رفع نشتی سرویس بهداشتی

رفع نشتی سرویس بهداشتی

رفع نشتی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی از جمله مکان هایی است که امکان نشت در آن وجود دارد. با توجه به این که لوله های سرویس بهداشتی آلوده است باید هر چه سریع تر آن را برطرف کرد. از اصلی ترین علائم نشت در سرویس بهداشتی مشاهده لکه های زرد رنگ بر روی دیوار و یا سقف می باشد که به محض مشاهده می توانید پی به نشت سرویس بهداشتی ببرید. 

نشتی سرویس بهداشتی می تواند خسارات زیادی به ساختمان وارد کند به همین دلیل باید هر چه سریع تر برطرف شود. سریع ترین و دقیق ترین روش تشخص نشتی سرویس بهداشتی استفاده از دستگاه های نشت یاب می باشد. دستگاه های نشت یاب این قابلیت را دارند که به سرعت محل دقیق نشت را بدون هیچ گونه تخریبی تشخیص دهند. 

رفع نشتی سرویس بهداشتی بدون تخریب

یکی از درخواست هایی که به وفور مشتریان از ما می خواهند رفع نشتی سرویس بهداشتی بدون تخریب می باشد. شاید فکر کنید که این کار امری نشدنی است ولی باید به شما بگوییم که با استفاده از دستگاه های نشت یاب می توانید بدون تخریب نشت و ترکیدگی سرویس بهداشتی خود را پیدا کنید.

نحوه تشخیص نشتی سرویس بهداشتی

نشت یابی فلاش تانک

نشت یابی سرویس بهداشتی با استفاده از فلاش تانک ها بدین صورت است که نخست چند قطره جوهر رنگی داخل مخزن می ریزید و اگر دیوارهای اطراف آن نیز به همان رنگ درآمد، می توانید محل نشت را پیدا کنید. این شیوه بسیار راحت بوده و نتیجه خوبی را در زمانی کوتاه به دنبال دارد.

دستگاه نشت یاب

نحوه کار دستگاه های نشت یاب بدین صورت است که نشت یاب را ابتدا بر روی مکان هایی که در آن لوله کشی وجود دارد قرار داده و با ارسال امواج دیجیتالی می توانید متوجه شوید که کدام قسمت های سرویس بهداشتی دچار نشتی شده است. 

دلایل بروز نشتی در سرویس بهداشتی 

ورود فشار به لوله ها می تواند سبب سوراخ شدن لوله ها و در نتیجه بروز نشت در لوله ها شود.

یخ زدگی لوله ها در فصل زمستان نیز از دیگر دلایل نشتی لوله های سروس بهداشتی می باشد.

در صورتی که به صورت ناگهانی به لوله های سرویس بهداشتی فشار وارد شود می تواند باعث بروز نشت در لوله ها شود.

به مرور زمان لوله های سرویس بهداشتی قابلیت های خود را از دست داده و دچار پوسیدگی می شود که این پوسیدگی به نشت منجر می گردد و باید پیش از بروز مشکل از آن جلوگیری کرد.

سهل انگاری در نصب تیز می تواند از دیگر دلایل نشتی در سرویس بهداشتی باشد.

رفع نشتی سرویس بهداشتی با قطع لوله فاضلاب

همان طور که در بالا عنوان کردیم یکی از علت های نشت می تواند ورود ضربه های ناگهان به لوله ها باشد که منجر به ترکیدگی و یا سوراخ شدن لوله ها شود. برای رفع این مشکل باید کمی بالاتر از سوراخ و کمی پایین تر لوله را بریده و لوله جدید را جایگزین آن کنید. در صورتی که تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید.

رفع نشتی سرویس بهداشتی با خمیر اپوکسی

در صورتی که نشت لوله جزیٔی باشد با استفاده از یک ماژیک محل نشت را علامت زده و خمیر اپوکسی را محکم بر روی آن قرار دهید و نیم ساعت صبر نمایید تا خمیر به صورت کامل سفت گردد و محل نشت را پس از خشک شدن خمیر اپوکسی با فایبرگلاس بپوشانید.

رفع نشتی سرویس بهداشتی با چسب آب بندی

چسب های آب بندی روشی آزموده شده و موثر برای برطرف کردن نشت لوله ها می باشد. با استفاده از این روش دیگر نیازی به تخریب نبوده و زمان کمی را نیاز دارد. این چسب ها مقاومت بالایی داشته و در طی گذشت زمان خاصیت خود را از دست نخواهد داد.

عایق بندی لوله ها

برای آب بندی و جلوگیری از بروز نشت در لوله ها می توانید از عایق های نانو استفاده کنید. همچنین این عایق ها محافظ خوبی بوده و می تواند از لوله های سرویس بهداشتی شما در برابر هر گونه نشت و یا ترکیدگی جلوگیری کند. برای این کار باید از یک متخصص کمک بگیرید تا با عایق کاری صحیح باعث افزایش عمر لوله کشی های شما شود.

پیشگیری از نشتی لوله های فاضلاب

با توجه به آلوده بودن آب لوله های فاضلاب باید پیش از بروز این مشکل از آن جلوگیری کرد. برای این کار یکی از روش های زیر را دنبال کنید:

لوله های آهنی یا گالوانیزه

بهتر است برای لوله های فاضلاب خود از لوله های آهنی و یا گالوانیزه استفاده کنید تا دیرتر دچار نشت شده و مقاومت بالاتری داشته باشد.

لوله های تک لایه یا پلیمری

لوله های پلیمری از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و به راحتی دچار نشت نمی شوند. بنابراین از دیگر لوله هایی که برای فاضلاب مناسب است، لوله های تک لایه یا همان لوله های پلیمری می باشد.

لوله های نئوپایپ یا ۵ لایه

لوله های پنج لایه از سری لوله های بسیار مقاوم است که برای لوله هایی استفاده می شود که همواره در حال استفاده بوده و امکان نشت در آن وجود دارد به همین دلیل استفاده از لوله های نیٔوپایپ یا همان پنج لایه برای سرویس بهداشتی بهترین گزینه می باشد.

رفع نشتی سرویس بهداشتی در تهران

تکنسین شهر یکی از مراکزی است که فعالیت گسترده ای در زمینه رفع نشتی سرویس بهداشتی در تهران دارد و برای این کار از متخصصین با تجربه و حرفه ای استفاده می کند. این افراد تسلط کاملی بر روی انواع لوله کشی ها و روش های رفع نشتی دارند. همچنین این افراد دارای تجهیزات کامل بوده و تمامی دستگاه ها و ابزار مورد نیاز را برای این کار در اختیار دارند.

قیمت رفع نشتی سرویس بهداشتی

همان طور که در بالا عنوان شد لوله های سرویس بهداشتی به دلایل مختلفی می تواند دچار نشت شود و راه های زیادی برای برطرف کردن آن وجود دارد. در نتیجه هزینه رفع نشتی در سرویس بهداشتی به نوع نشتی و روش رفع آن بستگی دارد. جهت اطلاع از هزینه های رفع نشتی سرویس بهداشتی می توانید با کارشناسان تکنسین شهر تماس حاصل نمایید.

درباره سرویس رسان
مهم نیست در کدام منطقه تهران هستید، در غرب، شرق، جنوب تهران یا شمال تهران، شما می توانید هر موقع که نیاز به خدمات نشت یابی و تشخیص ترکیدگی و یا حتی مشاوره داشتید با ما تماس بگیرید.
ارتباط با ما
راه های ارتباط با ما:
آی دی تلگرام : serviceresan@
کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.