3 علامتی که نشان دهنده وجود نشتی در لوله کشی شماست

3 علامتی که نشان دهنده وجود نشتی در لوله کشی شماست

ترکیدگی و وجود نشت در لوله آب می‌تواند منجر به وارد آمدن خسارت به خانه شما شود. خساراتی که تعمیر آن می تواند دشوار و پرهزینه باشد.

با این حال، بعضی وقت‌ها هم هست که به سختی می توان تشخیص داد که نشتی وجود دارد مگر تا زمانی که خسارتی به بار آمده باشد.

اگر مشکوک شوید که به تعمیر نشتی در لوله‌کشی منزل خود نیاز دارید و یا می‌خواهید بدانید چطور این مشکل را قبل از اینکه به یک مسئله بزرگ‌تر تبدیل شود تشخیص دهید، نگاهی به این سه علامتی که باید در ذهن داشته باشید بیاندازید.

1- افزایش غیر عادی صورت حساب آب مصرفی

لوله‌کشی که اطراف خانه‌های مردم کشیده شده وسیع و گسترده است، بنابراین گاهی تنها راهی که یک نفر می تواند به وجود یک نشتی پی ببرد این است که قبض آب او شروع به افزایش کند. اگر فکر می‌کنید که ممکن است یکی از این موارد وجود داشته باشد، این یک روش مفید برای تأیید آن است: به کنتور آب نگاه کنید، و عددی را که می‌بینید یادداشت کنید. سپس به مدت چند ساعت شیر اصلی خود را ببندید و در طول این زمان از هیچ آبی استفاده نکنید. دوباره کنتور را بررسی کنید - اگر بیشتر از قبل باشد، نشتی دارید.

2 -شنیده شدن صدای مشکوک مثل هیس هیس آب

فرقی نمی‌کند که شما در یک خانه تازه ساخت زندگی می کنید یا یک خانه قدیمی که قدمت زیادی داشته باشد، لوله‌کشی خانه شما ممکن است صداهای مختلفی بدهد. با این حال، به طور خاص یک صدا وجود دارد که شما باید به آن گوش دهید تا به وجود نشتی پی ببرید و آن صدای هیس هیس آب است.

اگر صدا از توالت شما می‌آید، چند قطره رنگ غذا را در مخزن یا فلاش تانک خود قرار دهید، سپس کاسه را تماشا کنید تا ببینید آیا رنگ در آن نشت می‌کند یا نه.

3- مشاهده وجود کپک ها یا نشانه ای از فساد آب

کپک ها و قارچ ها در محیط های به شدت نمناک و مرطوب و آب های راکد رشد می کنند، بنابراین اگر نشتی در خانه داشته باشید که باعث ایجاد هر یک از این‌ها شود، وجود کپک و قارچ یک نشانه بارز از آن است. همچنین باید به دنبال نقاط کور روی سقف بگردید (به خصوص اگر بزرگ‌تر باشد)، رنگ پریدگی کاغذ دیواری، لایه‌هایی از رنگ و یا کف برآمده - هر یک از این‌ها ممکن است ناشی از وجود نشتی و ترکیدگی لوله و یا هر آسیب دیگری در سیستم آب‌رسانی باشد. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید مطلب راه‌های تشخیص ترکیدگی لوله و نکات مهم تشخیص ترکیدگی لوله را هم بخوانید.

استفاده از یک تعمیرکار و متخصص حرفه‌ای

اگر مطمئن نیستید که در سیستم لوله کشی خود نشتی و ترکیدگی دارید یا نه، یا اینکه حدس می‌زنید کسی این مشکل را دارد، اما مطمئن نیستید چطور می‌توانید آن را تعمیر کنید، می تونید از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید. او می‌تواند نشتی را ردیابی کرده و به سرعت آن را تعمیر کند. سرویس رسان خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و تعمیرات لوله کشی آب را ارائه می کند. در صورت نیاز به این خدمات و یا حتی مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید تا در این زمینه به شما کمک کنیم.

کلیه حقوق برای ServiceResan.com محفوظ است.