رفع رطوبت دیوار

رفع رطوبت دیوار

رفع رطوبت دیوار

رفع رطوبت دیوار ملزم بررسی دلایل بروز این مشکل می باشد.برای این که بتوانیم رطوبت دیوار را رفع کنیم باید ابتدا دلیل این نمزدگی را پیدا کرده و سپس برای از بین بردن آن اقدام نماییم. دلایل زیادی می تواند باعث نمزدگی دیوار شود که در ادامه برخی از رایج ترین دلیل را برای شما بازگو خواهیم کرد. 

تشخیص رطوبت دیوار

تشخیص ترکیدگی لوله

برای تشخیص ترکیدگی و نشت لوله ها راهکارای زیادی وجود دارد ولی امروزه یکی از روش های مدرن و دقیق تشخیص ترکیدگی لوله ها، استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد. استفاده از دستگاه های نشت یاب یکی از روش هایی است که امروزه بسیار رایج شده و می توان به وسیله این دستگاه ها به راحتی و در زمانی کوتاه ترکیدگی و نشتی لوله را تشخیص داد. 

عایق کاری دیوارها

در صورتی که بر روی دیوار خانه علایٔمی همچون زردی و یا پوسته پوسته شدن مشاهده کردید، یکی از دلایل می تواند به دلیل از بین رفتن عایق کاری دیوارها باشد. بنابراین برای کاهش نم و رطوبت در دیوار و جلوگیری از نمزدگی مجدد باید آن را عایق کاری کرد.

شستشوی دیوارها

برخی از خانم ها وسواس زیادی داشته و برای شستشوی دیوارها از آب زیادی استفاده می کنند که این کار می تواند باعث ایجاد رطوبت در دیوار شود. بنابراین برای شستشوی دیوارها بهتر است که از یک دستمال مرطوب استفاده نمایید.

خشک کردن لباس

برخی از افراد لباس های خیس خود را بر روی دیوار می گذارند تا خشک شود و این کار می تواند پس از مدتی باعث ایجاد نم و رطوبت در دیوارها شود. برای از بین بردن نم و رطوبت باید لباس های خیس را از دیوار فاصله داد.

چسبیدن وسایل به دیوار

برخی از وسایل مانند کمد و یخچال پس از مدتی که به دیوار چسبیده باشد می تواند باعث ایجاد نم شود. بنابراین باید بین دیوار و وسایل کمی فاصله انداخته تا هوا در دیوارها رد و بدل شود.

چرا باید رطوبت دیوار سریع برطرف شود؟

در برخی از ساختمان ها مشاهده می شود در قسمت هایی از خانه خصوصا در بخش های حمام و توالت بخشی از دیوار ترک برداشته و یا زرد شده است که باعث زشت شدن نمای خانه شده و باید سریع برطرف شود و همچنین در صورتی که این رطوبت ها سریع برطرف نشود می تواند خسارات زیادی را به ساختمان شما وارد کند.

پیشگیری از رطوبت دیوار

بهتر است پیش از بروز رطوبت در دیوارها از آن جلوگیری کرد. در ادامه روش هایی را پیش روی شما می گذاریم تا با استفاده از آن ها مانع از رطوبت دیوار شوید.

وجود تهویه مناسب می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند تا مانع از رطوبت دیوار شوید. بنابراین بهتر است در مکان هایی که زیاد در معرض خیس شدن و رطوبت است مانند حمام و سرویس بهداشتی از سیستم تهویه مناسب استفاده شود.

حمام های طولانی مدت می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت شود بنابراین تا جای ممکن حمام های خود را کوتاه کرده و از آب سرد استفاده کنید.

گرما می تواند باعث رطوبت در خانه شود بنابراین تا جای ممکن دمای ساختمان خود را پایین نگه دارید.

در هنگام پخت غذا هود آشپزخانه را روشن کنید تا بخار باعث نم و رطوبت در دیوارها نشود.

گل و گیاهان را از دیوارها فاصله دهید تا رطوبت به دیوارها منتقل نشود.

عوارض رطوبت دیوار

کم شدن مقاومت دیوار و احتمال ریزش 

بروز بیماری هایی مانند آلرژی و بیماری های تنفسی

استشمام بوی نم در خانه

رشد و تکثیر قارچ ها، باکتری ها و ... در خانه

هزینه رفع رطوبت دیوار

رطوبت دیوار می تواند خسارت های زیادی را برای ساختمان شما به وجود بیاورد بنابراین باید به سرعت آن را رفع کرد. عوامل زیادی می تواند منجر به رطوبت درخانه شود که هر کدام هزینه ای جداگانه برای رفع دارد. در نتیجه هزینه رفع رطوبت دیوار به دلیل به وجود آمدن این مشکل بستگی دارد.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.