نشت یابی لوله با دستگاه

نشت یابی لوله با دستگاه

نشت یابی لوله با دستگاه

نشت یابی لوله با دستگاه از راحت ترین و دقیق ترین روش برای پیدا کردن نشتی لوله ها می باشد. نشت لوله ها می تواند عوارض زیادی را به دنبال داشته باشد و هزینه های زیادی را برای صاحب خانه به وجود بیاورد. برخی از لوله های ساختمان در اعماق زیادی قرار گرفته اند و به راحتی نمی توان آن را تشخیص داد و برای پیدا کردن آن باید از دستگاه های نشت یاب استفاده کرد. 

نشانه های نشت لوله ها

نشت لوله های آب نشانه های مختلفی دارد که یکی از آن ها مشاهده نم و رطوبت بر روی دیوارها می باشد. 

از دیگر دلایل نشت لوله ها می توان به ریزش گچ دیوارها اشاره کرد.

مشاهده قطرات آب بر روی دیوارها و سقف از دیگر نشانه های نشت لوله ها می باشد.

زرد شدن رنگ دیوار نیز اکثرا به دلیل نشت لوله ها می باشد. 

افزایش قبض آب و یا افت فشار آب ساختمان نیز می تواند به دلیل نشت لوله ها باشد.

نحوه نشت یابی لوله با دستگاه

با استفاده از دستگاه های نشت یاب در کوتاه ترین زمان می توان نشتی لوله های ساختمان حتی لوله هایی که در اعماق زمین قرار دارند را تشخیص داد. دستگاه های نشت یاب انواع مختلفی داشته که هر کدام به شیوه ای خاص نشت لوله ها را تشخیص می دهند. 

یکی از دستگاه های نشت یاب، دستگاه های فراصوت می باشد. دستگاه های نشت یاب فراصوت دستگاه هایی هستند که با استفاده از فرستادن امواج به لوله ها و دریافت بازخورد این امواج می تواند محل دقیق نشت را برای شما مشخص کند. 

از دیگر دستگاه های نشت یاب می توان به دستگاه های حرارتی اشاره کرد. این دستگاه با استفاده از حرارت می تواند محل دقیق نشت را برای شما مشخص کند. 

دستگاه های نشت یاب مادون قرمز از دیگر دستگاه های نشت یاب می باشد که برای اعماق زمین بسیار مناسب می باشد. این دستگاه نیز با استفاده از ارسال و دریافت امواج می تواند محل نشت را پیدا کند.

با استفاده از دستگاه های نشت یاب می توان در سریع ترین زمان و بدون نیاز به تخریب محل دقیق نشت را پیدا کرد.

مزایای نشت یابی لوله با دستگاه

در این روش نیازی به هیچ گونه تخریب نمی باشد.

با استفاده از این روش می توان در سریع ترین زمان محل نشت را پیدا کرده و مانع از ایجاد خسارت بیشتر شد.

این دستگاه ها محل دقیق نشت را مشخص می کنند.

کاهش هزینه های نشت یابی و تعویض لوله کشی ها از دیگر مزایای استفاده از نشت یاب ها می باشد.

روش کار نشت یاب ها

دستگاه های نشت یاب دارای یک فرستنده و گیرنده امواج هستند که با استفاده از این امواج می توان محل دقیق نشت را پیدا کرد. بر روی این دستگاه یک مانیتور کامپیوتر مانند وجود دارد که این امواج ارسال شده را محاسبه و نتیجه را اعلام می کند. برای کار با این دستگاه نیاز به تخصص و تجربه بوده و تنها داشتن دستگاه کافی نمی باشد. بنابراین بهتر است برای پیدا کردن محل دقیق نشت لوله ها از یک متخصص کمک بگیرید.

دلیل نشت لوله ها

از رایج ترین دلیل نشت لوله ها به شرح زیر می باشد:

خوردگی لوله های فلزی

در صورتی که خاک موجود در اطراف این لوله ها مرطوب و یا آهکی باشد به مرور زمان باعث خوردگی و پوسیدگی لوله ها شده و منجر به نشت لوله ها می شود.

لوله های فلزی کنار هم

چنانچه لوله های فلزی به صورت دقیق در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند، در برخی اوقات به علت واکنش های شیمیایی رخ داده بین این دو لوله، نشتی را در پی دارد.

فشار به لوله های آب

وجود فشار به لوله های آب می تواند از دیگر دلایل نشتی آب باشد. از دلایل این فشار می تواند سختی آب و مسدود شدن لوله ها باشد.

انبساط و انقباض لوله ها

انبساط و انقباض لوله ها از دیگر دلایلی است که می تواند به نشتی منجر شود. یکی از دلایل انبساط و انقباض می تواند رد شدن لوله های آب از کنار دستگاه های حرارتی باشد.

جنس نامناسب لوله ها

سهل انگاری در لوله کشی ساختمان و استفاده از لوله های نامناسب می تواند باعث بروز نشت در لوله ها شود و باید از لوله های مرغوب برای لوله کشی ساختمان استفاده کرد.

هزینه نشت یابی لوله با دستگاه 

برای پیدا کردن محل نشت نیاز به دستگاه ومتخصص می باشد و این نشت یابی دارای مراحلی است که هر کدام تاثیر خاصی بر رو قیمت نشت یابی می گذارد. متراژ لوله ها، مشخص نبودن محدوده نشت، عمق لوله ها و ... از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت نشت یابی لوله با دستگاه می باشد.

تا چه عمقی می توان با دستگاه محل نشت را پیدا کرد؟

اکثر دستگاه های نشت یاب می تواند نشت لوله ها را تا عمق ۴۰ سانتی متر تشخیص داد. در عمق های بیشتر تشخیص نشت کمی سخت می شود مگر این که نشت و ترکیدگی در حد زیادی بوده تا دستگاه آن را بتواند شناسایی کند.

دقت نشت یاب ها چقدر است؟

دستگاه های نشت یاب یا محل نشت را پیدا نمی کنند و یا دقیق پیدا می کنند. بنابراین ساختمان هایی که از مصالح گران قیمت استفاده کرده اند بهترین راه پیدا کردن نشتی لوله ها، استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد تا خسارت کمتری را به ساختمان وارد کند.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.