رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت

رفع نم و رطوبت

نم و رطوبت می تواند عوارض زیادی را به دنبال داشته باشد و به همین دلیل باید هر چه زودتر نسبت به رفع آن اقدام کرد. رفع نم و رطوبت در کوتاه ترین زمان یکی از نیازهای افراد می باشد. ما در این مقاله قصد داریم روش هایی را برای شما بازگو کنیم که با استفاده از آن ها بتوانید نم و رطوبت خانه را تشخیص داده و آن را برطرف نمایید.

 

دلایل بروز نم و رطوبت

دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث بروز نم و رطوبت در خانه شود که از جمله رایج ترین عوامل عبارت است از:

 

نشت و ترکیدگی لوله

عدم عایقکاری سقف و دیوارها

عدم درزگیری صحیح کاشی ها

چسباندن گلدان ها به دیوارها

علایٔم نم و رطوبت ساختمان

پوسته پوسته شدن و یا ترک دیوار و سقف

تغییر رنگ دیوار و سقف

چکه کردن قطرات آب از سقف و دیوار

استشمام بوی نم و رطوبت در خانه

کاهش استحکام ساختمان

افزایش قبض آب

افت فشار آب ساختمان

روش های از بین بردن نم و رطوبت

 

سیستم تهویه

برای این که احتمال بروز نم و رطوبت در خانه از بین برود و یا در صورت بروز نم و رطوبت در خانه باید از سیستم های تهویه مناسب استفاده کرد. سیستم های تهویه باید متناسب با متراژ ساختمان و همچنین میزان نم و رطوبت انتخاب شود.

 

رطوبت گیر

رطوبت گیرها نیز مانند سیستم های تهویه عمل کرده و باعث از بین بردن نم و رطوبت در ساختمان می شود. به همین دلیل در صورت بروز نم و رطوبت می توانید از رطوبت گیرها استفاده نمایید.

 

نمک

نمک رطوبت را به خود جذب می کند. چنانچه نم و رطوبتی را بر روی دیوار خود مشاهده کردید، مقداری نمک را درون کاسه ریخته و در نزدیکی دیوار نم دار قرار دهید تا نم و رطوبت را به خود جذب کند.

 

استفاده از دستگاه های نشت یاب

یکی دیگر از دلایل نم و رطوبت ساختمان می تواند ترکیدگی لوله ها باشد و از این رو با استفاده از دستگاه های نشت یاب می توان محل دقیق ترکیدگی لوله را تشخیص داد.

 

دستگاه نشت یاب و نم و رطوبت 

یکی از اصلی ترین و رایج ترین دلایل نم و رطوبت موجود در خانه، ترکیدگی و یا نشت لوله های آب می باشد. ترکیدگی لوله ها می تواند عوارض زیادی را برای ساختمان شما ایجاد کند به همین دلیل باید هر چه سریع تر محل دقیق نشت و ترکیدگی لوله را تشخیص داده و آن را برطرف کرد. یکی از روش های راحت و دقیق تشخیص ترکیدگی لوله ها استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد که با استفاده از این دستگاه ها می توان در کوتاه ترین زمان محل دقیق ترکیدگی لوله را تشخیص داد.

دستگاه های نشت یاب انواع مختلفی داشته که با ارسال و دریافت امواج می توانند محل دقیق نشت را به شما نشان دهند. از رایج ترین دستگاه نشت یاب، دستگاه نشت یاب صوتی می باشد که با استفاده از ارسال و دریافت امواج، محل دقیق نشت را تشخیص می دهد.

عوارض نم و رطوبت

تجمع مگس

رشد و تکثیر آفات و باکتری ها

کپک های روی دیوار 

بروز بیمای های تنفسی

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.