رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه رفع نم و رطوبت بدون نیاز به تخریب آشنا کنیم. نم  ورطوبت مشکلی است که باید آن را جدی بگیریم. نم و رطوبت می تواند آسیب های جدی ای به ساختمان شما وارد کند و سلامتی شما را به خطر بیندازد.

ترکیدگی لوله های ساختمان از اصلی ترین و رایج ترین دلیل نم و رطوبت در ساختمان می باشد که می تواند در مدتی کوتاه خسارات زیادی را به ساختمان شما وارد کند به همین علت باید همواره مورد توجه قرار گرفته شده و در صورتی که احساس کردید لوله های ساختمان شما احتمال نشت دارد باید به سریع ترین شیوه محل نشت را تشخیص دهید.

بهترین و سریع ترین روش تشخیص ترکیدگی لوله ها دستگاه های نشت یاب می باشد. این دستگاه ها به راحتی و در سریع ترین زمان محل نشت را بدون نیاز به هیچ گونه تخریبی شناسایی می کند. دستگاه های نشت یاب این قابلیت را دارد که به صورت دیجیتالی محل دقیق ترکیدگی لوله ها را از پشت دیوار ویا در اعماق زمین تشخیص دهد و برای تشخیص آن نیازی به تخریب نیست به همین دلیل باعث کاهش چشمگیر هزینه های شما خواهد شد. در صورتی که می خواهید با این دستگاه ها و نحوه کار آن آشنا شوید به ادامه مقاله توجه داشته باشید.

استفاده از دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یاب دارای انواع مختلفی است که هر کدام به شیوه ای خاص نشت و یا ترکیدگی لوله ها را تشخیص می دهد که از جمله پرکاربردترین آن ها عبارت است از:

دستگاه نست یاب مادون قرمز

دستگاه های نشت یاب مادون قرمز دستگاهی است که بیشتر برای لوله هایی استفاده می شود که دارای عمق زیادی باشد. این دستگاه با استفاده از امواج ارسالی و دریافت نتایج محاسیه شده این امواج محل دقیق نشت را پیدا می کند. 

دستگاه نشت یاب حرارتی

دستگاه های نشت یاب حرارتی همان طور که از نام آن مشخص است با استفاده از حرارت محل نشت را تشخیص می دهد که این کار توسط فیلترهای حرارتی تعبیه شده در این دستگاه صورت می گیرد. 

دستگاه نشت یاب فراصوت 

دستگاه های نشت یاب فراصوت دستگاهی بسیار پرکاربرد بوده که استفاده از آن در ایران بسیار رایج می باشد. حرکت آب همان طور که می دانید صداهایی تولید می کند که این صداها توسط امواجی که از طریق دستگاه های فراصوت ارسال می شود تشخیص داده شده و بدین صورت محل نشت شناسایی می شود. با استفاده از این دستگاه می توانید نشتی و ترکیدگی را ازپشت دیوار و در دل زمین تشخیص دهید.

نحوه کار دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یاب بدین صورت کار می کند که متخصص و فردی که بر روی این دستگاه تسلط دارد و با نحوه کار آن آشنا می باشد، دستگاه را در مقابل دیوار و در مقابل لوله ها قرار داده و امواجی را از طریق این دستگاه ارسال کرده و با دریافت اطلاعاتی که این امواج به دستگاه منتقل می کنند می توان محل دقیق نشت را پیدا کرد. این دستگاه ها می توانند تا عمق ۴۰ متری محل نشت را تشخیص دهند. 

روش از بین بردن نم و رطوبت ساختمان

تهویه

توصیه ما به شما این است که حتما در خانه خود خصوصا درمکان هایی که مستعد نم و رطوبت است تهویه مناسب نصب کنید. بنابراین باید در مکان هایی مانند حمام از تهویه استفاده کنید.

رطوبت گیر

در صورتی که به هر دلیلی خانه شما دچار نم شد می توانید از رطوبت گیر استفاده کنید. رطوبت گیرها مانند تهویه عمل کرده و باعث از بین بردن نم و رطوبت خانه می شود. 

منابع نم و رطوبت را شناسایی کنید

هنگامی که علایٔم نم و رطوبت را در خانه خود مشاهده کردید باید هر چه سریع تر منابع آن را شناسایی کنید. اولین کاری که در این هنگام می توانید انجام دهید این است که لوله کشی های ساختمان خود را چک کنید تا دچار نشت و یا شکستگی نشده باشد. توجه داشته باشید که این مشکل در لوله ها می تواند بسیاری از مشکلات را به دنبال داشته باشد به همین دلیل ممانعت از آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه تشخیص نم و رطوبت

برای این که نم و رطوبت در ساختمان را شناسایی کنید نیاز به تشخیص علایٔمی دارد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت. 

در صورتی که بر روی دیوارها و سقف خود تغییر رنگی مشاهده کردید، نم و رطوبت در خانه وجود دارد.

مشاهده پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی سقف و یا دیوار می تواند از علایٔم نم و رطوبت خانه باشد.

تجمع آفات و حشرات مزاحم در خانه نی می تواند از دیگر علایٔم نم و رطوبت باشد.

با استشمام بوی نم در رطوبت می توانید پی به وجود نم و رطوبت در خانه شوید.

از دیگر علایٔم نم و رطوبت مشاهده قطرات آب بر روی سقف و دیوار می باشد.

هزینه رفع نم ورطوبت 

فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر روی قیمت رفع نم و رطوبت در خانه تاثیر می گذارد که از جمله این فاکتورها می توان به متراژ لوله ها، دستمزد متخصص، هزینه ایاب و ذهاب و ... اشاره کرد.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.