راه‌های تشخیص ترکیدگی لوله

راه‌های تشخیص ترکیدگی لوله

یکی از مسائل مهم درزمینهٔ ساختمان‌سازی، توجه به سیستم لوله کشی آن است. ترکیدگی لوله ها یکی از مشکلات شایع امروزی در ساختمان‌های جدید و قدیمی به شمار می‌رود. نحوه تشخیص این مشکل و رفع آن نیازمند آشنایی با اصولی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

روش‌ها و راهکارهای زیادی درزمینهٔ تشخیص ترکیدگی لوله وجود دارد.به وجود آمدن نم و رطوبت بر روی سطوح خارجی نظیر دیوار و یا سقف، نشان‌دهنده ترکیدگی لوله است. این امر در ساختمان‌هایی روی می‌دهد که لوله کشی آن‌ها به‌صورت توکار است.

اما اگر متوجه لق شدن کف‌پوش و یا سرامیک‌های کف ساختمان شدید، حتماً سیستم لوله کشی را چک نمایید؛ اما راهکار بعدی در کشف ترکیدگی لوله در ساختمان، توجه به رقم کنتور است.

اگر مبلغ پرداختی قبض آب شما به‌صورت ناگهانی بسیار افزایش یافته است، به‌طورقطع می‌توان گفت که سیستم لوله کشی ساختمان دچار مشکل است. همچنین اگر در هنگام بسته بودن تمام شیرهای آب ساختمان، رقم کنتور تغییر نمود، باید به بررسی سیستم لوله کشی پرداخت. برای آشنایی با نگهداری و بررسی پیشگیرانه لوله کشی اینجا را بخوانید.

اما گاه ترکیدگی لوله دارای علائم خاصی نبوده و فقط باعث ایجاد بوی نامطبوع در اطراف محیط خود می‌شود؛ اما با تمام این وجود، روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی مشکلات امروزی نیستند. در این صفحه نیز نکاتی درباره ی تشخیص ترکیدگی لوله وجود دارد که می توانید مطالعه کنید.

در گذشته رفع ترکیدگی لوله با تخریب محل نشتی و ترمیم لوله ها صورت می‌گرفت. این امر دارای هزینه زیادی بود. همچنین یافتن مکان دقیق ترکیدگی، امری دشوار محسوب می‌شد؛ اما امروزه با پیشرفت فنّاوری و ابداع ابزارآلات جدید، این امر به‌سادگی محقق گردیده است.

اما علت ترکیدگی لوله می‌تواند موارد زیر باشد:

ایجاد فشار بسیار زیاد بر سطح لوله ها

سیستم لوله کشی غیر استاندارد

خوردگی لوله ها در گذر زمان

استفاده از لوله های بی‌کیفیت

وارد شدن ضربه ناگهانی به لوله ها

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.