هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله اصلی ترین این عوامل به شرح زیر می باشد:

متراژ لوله ها

متراژ لوله یکی از عواملی است که بر روی قیمت تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تاثیر می گذارد. هر چه متراژ لوله های ساختمان بیشتر باشد، زمان بیشتری برای نشت یابی لازم بوده و در نتیجه هزینه بیشتری لازم دارد. 

دستمزد متخصص نشت یاب

هر متخصصی برای خود قیمت مشخصی دارد که هر چه زمان بیشتری برای نشت یابی نیاز باشد دستمزد این متخصص نیز افزایش می یابد.

هزینه ایاب و ذهاب

هزینه ایاب و ذهاب نیز قیمت جداگانه ای برای تشخیص ترکیدگی بوده که میزان آن بستگی به موقعیت جغرافیایی متخصص بستگی دارد.

جنس لوله

برخی از لوله ها تشخیص راحت تری داشته و برخی ها نیز سخت تر. در نتیجه جنس لوله ها از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می باشد.

عمق تشخیص دستگاه های نشت یاب

دستگاه های نشت یاب می توانند نشت و ترکیدگی را تا عمق ۴۰ سانتی متری از عمق زمین تشخیص دهند ولی در صورتی که میزان ترکیدگی زیاد باشد می تواند تا عمق بیشتری را نیز تشخیص دهد.

میزان دقت دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

دستگاه های نشت یاب دقت بسیار بالایی در پیدا کردن محل ترکیدگی و نشت لوله دارد و می تواند به سرعت محل نشت را تشخیص دهد به همین دلیل بسیار پرطرفدار می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران

در تهران به دلیل زندگی آپارتمان نشینی، ترکیدگی لوله ها می تواند آسیب های بسیار زیادی را به ساختمان شما وارد کند. علاوه بر آن این خسارات می تواند به واحدهای بغلی و واحدهای پایین نیز منتقل شود به همین دلیل سرعت در تشخیص ترکیدگی لوله از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر علایٔمی از نشت را در ساختمان خود مشاهده کردید، توصیه می شود به سرعت از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل نمایید. 

نحوه تشخیص دستگاه های نشت یاب

دستگاه های نشت یاب دارای امواجی درون خود هستند که با ارسال این اموج به سوی لوله و دریافت بازخورد این امواج می توانید محل دقیق نشت را تشخیص دهید. استفاده از دستگاه های نشت یاب روشی دقیق و آزموده شده می باشد. برای تشخیص صحیح محل ترکیدگی باید از افراد متخصص کمک بگیرید.

مزایای نشت یابی با دستگاه

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله ها با استفاده از دستگاه نشت یاب هزینه تعمیر و آسیب های وارد شده به ساختمان شما را کاهش می دهد.

این روشی کاملا تست شده بوده و به تخریب نیاز ندارد.

 

با استفاده از دستگاه های نشت یاب می توانید محل دقیق نشت را پیدا کنید.

این روش به زمان کمی نیاز دارد که این ویژگی از اصلی تری مزیت های دستگاه های نشت یاب محسوب می شود.

نکات مهم در تشخیص ترکیدگی لوله

راهکارهای ساده ای وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید به راحتی نشت و ترکیدگی لوله های ساختمان خود را تشخیص دهید:

در صورتی که بر روی دیوار و یا بر روی سقف خانه خود چکه های آب مشاهده کردید، احتمال ترکیدگی لوله وجود دارد.

نم و رطوبت در خانه از دیگر علایٔمی است که به شما هشدار می دهد که لوله های دچار ترکیدگی شده اند.

برای این که ترکیدگی لوله ها را تشخیص دهید در شب که ساختمان در سکوت می باشد به صداها گوش کرده و چنانچه صدای چکه کردن آب را شنیدید هر چه سریع تر با یک متخصص تماس بگیرید.

افزایش قبض آب از مهم ترین دلیل ترکیدگی لوله ها می باشد. 

تغییر رنگ سقف و دیوار نیز می تواند به دلیل ترکیدگی لوله ها باشد. 

با ترکیدن لوله های ساختمان فشار آب موجود در لوله ها کاهش پیدا می کند.

دلایل نشتی لوله های آب

عوامل متعددی می تواند باعث ترکیدگی لوله های ساختمان شود که با شناخت آن ها می توانید از بروز این مشکل جلوگیری نمایید که از جمله این عوامل عبارت است از:

خوردگی لوله های فلزی

در هنگام نصب لوله کشی های ساختمان باید به جنس خاک لوله ها توجه کنید. لوله های فلزی نباید در اطراف خاک های آهکی و مرطوب قرار گیرد زیرا در طی زمان بر اثر فرسودگی دچار خوردگی می شوند و کیفیت خود را از دست داده و دچار ترکیدگی می شوند.

لوله های فلزی کنار هم

لوله های فلزی هنگامی که در کنار یکدیگر قرار بگیرند، واکنش های شیمیایی صورت گرفته و فرسوده می شود که این فرسودگی در طی مدت زمانی منجر به ترکیدگی لوله ها می شود.

فشار بر لوله ها

برخی از لوله کش ها در هنگام بستن اتصالات لوله ها به آن فشار وارد کرده و این فشار در طول زمان باعث ترکیدگی لوله ها می شود. همچنین لوله هایی که دچار انسداد می شوند، فشار آب کاهش پیدا کرده و برای تامین آب مورد نیاز شیرها به دیواره های لوله فشار وارد کرده و منجر به ترکیدگی و یا نشت می شود.

انبساط و انقباض لوله ها

در هنگام لوله کشی باید توجه لازم را نموده و لوله های آب سرد را در کنار وسایل گرمایشی و لوله های آب گرم را در کنار وسایل سرمایشی قرار ندهید زیرا این کار می تواند منجر به انبساط و انقباض در لوله ها و در نتیجه ترکیدگی لوله ها شود. 

نامرغوب بودن جنس لوله ها

جنس لوله ها از اهمیت زیادی برخوردار است. لوله ها را باید با توجه به نوع خاک انتخاب شده و این لوله ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در طی زمان دچار ترکیدگی و یا نشت نشوند. 

انواع دستگاه نشت یاب

دستگاه های نشت یاب حرارتی

دستگاه نشت یاب حرارتی دستگاه هایی هستند که با استفاده از فیلترهای حرارتی تعبیه شده درون این لوله ها، می توانند محل نشت را به صورت دقیق تشخیص دهند.

دستگاه های نشت یاب مادون قرمز

دستگاه های نشت یاب مادون قرمز بهترین گزینه برای تشخیص ترکیدگی لوله ها در مکان های پر عمق می باشد. این دستگاه ها با ارسال امواج و دریافت بازخورد آن محل دقیق نشت را تشخیص می دهند.

دستگاه های نشت یاب فراصوت

یکی از دستگاه های دقیق برای تشخیص ترکیدگی لوله ها، دستگاه نشت یاب فراصوت می باشد. استفاده از این دستگاه در ایران رواج زیادی داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها در کنار دیوار قرار گرفته و با ارسال امواج می توانند صدای حرکت آب را تشخیص داده و نتیجه آن را به دستگاه ارسال کنند.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.