ها

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.